Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2020, 08:46   #11
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Radio Blaupunkt Travelpilot EX Kod nie działa po wyjęciu Akumulatora

Cytat:
Napisał heroes_o Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... tylko dziwne, że wcześniej używałem kod z kartki i radio działało.
Czyli Kolega używał "nie tej kartki". Kod "sam" się nie zmieni. Nijak i nigdy.
Kod wynika wprost z numeru seryjnego radia - zapisanego w eeprom radia. Niektóre serwisy car audio potrafią przeprogramować eeprom "zablokowanego" radia (radia "bez kodu") i tylko wtedy kod danego radia "robi się inny". Tyle, że numer seryjny radia też wtedy się zmienia.

Czyli Kolega w pierwszym poście "WPROWADZAŁ NAS wszystkich w BŁĄD"!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I robił to UPORCZYWIE!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2020, 09:15   #12
heroes_o
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2010
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK3, MK4, S-MAX
Silnik: 2,0 TDDI, 2.OB, 2.0ECOBOOST
Rocznik: 2001, 2008, 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Radio Blaupunkt Travelpilot EX Kod nie działa po wyjęciu Akumulatora

Kod działał na pewno... wymieniałem akumulator i kod z kartki pasował. Jestem tego pewien.
W pierwszym poście kolega miał ten sam problem. Kod przestał działać.
heroes_o jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2020, 09:35   #13
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Radio Blaupunkt Travelpilot EX Kod nie działa po wyjęciu Akumulatora

Cytat:
Napisał heroes_o Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kod działał na pewno...
Na pewno to się Koledze wydaje...
Tyle w temacie. Można też ponownie sobie przeczytać post powyżej.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2020, 11:03   #14
heroes_o
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2010
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK3, MK4, S-MAX
Silnik: 2,0 TDDI, 2.OB, 2.0ECOBOOST
Rocznik: 2001, 2008, 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Radio Blaupunkt Travelpilot EX Kod nie działa po wyjęciu Akumulatora

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno to się Koledze wydaje...
Tyle w temacie. Można też ponownie sobie przeczytać post powyżej.
Napiszę tak... nie wydaje mi się. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Najważniejsze, że radio już działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
heroes_o jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2020, 23:18   #15
Koszowy
ford::beginner
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 12-12-2015
Skąd: Wieluń
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1600
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: Radio Blaupunkt Travelpilot EX Kod nie działa po wyjęciu Akumulatora

Mam problem z radiem Blaupunkt z navi. Wymieniałem akumulator i żle wpisałem ostatnią cyfrę. Zamiast 2 wpisywałem 3 . Radio zostało zablokowane i wyświetla się napis: SAFE WAIT 1h. Poprawny kod w książce a mnie się wydawało że pamiętam. Poczytałem różne wątki i odpiąłem akumulator na trzy godziny. Niestety nic się nie zmieniło. Komunikat nadal się wyświetla. Nie byłoby problemu ale w okolicy żadnego elektryka samochodowego a mechanik u którego byłem rozkłada ręce i uczciwie przyznaje że pojęcia o tym niema.
Szkoda mi tego radia wywalać bo dobrze grało i nic mu tam nie szwankowało.
Co z tym fantem zrobić? Jest jakiś sposób?
Nie to że nie chcę zapłacić za naprawę tyle że nie ma komu.
Koszowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 06:38   #16
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,426
Domyślnie Odp: Radio Blaupunkt Travelpilot EX Kod nie działa po wyjęciu Akumulatora

Wsiadaj do auta, odpal silnik, wlacz radio i modl się przez godzinę (najlepiej do kogos od spraw samochodowych), po godzinie sprawdz czy modlitwy zostaly wysluchane.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 11:27   #17
Koszowy
ford::beginner
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 12-12-2015
Skąd: Wieluń
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1600
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: Radio Blaupunkt Travelpilot EX Kod nie działa po wyjęciu Akumulatora

Bardzo dziękuję za podpowiedż. Wychodzi na to że całą godzinę mam jeżdzić?, może to być z przerwami?. Mam akurat wyjazd ale taki na jakieś dwadzieścia minut. Zobaczę co się zmieni. Bardzo dziękuję.
Koszowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 11:37   #18
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,426
Domyślnie Odp: Radio Blaupunkt Travelpilot EX Kod nie działa po wyjęciu Akumulatora

Modlitwa ma byc przerw i bez oszukiwania.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 14:48   #19
Koszowy
ford::beginner
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 12-12-2015
Skąd: Wieluń
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1600
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: Radio Blaupunkt Travelpilot EX Kod nie działa po wyjęciu Akumulatora

Jeszcze raz wielkie podziękowania dla kolegi Antej za bezinteresowną pomoc. To wielka dzisiaj rzadkość.
Problem rozwiązany i radyjko hula aż miło. Żadnych problemów, autko śmiga.
Ta jedna godzina musi być jednym ciągiem, bez żadnych przerw. Zrobiłem parę kilometrów a jazdy było tak około dwadzieścia minut i wyłączyłem silnik. Po ponownym zapaleniu silnika zdziwienie... wszystko się skasowało i znowu na wyświetlaczu pojawił się ten sam komunikat że radio zablokowane na 1h. No to w trasę i minuty zaczęły powoli spadać aż pojawił się komunikat aby podać pin. Zatrzymałem pojazd ale na wszelki wypadek nie gasiłem silnika i podałem prawidłowy pin. Po zatwierdzeniu pinu radio gra. Wielki szacun za wiedzę i jak sądzę też praktykę.
Dziękuję
Koszowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 15:05   #20
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,426
Domyślnie Odp: Radio Blaupunkt Travelpilot EX Kod nie działa po wyjęciu Akumulatora

Cytat:
Napisał Koszowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta jedna godzina musi być jednym ciągiem, bez żadnych przerw.
nie oszukiwałeś to zostałeś wysłuchany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.