Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2009, 09:33   #1
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Tips & tricks

Witam. Jako że różne ciekawostki były poruszane w wielu różnych tematach na przykład w nowinkach gdzie jest ponad 100 stron do przeglądnięcia, proponuję wpisywać tutaj ciekawe tips&tricks .Ja na początek zapożyczę coś z tematu S-Maxa bo tu jest w większości identycznie jak w Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Można tak zmienić funkcję odryglowywania, że naciśnięcie przycisku odryglowywania raz spowoduje wyłączenie zamka centralnego lub układu podwójnego ryglowania drzwi, rozbrojenie alarmu oraz odryglowanie tylko drzwi kierowcy. Naciśnięcie przycisku odryglowywania dwa razy w ciągu trzech sekund spowoduje również odryglowanie drzwi pasażerów. Aby zmienić tę funkcję, naciśnij jednocześnie i przytrzymaj przyciski odryglowywania i ryglowania przez co najmniej 4 sekundy przy wyłączonym zapłonie. Kierunkowskazy migną raz, sygnalizując pomyślną zmianę programu funkcji odryglowywania. Ponowne naciśnięcie i przytrzymanie przycisków przez co najmniej 4 sekundy przywróci poprzednią funkcję.

Ja korzystam z otwierania tylko drzwi kierowcy ,dla mnie bardzo wygodne bo często sam jeżdżę tym, bardziej że dwa naciśnięcia otwierania drzwi jeden po drugim ,otwiera pozostałe

2. Test tablicy wskaźników: trzymając OK na kierownicy włączyć zapłon i trzymać aż włączy się test. Poruszanie po teście - również za pomocą OK. Wyjście z testu - wyłączyć zapłon.
Bardzo fajna rzecz dużo ciekawych informacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast kiedyś przy przytrzymaniu przycisku zamykania drzwi z pilota domykały mi się też szyby ,teraz się nie domykają, może ktoś wie jak to włączyć z powrotem bo pewnie sam jakoś wyłączyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

GranQN dopisał parę rzeczy , część się pokrywa z powyższym ,część nie. Poniżej wklejam opis:

