Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-04-2018, 17:08   #291
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

pamietaj ze nie tylko zacisk ale i jazmo, jest inny ksztalt klockow.
moim zdaniem lepiej zainwestowac w nowe, nie masz gwarancji w jakim stanie sa uzywane,
ja mialem w mk3 zalozone poliftowe i niestety rowniez przestal dzialac reczny, zacisk do wymiany

Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2018, 09:08   #292
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

To faktycznie, jak mam wymienić klocki pod nowy zacisk (które są w miarę świeże) to bardziej mi się kalkuluje kupić regenerowane i takie jak powinny być.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2019, 10:57   #293
Dannyso
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Kitzingen
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 130hp
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. odświeżam kotleta ponieważ walczę aktualnie z ręcznym hamulcem
mam ten niechcący współpracować samoregulator tj. w temacie:
Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam sposób naprawy napinacza ręcznego w poście powyżej.
Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak obiecałem tak pisze. Dobrałem się do tego samoregulatora przy ręcznym. Odrazu powiem że efekt nie jest rewelacyjny, ale zadowalający. Wcześniej ręczny mi łapał na 8 ząbku teraz mi łapie na 3-4.
PS. Jeśli ktoś by potrzebował to moge umieścić szczegółowy opis demontażu środkowego panelu (czy jak to się nazywa)
Ręczny zaciągam do samego końca a samochód dalej jedzie, linka wydaje się napięta. Jak pogoda dopisze zajrzę jeszcze pod spód jak to wygląda (stan linek)

Gdzie dokładnie jest ten post Lukasa? Jak wy zabraliście się za naprawę swoich ? Nie ukrywam że jeśli się da, to chciał bym naprawić aktualny. Psikałem smarem penetrującym natomiast poprawy w działaniu nie widzę. (A przestał całą noc) Zbliża się TUV wielkimi krokami więc pora to ogarnąć (Samochód już kupiłem z wadliwym ręcznym, teraz próbuję przywrócić wszystko do stanu używalności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Dannyso ; 29-07-2019 o 11:03
Dannyso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2019, 18:37   #294
hazok
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-01-2007
Skąd: Mikołów
Model: MK3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 33
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Ja zdjalem linki z zacisków i rozlaczym z trójnik na środku auta. Jeden koniec wkrecilem do imadla drugi w kombinerki na WD założyłem igłę że strzykawki zalalem cały pancerz WD i ruszalem tam I z powrotem żeby rozruszac linkę w pancerz. Cały zabieg x2. Poskładać do kupy i wyregulować na trojniku. Miałem identycznie jak Ty. Ręczny lapal na jeden ząbek teraz łapie od początku

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
hazok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2019, 20:16   #295
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Regulacja na trójniku to tylko w polifcie albo jak ktoś wywali samoregulator a da dźwignię z polifta... U mnie działa ekstra ale to za sprawą tego, że właśnie dałem nowe zaciski tył, plus linki i klocki. Minus taki, że dźwignia stara z samoregulatorem i łapie wysoko (ale łapie). Chciałbym to poprawić i póki co nie chce wymieniać dźwigni. Też byłbym zainteresowany tutorialem naprawy/poprawy samoregulatora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 11:22   #296
Piterf95
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-06-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.5l
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Nie da się zaciągnąć ręcznego, jest zablokowany.

Hejka mam taki problem, może zacznę od początku.
Mondeo mk3 z 2004r.
Problem zaczął się od tego że nie dało u mnie się zaciągnąć ręcznego(był jakby zablokowany) myślałem że zapieczony ogólnie oddałem auto do mechanika, gdy zaczął to robić ogólnie miał problem z odpowietrzeniem no ogólnie się nie dało stwierdził że padła pompa hamulcowa, więc kupiliśmy nową ale dalej się nie dało, klocki też wymienione, a tarcze ok, mechanik odpuścił(ogólnie nie miałem czasu czekać bo za 2 dni miałem wyjeżdżać za granicę) hamulec był mega miękki i łapał na końcu, więc oddałem auto do Forda ASO, no oni też nie mieli pojęcia o co chodzi coś tam udało się odpowietrzyć ale mówili że to jeszcze nie to ale nie mają już pomysłu co to jest... No hamulec łapał lepiej ale no Serio to nie było to, ręczny zaczął działać ale słabo(pewnie kwestia podkręcania) ale nawet tego nie zdążyłem zrobić to ręczny przestał działać i znów jest zablokowany... Ostatnio tak z ciekawości podciągnąłem go znów zaczął działać i później znów przestał hehe no dziwne, a co najlepsze hamulec ogólny już bardzo dobrze łapie i hamuje ale no ręczny nie działa.
Czy może ktoś z was ma jakiś pomysł?

Ostatnio edytowane przez Piterf95 ; 25-01-2020 o 13:12
Piterf95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 20:17   #297
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Nie da się zaciągnąć ręcznego, jest zablokowany.

Pomysł mam taki że powinieneś sprawdzić zaciski czy aby na pewno odpowietrznik są w górnej jego części czyli nad przewodem hamulcowym to może tłumaczyć zapowietrzenie i niski pedał hamulca zasadniczego, ręczny to pewnie uszkodzona dźwignia lub zapieczona na amen linka, tu żadnej filozofii nie ma to prosty mechanizm do zdiagzowania.
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2020, 08:30   #298
Piterf95
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-06-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.5l
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie da się zaciągnąć ręcznego, jest zablokowany.

Zaciski są dobrze zamontowane, ogólnie też były robione zapomniałem dopisać, że były wymieniane uszczelki i cylinderki.
Ogólnie hamuje już dobrze, jedyny problem to znów ten ręczny, a jak mogę sprawdzić czy linka jest zapieczona?
Tylko trochę dziwne że ten ręczny raz działa a raz nie
Piterf95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 08:05   #299
draker90
ford::advanced
 
Avatar draker90
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 15-10-2009
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Mondeo mkIII Kombi GHIA
Silnik: 1,8 benzyna 125km
Rocznik: 2001
Postów: 218
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ktoś robił ręczny w ten sposób ? Dołożenie sprężyny
__________________
Mondeo MKIII 1.8Pb 125km 2001rok
draker90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 09:12   #300
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

nie rozwiązuje to problemu. Te zaciski rdzewieją wewnątrz na dźwigni ręcznego.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulce , hamulec ręczny , mk3 , mondeo mk3 , ręczny


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.