Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2019, 11:15   #1
jin44
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 30-04-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Fokus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 8
Domyślnie Dławienie się silnika w ST

Witam,

Zauwazylem dziwna rzecz w moim STku.

Czesto zdarza mu sie tak jakby przydlawic, jak przyspieszam tak powiedzmy na 1/2 gazu to jest ok, ale jak jade powiedzmy na 3 biegu ( 2700 obrotow ) i nagle wcisne mu gaz do dechy to czasem tak jest ze go tak jakby zdusi na 2 sekundy i potem nagle bum i idzie cala moca. Czasami jest tez tak ze wcisne do dechy , przydlawi na te 1-2 sekundy , pusci cala moc , potem lekko znowu na pol sekundy jakby zdlawi i znowu cala moc.

Czego to moze byc wina ?

Podpinalem pod komputer - 0 bledow
Turbo - regenerowane pol roku temu, takze tez raczej nie
Sprzeglo wymienione na nowe , tez pol roku temu wiec nie slizga , zreszta nie ma takich objawow.

Jak go kupilem to mialem juz takie wrazenie , potem wymienilem wszystkie filtry , olej ,itd ( poza paliwa ) bo ponoc jego sie nie wymienia, i problem nie znika.


Tak sie zastanawiam, bo ja go kupilem jakies 2 tyg temu, i koles mowi ze tankowal 95 i ja tez tak zalalem do pelna ( a jest tam program zrobiony na ok 260KM ) , podjechalem na hamownie i wyszlo 248KM i gosc mowi ze to przez to ze 95 , i zebym 98 lal bo tak jest program pisany.

To moze byc przez to ?

Nie sprawdzalem czy na wylaczonym esp tez tak jest , ale nie swieci sie jak to sie dzieje , wiec nie gubi trakcji.

Chyba ze to cos z ukladem wydechowym ? moze jest zaklucony przeplyw spalin , nie wiem juz sam.

Albo przepływomierz moze ? np. na luzie jak stoje na skrzyżowaniu , tak jakby sa leciutko wyczuwalne falowanie obrotow , na obrotomierzu tego tak nie widac , mowie takie bardzo delikatne , i tak jakby lekko wibruje samochod , bardzo , bardzo delikatnie ale jednak cos tam jest.


Ostatnio edytowane przez jin44 ; 30-03-2019 o 11:53
jin44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2019, 15:20   #2
RSBN4N
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-06-2014
Skąd: W-wa Bemowo
Model: Mondeo MK4 / FF3 FL
Silnik: 2.5T 260 KM / 1.5 EB 150
Rocznik: 2009 / 2017
Postów: 127
Domyślnie Odp: Dławienie się silnika - Focus mk2 ST

Pewnie skopany program i przeładowuje. Niestety częste u naszych "tunerów".
RSBN4N jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2019, 08:03   #3
jin44
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 30-04-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Fokus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 8
Domyślnie Re: Dławienie się silnika - Focus mk2 ST

Tez myslalem o tym , ale najpierw musze sprawdzic przepływomierz , świece i kable. Sonda raczej nie bo by spalanie wzroslo bardzo, jezeli nic z tych rzeczy to wtedy bede sie musial faktycznie zastanowic czy to nie skopany program.
jin44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2019, 10:22   #4
RSBN4N
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-06-2014
Skąd: W-wa Bemowo
Model: Mondeo MK4 / FF3 FL
Silnik: 2.5T 260 KM / 1.5 EB 150
Rocznik: 2009 / 2017
Postów: 127
Domyślnie Odp: Dławienie się silnika - Focus mk2 ST

Szukaj szukaj. Oczywiście jest szansa, że to np boost solenoid. Ale niewielka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdzie był robiony program?
RSBN4N jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2019, 08:14   #5
jin44
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 30-04-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Fokus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dławienie się silnika w ST

Wiesz co nie wiem , ale byłem na hamowni i gość mówi że to nie będzie program bo jest ok , i że też raczej nie turbo, bo tak wygląda jakby dostawał zła mieszankę , mało powietrza czy cos , że też obstawia przepływomierz. W tym tyg pojadę sprawdzić. Przejrzałem historie napraw i dzwoniłem do poprzedniego właściciela i na to wychodzi że nie byl wymieniany od nowości , czyli ma 120 tys km .
jin44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.