1. Można tak zmienić funkcję odryglowywania, że naciśnięcie przycisku odryglowywania raz spowoduje wyłączenie zamka centralnego lub układu podwójnego ryglowania drzwi, rozbrojenie alarmu oraz odryglowanie tylko drzwi kierowcy. Naciśnięcie przycisku odryglowywania dwa razy w ciągu trzech sekund spowoduje również odryglowanie drzwi pasażerów. Aby zmienić tę funkcję, naciśnij jednocześnie i przytrzymaj przyciski odryglowywania i ryglowania przez co najmniej 4 sekundy przy wyłączonym zapłonie. Kierunkowskazy migną raz, sygnalizując pomyślną zmianę programu funkcji odryglowywania. Ponowne naciśnięcie i przytrzymanie przycisków przez co najmniej 4 sekundy przywróci poprzednią funkcję.
2. Test tablicy wskaźników: trzymając OK na kierownicy włączyć zapłon i trzymać aż włączy się test. Poruszanie po teście - również za pomocą OK. Wyjście z testu - wyłączyć zapłon.
3. Test audio (dziala u mnie w mkIV na Sony, dziala tez na Sony w poprzednim focusie wiec raczej to stary patent): Majac wlaczone radio nalezy nacisnac i przytrzymac "3" i "6" przez kilka sekund.
4. W MK4 odpalanych przyciskiem a nie kluczykiem po naciśnięciu przycisku OK naciskając tylko raz przycisk power można odczytać dane lecz wyglądają one trochę inaczej niż na odpalonym aucie. Mianowicie np: auto nie pokazuje ładowania przez alternator akumulatora(bo jak?) ale pokazuje nam za to stan naładowania i wiemy jak wygląda stan baterii . Chcąc mieć test na odpalonym aucie musimy nacisnąć przycisk OK i przycisk POWER dwa razy wtedy test jest na odpalonym samochodzie no i info troszkę mamy inne) Wyjście z testu - nie trzeba wyłączać zapłonu po prostu przytrzymać przycisk OK i wróci nam wszystko do stanu normalnego.
5. Działanie doświetlaczy zakrętów przy ksenonach zależy od ustawienia dźwigni wyboru świateł (z lewej). Gdy są włączone światła automatyczne (tak jak ja, same się zapalają przy odpaleniu auta) to:
Ustawienie dźwigni na 0 - ksenony odpalają się - ale nie działa doświetlanie zakrętów
Ustawienie dźwigni na światła mijania - ksenony odpalają się - działa doświetlanie zakrętów.
6. Zamykasz autko, przytrzymujesz guzik od zamykania, i szyby jadą do góry.
Przy otwieraniu też tak jest - przytrzymujesz przycisk i szyby jadą w dół.
7. Jednokrotne naciśniecie na otwarcie bagażnika – bagażnik otwiera się
dwukrotne – bagażnik otwiera się i lekko podskakuje
8. Wciskając MENU i nie puszczając go naciskamy NAVI pojawia się wtedy menu serwisowe systemu nawigacji a tam pożemy sporo różnych fajnych rzeczy zobaczyć i zrobić ... np:
1) test systemu klimatyzacji
2) zobaczyć raport błędów oraz kolejne etapy działania sprzętu
3) poziomy sygnału i jakości RDS
4) możemy ustawiać sobie bardziej szczegółowo działanie radia ... np zwiększość czułość wyszukiwania kanałów
5) test LCD
6) sprawdzić wersję softu, urządzenia, itd
7) test radia
aaa wyjście z tego po wciśnięciu jakiegokolwiek innego przycisku
9. Do menu servisowego wchodzi sie wciskajac jednoczesnie CD/AUX+Climate+Home w menu tym miedzy innymi mozna zdowngradowac system do poprzednich wersji odczytac predkosc z GPS i wiele innych.
10. Gdy telefon nie zaloguje się automatycznie przez Bluetooth do radia SONY 6CD MP3 to:
- nie trzeba gmerać w telefonie ani wyłączać radia, wystarczą 3 kliknięcia na panelu SONY i telefon znów będzie w systemie.

1) Naciskamy przycisk PHONE (nie ikonkę tylko przycisk na panelu)
2) Naciskamy przycisk MENU
3) Naciskamy środkowy przycisk na kole sterującym radiem (to duże na środku)
4) Wyświetli się Searching... i po chwili telefon działa
11. Jak wyłączyć ekran convers+ gdy siedzimy w aucie wieczorkiem i nie chcemy być oświetlani przez ten wspaniały gadżet Forda?
-zamknąć centralny zamek i convers+ zniknie
12. Zerowanie kontrolki wymiany oleju (znalazłem na zagranicznym forum)
- zamknij wszystkie drzwi
- przełącz stacyjkę na poz. II
- równocześnie naciśnij pedał hamulca i gazu i przytrzymaj przez 15 sek.
13. Procedura wyłączania sygnalizacji dźwiękowej niezapięcia pasów.
- zamknięte drzwi, stacyjka w poz. 0, odpięte pasy, zaciągnięty ręczny
- zapinamy i odpinamy pasy 9-cio krotnie (zakańczając odpiętymi pasami)
14. Przed wyjściem wieczorem z samochodu można pociągnąć dźwignię kierunkowskazów w stronę kierownicy - zapalą się reflektory i zgasną automatycznie po 3 minutach lub po 30 sekundach od zamknięcia drzwi.
15. Programowanie nowego pilota zdalnego sterowania:
1) Włóż kluczyk do włącznika zapłonu.
2) Przełącz kluczyk z położenia 0 do II, a następnie z powrotem do położenia 0 cztery razy, w krótkich odstępach czasu (co około sekundę).
3) Wyjmij kluczyk z włącznika zapłonu i naciśnij dowolny przycisk na pilocie zdalnego sterowania.
4) Ponownie włóż kluczyk i obróć dopołożenia II, a następnie 0. Wyjmij kluczyk i sprawdź działanie pilota zdalnego sterowania, aby upewnić się, że programowanie zostało ukończone pomyślnie.

