Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2010, 16:15   #11
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Cytat:
Napisał Atol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli auto się zapowietrza to przeważnie widać to na porannym rozruchu - po całej nocy stania. Wtedy silnik potrzebuje chwilkę popracować aby odpowietrzyć układ - start silnika utrudniony i (lub) nierówna praca silnika w pierwszej minucie pracy.Następne odpalenie powinno odbyć się bez zarzutów.. Wystarczy że powietrze dostanie się do pompy i żeby normalnie silnik pracował to powietrze musi wypchnąć napływające paliwo.
Natomiast wskazania komputera nie zawsze są prawdziwe.Nalej bak do pełna i sprawdź sam spalanie a nie kieruj się komputerem wtedy będziesz wiedział ile pali na 100 km.
Ja przejeżdżam na pełnym zbiorniku do zapalenia rezerwy około 800 km, więc wielce odbiega od tego co wskazuje twój komputer.
No dobra okej , ale czemu nawet jak nie odpale auta przekręce stacyjke II stopniu pokazują się kontrolki , kontrolki gasną i po tym zaczyna mrygac kontrolka silnika , a co do oleju , dzisiaj sprawdziłem na bagnecie i był cały bagnet zapełniony czyli ( miarka ) była cała w oleju

Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2010, 18:19   #12
Zieluchh
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Skąd: Zambrw
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 63
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Cytat:
Napisał Marcin.30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mój Focus na drugi dzień na zimnym silniku źle odpala po odpaleniu zapalają się kontrolki. Najdłużej pali się kontrolka druga od lewej (według książki serwisowej to wielofunkcyjna lampka ostrzegawcza: automatyczna skrzynia biegów/układ chłodzenia). Drgają zegary, jak wejdzie na obroty wszystko wraca do normy. świece żarowe wymienione filtr paliwa wymieniony, na komputerze brak błędów. 1.8l. TDCI 115km. skrzynia biegów manualna
jak drgają zegary to aku siada.
Zieluchh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2010, 16:03   #13
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

I co nikt nie ma pomysłu co może być przyczyną ??
Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 13:16   #14
Kamil33
ford::advanced
 
Avatar Kamil33
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Focus I Hatchback
Silnik: 1.8 TDDI 90 KM teraz Peugot 607 2,2 HDI 136 km.
Rocznik: 2000 r.2004r.
Postów: 227
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Mój tez źle odpala tzn. czasami bo nie zawsze z wyraźnym szarpnięciem jak by miał silnik wyskoczyć spod maski ale odpala za pierwszym razem natomiast podejrzewam że usterka jest za ciężka żeby ją zlokalizować przynajmniej dla mechaników z mojego miasta bo oni najlepiej wymienili by cały osprzęt silnika (tak to i ja potrafię) ja natomiast podejrzewam akumulator ponieważ po rozruchu przez chwilę świeci mi się lampka od ABS (czytałem kiedyś na forum że są to objawy padającego aku) a jest to aku 60ah 590 prąd rozruchowy podobno słaby jak na diesla.
Kamil33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 13:54   #15
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Cytat:
Napisał Kamil33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój tez źle odpala tzn. czasami bo nie zawsze z wyraźnym szarpnięciem jak by miał silnik wyskoczyć spod maski ale odpala za pierwszym razem natomiast podejrzewam że usterka jest za ciężka żeby ją zlokalizować przynajmniej dla mechaników z mojego miasta bo oni najlepiej wymienili by cały osprzęt silnika (tak to i ja potrafię) ja natomiast podejrzewam akumulator ponieważ po rozruchu przez chwilę świeci mi się lampka od ABS (czytałem kiedyś na forum że są to objawy padającego aku) a jest to aku 60ah 590 prąd rozruchowy podobno słaby jak na diesla.
Tak tylko dzisiaj zauwazyłem , że po odpaleniu silnika jak wcisnąłem pedał gazu to jakby działał z opóźnieniem sek. albo 2.

I dzisiaj podczas jazdy zaczeła mi mrygac kontrolka Check a po chwili gasła , byłem na kompie 0 błędów a najbardziej mnie martwi spalanie 9,6 L/100 Km/H no sorry ale to nie jest kurde 2.5 TDI tylko 1.8 TDDI to już wole sobie kupić benzyne w v6 i bede miał moc i spalanie prawie takiego samego rzędu co 1.8 TDDI.

Nie po to kupywałem Diesla żebym mia spalanie takiego samego rzedu jak Benzyna , przecież to można ujca dostać

Ostatnio edytowane przez Focusik2002 ; 09-11-2010 o 13:57
Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 16:03   #16
Jędrek1964
ford::average
 
Avatar Jędrek1964
 
Zarejestrowany: 03-01-2010
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Kombi Ghia
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 141
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Cytat:
Napisał Kamil33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój tez źle odpala tzn. czasami bo nie zawsze z wyraźnym szarpnięciem jak by miał silnik wyskoczyć spod maski ale odpala za pierwszym razem natomiast podejrzewam że usterka jest za ciężka żeby ją zlokalizować przynajmniej dla mechaników z mojego miasta bo oni najlepiej wymienili by cały osprzęt silnika (tak to i ja potrafię) ja natomiast podejrzewam akumulator ponieważ po rozruchu przez chwilę świeci mi się lampka od ABS (czytałem kiedyś na forum że są to objawy padającego aku) a jest to aku 60ah 590 prąd rozruchowy podobno słaby jak na diesla.
Potwierdzam, tez tak miałem kiedy kończył mi się akumulator.
Po zakupie nowego 75Ah/750A jak ręką odjoł.
Jędrek1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2010, 18:32   #17
Kamil33
ford::advanced
 
