Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2020, 20:51   #1271
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Zakup Transita z 2005 2,4 TDCI

Jeszcze zobacz czy ma progi...

__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2020, 22:00   #1272
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Zakup Transita z 2005 2,4 TDCI

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze zobacz czy ma progi...
Jak mu ktoś już wstawił, to ma.
PS jeszcze mocowania zawieszeń - podłużnice.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2020, 14:06   #1273
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Zakup Transita z 2005 2,4 TDCI

Cytat:
Napisał roldis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ofertę blaszaka ale nie znam zupełnie tego silnika i trochę sie boję zwłaszcza problemów z glowicą i wałkami , bo ma już swój przebieg, na co zwrócić uwagę ?
Sprawdź - jak koledzy pytali - jak mocno skorodowany. Podłużnice przy łapach resorów oraz nad odbojami mostu.
W kabinie podnieś dywaniki pod nogami i zobacz, co z podłogą się dzieje. Tylne nadkola od strony kabiny też.

Silnik 2,0/2,4 tdci to układ wtryskowy Delphi - układ wytrzymuje około 200 kkm, czasami więcej, nawet 300 kkm. Ale regeneracja pompy i wtryskiwaczy to bardzo duży koszt, taka jak Bóg przykazał w dobrym warsztacie to za pompę ok. 2.000 - 2.500 zł , a za wtryskiwacze podobnie (zaworki plus rozpylacze).Niektórzy robią taniej na zamiennikach - na 100% wyrzucone pieniądze w błoto. Tylko oryginały Delphi są ok.
Więc aby to sprawdzić trzeba go bardzo zdrowo przegonić w trasie, nie 3-5 km, ale kilkadziesiąt, aby się rozgrzał i na piątym biegu kilkanaście razy mocno przyspieszać z pedałem w podłodze od 60 km/godz do maksa. I z powrotem to samo. Jeżeli nie będzie wchodził w tryb awaryjny (zapala się żółta kontrolka świec plus brak mocy) - to jest szansa, że układ jeszcze, jeszcze trochę pojeździ.
Na gorącym silniku stań, otwórz drzwi i posłuchaj czy silnik hałasuje na wolnych obrotach i przy przegazowaniu.
Co prawda teraz jest chłodno i to powoduje rzadsze wchodzenie w tryb awaryjny (większa gęstość paliwa), ale warto to sprawdzić. Bo z tym modelem jest najczęściej tak, że skoro właściciel go sprzedaje, to znaczy że czeka go duży koszt regeneracji układu.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 12-10-2020 o 17:48
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2020, 23:11   #1274
OgigX
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-11-2020
Model: Ford Transit Custom
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 0
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Witam wszystkich.
Szukam samochodu z paką, najlepiej przedłużanego do przewozu motocykla na tor. Czyli będzie służyć do transportu, spania itd.
Znalazłem T.Custom, model z 2012 roku, 2.2 125KM, 225.000 przebiegu. Ciekawie wyposażony, ale wiadomo że do silnika nie wejdę mimo wielu tutaj cennych rad. Jest sprowadzony przez osobę prywatną. Podobno znana jest historia itp.
VIN: WF0YXXTTGYCC57072
Mogę dodać ewentualnie brif, zdjęcia czy link. Stoi w Paczkowie Nyskim. Czy mogę Was poprosić o rzucenie oka na VIN.
Dziękuję.

Ostatnio edytowane przez OgigX ; 13-11-2020 o 23:36
OgigX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 06:42   #1275
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Po vin jest ok. Auto z połowy roku 2012.
Napisz do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to za kilka złotych sprawdzi Ci przebieg.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 22:40   #1276
OgigX
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-11-2020
Model: Ford Transit Custom
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 0
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Dziękuję.
Byłem, widziałem, sprzedawca prawdomówny ale trzeba w niego włożyć parę tysięcy za wady które znalazłem.
OgigX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 10:51   #1277
tzatziki
ford::amateur
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: wwa
Model: mondeo?
Silnik: 2.0 diesel ?
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie 2.2 TDCI 101km - sprzęgło, serwis >> pomoc przed zakupem

Dzień dobry

Jestem na etapie kupowania Transita Custom 2.2 TDCI 100 km, 2014 MR'15 202 000 km przebiegu (udokumentowany), serwisowany.
Jest to chyba dość niepopularny silnik i mam problemy z odnalezieniem informacji. Ale do rzeczy.
Samochód który chcę (dość okazyjnie) kupić ma dwa mankamenty. Sprzęgło pracuje "nieprawidłowo" (ale pracuje - tylko tyle wiem ponieważ samochód dopiero będę oglądał, ze względu na odległość) i coś delikatnie stuka w silniku.