Oczywiście wszystko zależy od wersji naszych aut. Należy sprawdzić wszystko doświadczalnie na sobie, bo auta się różnią. Jeśli o czymś zapomniałem proszę o dodanie w formie np. 16. .... itd. Pozdrawiam

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 30-01-2013 o 08:23
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 10:22   #2
pawels_123
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Skąd: Katowice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 71
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Cytat:
Natomiast kiedyś przy przytrzymaniu przycisku zamykania drzwi z pilota domykały mi się też szyby ,teraz się nie domykają, może ktoś wie jak to włączyć z powrotem bo pewnie sam jakoś wyłączyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, nie wymieniałeś czasami baterii w pilocie ? Spróbuj procedurę opisaną również w temacie t&t S-Max`a:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Trzeba to zrobić dla każdej szyby oddzielnie.
pawels_123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 11:43   #3
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Cytat:
Napisał pawels_123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, nie wymieniałeś czasami baterii w pilocie ?
No wyciągałem po zalaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale przekręcam zapłon i domykam szybę trzymając kilka sekund?
Jesli tak to nic się nie dzieje, później przy zamykaniu pilotem i przytrzymaniem przycisku zamykania drzwi ,jedynie coś zaczął wydawać 3 piknięcia jak się za długo trzyma wciśnięty
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 18-06-2009 o 12:24
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 14:19   #4
pawels_123
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Skąd: Katowice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 71
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Po zamknięciu szyby puść na chwilę ten przycisk a następnie jeszcze raz przytrzymaj go (tak jakbyś chciał ponownie domknąć szybę) przez ok. 4 sec.
Powinno działać.

Co do tych 3 piknięć to też koledzy w tym wątku wspomnieli - w taki sposób sygnalizowane jest np. niedomknięcie drzwi, bagażnika lub szyby (nawet minimalne).

Ostatnio edytowane przez pawels_123 ; 18-06-2009 o 14:21
pawels_123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 15:32   #5
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Dzięki, teraz działa :564:
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 15:59   #6
rafalb
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 1,8 TDCI 125
Rocznik: 2009
Postów: 83
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

trick z otwieraniem drzwi tylko kierowcy dotyczy alarmów fabrycznych czy i tych montowanych w ASO?

(powiedziano mi, że ten montowany w ASO pomino tego, że jest od forda, nie ma funkcji podwójnego ryglowania - czyli jak ktoś wybije szybę to od środka drzwi otworzy)
rafalb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 16:10   #7
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Ja mam cobrę montowaną w ASO
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 16:22   #8
rafalb
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 1,8 TDCI 125
Rocznik: 2009
Postów: 83
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

co do domykania okien z kluczyka to w podobny sposób można też otworzyć wszystkie okna - np w celu przewietrzenia samochodu przed wejściem do środka. Wystarczy przytrzymać przycisk otwierania...
rafalb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2009, 16:38   #9
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Tak zgadza się, ale lepiej by było gdyby normalnym zamknięciem kłódki zamykały się tez okna a nie żeby trzymać 4 sekundy ,po co tak to nie wiem. Wiadomo że jak wychodzę z samochodu i go zamykam to szyby też by się mogły zamknąć tak by było logicznie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2009, 00:18   #10
Spiller
ford::average
 
Avatar Spiller
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 185
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Cytat:

1. Można tak zmienić funkcję odryglowywania, że naciśnięcie przycisku odryglowywania raz spowoduje wyłączenie zamka centralnego lub układu podwójnego ryglowania drzwi, rozbrojenie alarmu oraz odryglowanie tylko drzwi kierowcy. Naciśnięcie przycisku odryglowywania dwa razy w ciągu trzech sekund spowoduje również odryglowanie drzwi pasażerów. Aby zmienić tę funkcję, naciśnij jednocześnie i przytrzymaj przyciski odryglowywania i ryglowania przez co najmniej 4 sekundy przy wyłączonym zapłonie. Kierunkowskazy migną raz, sygnalizując pomyślną zmianę programu funkcji odryglowywania. Ponowne naciśnięcie i przytrzymanie przycisków przez co najmniej 4 sekundy przywróci poprzednią funkcję.
u mnie nie bangla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spiller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , tips , tricks


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.