Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2016, 14:19   #21
pikolino
ford::beginner
 
Avatar pikolino
 
Zarejestrowany: 09-08-2016
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki przód czy dobre wybrałem ?

bardzo dziękuję za tę odpowiedź ale kurcze nie wiem czy mnie stać tak sobie teraz wypróbować tarcze za 400zł ;D czy mi pognie czy nie to od razu może to też wymienię, bo na kierownicy mam bicie i to straszne ale to podobno od tarcz z resztą czuć tylko przy hamowaniu. A na jaki koszt trzeba się jeszcze uzbroić przy wymianie tych łożysk z piastami?

pikolino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2016, 17:53   #22
lostdesper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Borne
Model: Focus MK2 FL, Mondeo MK5 FL
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008, 2020
Postów: 93
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki przód czy dobre wybrałem ?

Mi biło niemiłosiernie - powiem Ci jak ja zrobiłem. Pierwszy raz wymieniłem tarcze i klocki bo taka była diagnoza - kupiłem to na własną rękę - po 2 miesiącach zaczęło bić mocno. Tym razem powiedziałem mechanikowi, żeby sam tarcze załatwił itd - bo w razie czego, idzie na reklamację, jednocześnie uczulałem go na to, by obejrzał i ocenił piastę. Niby było ok, nie biła mu, po czym po ok 1200km tak zaczęły bić, że żona bała się hamować w ogóle. Znowu pomiary robili (tarcze poszły na reklamację, dlatego moim zdaniem niech mechanik wymienia i on się martwi, jeśli uzna za wadliwą) i O ZGROZO znowu wyszło im, że piasta niby w porządku, ale wtedy na siłę powiedziałem, że niech wymieniają łożyska z piastami i zakładają tarcze. Teraz przejechałem chyba z 8-9tys km i nic, absolutnie żadnego bicia. Nie martw się też na zapas, może po prostu pokrzywiło Ci tarcze i sama wymiana wystarczy. Przytoczę wypowiedź kolegi z forum, który mi podpowiadał, co i jak posprawdzać:

"zimmeraman lub ate do tego przy montażu czysta piasta + pomiar bicia bocznego piasty(max 0.02) a potem tarczy(max 0.05) z przykręconymi 5 śrubami. Do tego serwis zacisków czyli czyszczenie z osadów, sprawdzenie tłoczków + jarzmo czy chodzi płynnie. Polecam sprawdzić tylne hamulce bo jak są "zmęczone" to przód będzie przyjmował za dużo i będzie się grzało co może prowdzić do bicia co w tym modelu jest czymś wręcz nieodłącznym "

Powodzenia!
lostdesper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2016, 18:15   #23
pikolino
ford::beginner
 
Avatar pikolino
 
Zarejestrowany: 09-08-2016
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki przód czy dobre wybrałem ?

bardzo dziękuję za tak wyczerpującą wypowiedź!
cóż widzę, że w 600zł się nie zmieszcze, powiem mechanikowi, żeby przy wymianie sprawdził te części o których mówisz i zobaczymy, mam nadzieję, że to tylko tarcze..
pikolino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2016, 19:40   #24
lostdesper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Borne
Model: Focus MK2 FL, Mondeo MK5 FL
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008, 2020
Postów: 93
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki przód czy dobre wybrałem ?

Tylko dobrze, żebyś trafił fajnego mechanika, który będzie też trochę Ciebie słuchał i miał na względzie Twoje zdanie, a nie takiego, który Cię oleje i stwierdzi, że wymyślasz pierdoły. U mnie jak już siłą mówiłem, żeby wymieniali te piasty z łożyskami, to nagle stwierdzili, że wydaje się, że bije tylko lewa piasta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Drgania kierownicy to, jak widziałem na forum, element który dostaje się w pakiecie z kupnem focusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lostdesper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2016, 20:14   #25
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki przód czy dobre wybrałem ?

Ale o biciu na kierownicy w mk3 jeszcze nie widziałem postów. A tam już osłona tarczy się pojawiła. Dlatego to jest mój trop w kierunku winowajcy.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2016, 07:36   #26
lostdesper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Borne
Model: Focus MK2 FL, Mondeo MK5 FL
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008, 2020
Postów: 93
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki przód czy dobre wybrałem ?

Mam na myśli MK2 oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lostdesper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2017, 09:38   #27
sosmpsos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-06-2012
Skąd: WH
Model: FF MK2 FL GOLD X
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki przód czy dobre wybrałem ?

Panowie,
Do ff2 mk2fl są montowane tarcze 278 bądź 300mm w zależności od silnika. Natomiast nigdzie nie widzę podziału na klocki na te do tarcz mniejszych i większych, po wybraniu silnika np 1.6tdci i 1.8tdci podawane są te same numery części. Jeżeli klocki są te same to po co większe tarcze skoro powierzchnia tarcia jest taka sama? Proszę poprawcie jeżeli źle myślę.
sosmpsos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2017, 18:47   #28
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki przód czy dobre wybrałem ?

Proponuję wrócić do fizyki ze szkoły podstawowej i poczytać o hamulcach -może dlatego że klocek jest oddalony bardziej od osi obrotu?
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2017, 19:19   #29
sosmpsos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-06-2012
Skąd: WH
Model: FF MK2 FL GOLD X
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2010
Postów: 36
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki przód czy dobre wybrałem ?

Matych - dzięki za odpowiedź, poszukałem, poczytałem i teraz już jest wszystko jasne :-)

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
sosmpsos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulce , klocki hamulcowe , tarcze hamulcowe


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.