Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2013, 11:35   #1
ok1111
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2013
Model: transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie panel sterowania zle dziala ogrzewanie i klima

witam mam problem z panelem sterowania po przekreceniu sterowania na zimne czy na cieple caly czas grzeje ,a po przekreceniu nawiewu na szybe wlacza sie klima moze ktos spotkal sie z czyms takim pozdrawiam

ok1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2013, 12:24   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: panel sterowania zle dziala ogrzewanie i klima

Cytat:
Napisał ok1111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po przekreceniu nawiewu na szybe wlacza sie klima moze ktos spotkal sie z czyms takim pozdrawiam
To prawidłowe zachowanie, tak ma być. Klima wysusza powietrze, co powoduje bardzo szybkie odparowanie zapoconej szyby.
Cytat:
Napisał ok1111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po przekreceniu sterowania na zimne czy na cieple caly czas grzeje
Tu jest coś zwalone... Prawdopodobnie elektrosiłownik klap (silniczek z przekładnią zębatą) jest uszkodzony. Pasuje ponoć z poprzednich modeli. Nowy to spory wydatek - kilkaset zł.
Ale trzeba mieć doświadczenie jak go wymienić - ja tego w przedniej nagrzewnicy nie dotykałem. Montowany jest na zespole nagrzewnicy pod deska od strony kierowcy...
Na rysunku z linka poz. 5. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2013, 18:42   #3
lisek86
ford::beginner
 
Imię: MACIEJ
Zarejestrowany: 21-10-2013
Skąd: POZNAŃ
Model: TRANSIT
Silnik: 2,4 TDCI 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: panel sterowania zle dziala ogrzewanie i klima

Miałem ten sam problem...widmo demontażu deski mnie przeraziło a usterka sama minęła, serwis forda stwierdził że zacinanie się tej klapki to niestety normalka :/ U mnie było tak że jak skręcałem do końca pokrętło na zimne powietrze to z powrotem zaczynał grzać, jak cofnąłem pokrętło nieco w prawo to leciało zimne...kwestia wyczucia. Po pewnym czasie problem minął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lisek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2013, 13:18   #4
kuba102
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.2 115KM 85 KW diesel
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Re: panel sterowania zle dziala ogrzewanie i klima

Niestety za sterowanie temperaturą odpowiadają bardzo cienkie blaszki, mój kolega przerobił je montując trochę grubsze, od zabawki RC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - działa prawie rok bez problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Myślę, że to jest główna przyczyna regulacji temperatury z przodu (szok ile patentów domowych trzeba stosowac w transicie).
kuba102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2013, 16:22   #5
zibi410
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: Katowice
Model: FT 300
Silnik: 2.0 TDI 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: panel sterowania zle dziala ogrzewanie i klima

Cytat:
Napisał ok1111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam mam problem z panelem sterowania po przekreceniu sterowania na zimne czy na cieple caly czas grzeje ,a po przekreceniu nawiewu na szybe wlacza sie klima moze ktos spotkal sie z czyms takim pozdrawiam
Żeby klima się nie włączała nie przekręcaj na maxa pokrętła w prawo.
Tak nawiasem to po grzyba tak jest to skonstruowane? Nie ma nawet kontrolki że klima się włączyła.
Przecież można włączać klimę w normalny sposób. Ale angole znowu dali dupy.

Ostatnio edytowane przez zibi410 ; 22-12-2013 o 16:25
zibi410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 14:18   #6
mellonn
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 29-01-2017
Skąd: Koszalin
Model: Ford Transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: panel sterowania zle dziala ogrzewanie i klima

Witam wszystkich. Transit 2009, 2,2l. Złe działanie pokrętła ogrzewania: przy ustawieniu skrajnym lewym powietrze leci na nogi (wg oznaczenia na panelu powinno na wprost), na środkowym leci na wprost (powinno na nogi), przy skrajnym prawym słabo wszędzie (powinno na szybę).
Dodatkowo przy skrajnym lewym (czyli jak leci na nogi a powinno na wprost) i ustawieniu zimnego powietrza czasami włącza się klima z wentylatorem (a powinna wg instrukcji przy nadmuchu na szybę).
Regulacja ciepło-zimno i wentylatora działa OK.
Proszę o pomoc, podejrzewam złe ustawienie przepustnicy, jak to naprawić?
Pozdrawiam
mellonn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 15:12   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: panel sterowania zle dziala ogrzewanie i klima

Cytat:
Napisał mellonn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę o pomoc, podejrzewam złe ustawienie przepustnicy, jak to naprawić?
Na forum "Klub miłośników turystyki kamperowej" w dziale Transita znajdziesz świetny wątek usera o nicku OMEGA, dobrze ilustrowany zdjęciami. Problem u ciebie prawdopodobnie jest identyczny, wygięło się cięgno sterowane gałką kierunku nawiewu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2017, 18:32   #8
mellonn
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 29-01-2017
Skąd: Koszalin
Model: Ford Transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: panel sterowania zle dziala ogrzewanie i klima

Dzięki bardzo, to ten przypadek, zgięte cięgno. Po wyprostowaniu zwiększony zakres regulacji i ustawienia na pokrętle zgadzają się z rzeczywistym nadmuchem powietrza.
Ale dalej jest problem: w skrajnym prawym położeniu - nawiew na szybę - ośka przepustnicy ustawia się tak, że mikrowyłącznik mający załączyć automatycznie wentylator jeszcze nie jest na wybrzuszeniu - brakuje kilku stopni obrotu ośki. Tak jakby cięgno było za krótkie. Reasumując ten mikrowyłącznik nigdy nie załącza się przy obrotach ośki przepustnicy.
Do tego ośka zbliża się do niego stroną ściętą wybrzuszenia, a nie łagodną: wydaje się, że gdyby ją jeszcze bardziej obrócić to to ścięcie wyłamałoby mikrowyłącznik - chyba że to tylko się tak wydaje. Może na zębatce kółko przeskoczyło?
mellonn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2017, 20:17   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: panel sterowania zle dziala ogrzewanie i klima

Cytat:
Napisał mellonn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Reasumując ten mikrowyłącznik nigdy nie załącza się przy obrotach ośki przepustnicy.
Ten mikrowłącznik włącza nie tylko wentylator, ale przede wszystkim klimę. A ponieważ przy włączonej klimie musi działać wentylator - aby nie uległ uszkodzeniu parownik - to dlatego wentylator też ruszy na najmniejszej prędkości nawet wtedy, gdy jego pokrętło jest ustawione na 0.
To wynika ze schematu , mikrowłącznik na schemacie ma oznaczenie S149.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post #48
Wielu użytkowników Transitów sporo by dało, aby układ działał tak jak teraz działa u ciebie - bo jest wkurzające, że zawsze kiedy dasz pełny nawiew na szybę, włącza się klima. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do meritum problemu - musisz sam dojść do tego, co jest przyczyną nie włączania się mikrowłącznika. Ja nie widząc tego, nie jestem w stanie nic powiedzieć, już nie pamiętam jak to dokładnie wygląda. Może problem nadal jest w cięgnie (w jego długości)?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-11-2017 o 20:20
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , nawiew , ogrzewanie , transit


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.