Przy sprzęgle zakładam najgorsze - wymianę.
Pytanie - czy tam na 100% jest dwumasa (mam tylko info dla mocniejszych silników) i czy musi zostać wymieniona razem ze sprzęgłem? Jakiego rzędu są to koszty? Ceny części mniej więcej znam (sprzęgło 800, dwumasa ok 1000 zł) - ale czy w tym modelu wymiana jest trudna i kosztuje 1500zł czy zwykła i kosztuje 500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Prośba o podpowiedź od bardziej doświadczonych kolegów.

Stukanie w silniku: po reaserchu wiem że muszę zwrócić uwagę na wtryskiwacze oraz na koło pasowe (podobno jest dwumasowe i podobno moga polecieć jakieś gumy). Wtryskiwacze - da się regenerować? Warto? Jakiego rzędu są to koszty (nowe / regeneracja)?

i ostatnie - czy ktoś może polecić miłego mechanika nie za miliony monet w okolicach Warszawy (optimum Pruszków, ale jak sprzęgło się nie rozpadnie to dojadę i do Otwocka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Z góry dziękuję za pomoc!

Edit: zostaęłm przeniesiony do tego wątku i widzę, że te silniki miały wiele problemów.. Czy wyżej opisane mogą być zwiastunem nadchodzącej katastrofy..?

Ostatnio edytowane przez tzatziki ; 25-11-2020 o 11:09
tzatziki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 20:47   #1278
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 80
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Trudno odpowiedzieć na Twoje pytania, bo nie podałeś nawet VIN samochodu, nie wspomnę o linku do ogłoszenia. Sam miałem już kilka Transitów z silnikiem 2,2 i bardzo sobie je chwaliłem/chwalę, choć i wtryski w jednym i koło pasowe w drugim wymieniałem. Niemniej jak na 2 miliony (do kupy) kilometrów nie są to aż tak duże wydatki. Wtryski płaciłem po około 500 zł za regenerację/szt., a koło około 1000 z wymianą (chyba z Peugeota podeszło). 200000 km. w 6 lat to trochę mało, masz na 100% papiery? Wystarczy pierwsze 2/3 lata jak samochód był na gwarancji, resztę doliczysz w pamięci. Jedź i oglądaj samochód, jak cenę masz mniejszą niż rynkowa, to zapalaj czerwoną lampkę i odżałuj 4 stówki na sprawdzenie w serwisie przed zakupem.
Okazji nie ma, zwłaszcza wśród dostawczaków.
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 21:42   #1279
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: 2.2 TDCI 101km - sprzęgło, serwis >> pomoc przed zakupem

Cytat:
Napisał tzatziki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i ostatnie - czy ktoś może polecić miłego mechanika nie za miliony monet w okolicach Warszawy (optimum Pruszków, ale jak sprzęgło się nie rozpadnie to dojadę i do Otwocka )
Firma Auto-Waś (Białołęka) od ponad 30 lat serwisuje tylko Transity, zadzwoń i spytaj czy przyjmą cię na taki szybki serwis kontrolny - bo tam są zwykle zapisy na kilka- kilkanaście dni naprzód. Serwisują setki Transitów, nie ma w Polsce firmy z większym doświadczeniem w tych autach. To stacja partnerska Forda, ale nie ASO. Sprawdzą całą historię serwisowania i powiedzą, co im się nie podoba. W tych poliftowych silnikach 2,2 tdci było sporo problemów, a wiec też i akcji serwisowych. Warto wiedzieć czy to auto było objęte akcjami i jakimi.
W silniku przy kupnie nic nie może stukać, czego nie można zdiagnozować.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-11-2020 o 21:52
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2020, 22:09   #1280
EmixAnos
ford::average
 
Imię: Emilia
Zarejestrowany: 29-06-2020
Skąd: Opolskie
Model: Transit, Transit, Jumper, Sprinter, Sprinter
Silnik: 2.0 TD (100 KM), 2.5D (68 KM), 2.2 HDi (100 KM), 2.3D (79 KM), 2.2 CDI (82 KM)
Rocznik: 2005, 1988, 2007, 1999, 2005
Postów: 100
Domyślnie Transit do zespołu muzycznego

Mój kuzyn chciałby kupić nowy samochód do zespołu muzycznego, ale nie za drogi, zastanawia się nad Transitem, bo jest pakowny, ale do końca nie jest przekonany do Transita, samochód musi posiadać najmniej awaryjny silnik, mniej psującą się elektronikę i dużo miejsca na sprzęt muzyczny.

Moja propozycja jest taka:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
EmixAnos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.