Avatar Kamil33
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Focus I Hatchback
Silnik: 1.8 TDDI 90 KM teraz Peugot 607 2,2 HDI 136 km.
Rocznik: 2000 r.2004r.
Postów: 227
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Mi też tak pali latem trochę lepiej ,ostatnio mi wyszło 8,8L/100 w mieście fakt czasami mu depnę ostro ale ja już się z tym pogodziłem w zimę wychodzi 10L/100km przyczyna może być w pompie albo obstawiam wtryski ale jak na razie chodzi w miarę a jak przeliczyłem koszty naprawy i spalanie spadnie mi powiedzmy o 2litry to i tak mi się na razie nie opłaca tego naprawiać wtryski z robotą gdzieś do 1000 a pompa 2500 zł dodam że latem na trasach spalał rewelacyjnie 4,8-5,2 przy różnych prędkościach z różnym obciążeniem natomiast problemem jest miasto a jeszcze żebym miał gwarancję że to będzie to to może bym to naprawił ale w moim mieście nawet w serwisie nie stwierdzą jednoznacznie co jest przyczyną i co naprawiać podobną historię przerabiałem kiedyś z corsą 1,4 jednopunkt 8V 60KM spalała mi obojętnie czy trasa czy to miasto 14litrów PB objeździłem wszystkich mechaników diagnoza żadna wszystko ok dopiero po około miesiącu doszedłem sam że to wina sondy lambda wymieniłem ją spalanie w tej chwili bo jeździ nią szwagierka to miasto 4,9 a trasa 6,0 litrów PB także życzę ci powodzenia w naprawach a jeśli ci się uda to daj znać bo ja już wymiękłem z mechanikami z mojego miasta są po prostu słabi a jedynie w mądrzeniu spece.Pozdro.
Kamil33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 11:23   #18
Przemek1981
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Ja chciałem zapytać czy to normalne odgłosy przy odpalaniu mojego auta.jest to 2004 rok TDCi 115koni przebieg około 93tyś km. akumulator nowy z przed 2 tygodni.na starym w temp 4 stopni rozładowywał aku.ten nowy nie pada od kręcenia,ale obawiam się zimy.
proszę was drodzy koledzy o diagnozę odgłosów w czasie odpalania auta,czy takie stuki to normalka?bo w lecie tego nie było,auto wtedy od dotyku odpalało nawet po tygodniu stania.dodam że odpalam na wciśniętym sprzęgle.

druga sprawa to gdy już odpalę to pod większym obciążeniem czyli zapotrzebowaniem na prąd.coś mi piszczy dziwnie,gdy włączę światła czy wcisnę hamulec.po jakimś czasie parę km to mija.co to może być?

dołączam film z odpalania.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Przemek1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 12:40   #19
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Do Focusik2002, wszystko ładnie pięknie ale jakim programem sprawdzałeś błędy???Powinno coś wywalić kontrolka silnika tak sama z siebie się nie zapala. Jeśli chodzi o aku to może się zapalić kontrolka poduszki powietrznej przy słabym aku lub zegary wychylą się na maxa podczas uruchamiania.Po pierwsze sprawdź ładowanie skoro podejrzewasz akumulator,powinno być w granicach 14,3- 14,6 - takie jest prawidłowe.Dalsze problemy związane są z elektroniką.Jeszcze jedna rzecz, piszesz o ilości oleju- cały bagnet zapełniony.Olej powinien być pomiędzy min i max jeśli tak masz to jest ok.Spalanie w takiej ilości paliwa to albo lejące wtryski - ciężkie odpalanie i dymienie albo przekłamania z któregoś czujnika i błędne wysterowanie dawki przez pompę. Przyczyną może być nawet czujnik temperatury silnika .
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 16:47   #20
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: auto źle odpala na drugi dzień , na zimnym silniku

Cytat:
Napisał Atol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do Focusik2002, wszystko ładnie pięknie ale jakim programem sprawdzałeś błędy???Powinno coś wywalić kontrolka silnika tak sama z siebie się nie zapala. Jeśli chodzi o aku to może się zapalić kontrolka poduszki powietrznej przy słabym aku lub zegary wychylą się na maxa podczas uruchamiania.Po pierwsze sprawdź ładowanie skoro podejrzewasz akumulator,powinno być w granicach 14,3- 14,6 - takie jest prawidłowe.Dalsze problemy związane są z elektroniką.Jeszcze jedna rzecz, piszesz o ilości oleju- cały bagnet zapełniony.Olej powinien być pomiędzy min i max jeśli tak masz to jest ok.Spalanie w takiej ilości paliwa to albo lejące wtryski - ciężkie odpalanie i dymienie albo przekłamania z któregoś czujnika i błędne wysterowanie dawki przez pompę. Przyczyną może być nawet czujnik temperatury silnika .
Napewno nie Elmem tylko sprzętem diagnostycznym , 2 razy podpinałem go pod kompa , zero błedów nic a nic , nawet wchodziłem w tryb serwisowy licznika , wyszło NoNe , sprawdze czujnik temperaTURy a później zrobie próbe przelewową wtryskiwaczy i sprawdze pompe .
Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.