Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2012, 16:41   #71
Palek_PL
ford::advanced
 
Avatar Palek_PL
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Model: Smax
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 338
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

Cytat:
Napisał Piotr44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie odebrałem samochód po przeglądzie, w ramach którego opłaciłem aktualizację WDS ale niestety na wyświetlaczu nie ma żadnych zmian. Tymczasem kolega duders, w samochodzie z tym samym typem napędu, ma już te zmiany od tygodnia. Podpowiedzcie jak rozmawiać z ASO. Mają nieaktualny program w komputerze serwisowym? Ale aktualizacje są chyba sprawdzane centralnie na serwerze fabryki. A może po prostu nic nie zrobili. Czy można fakt aktualizacji jakoś rozpoznać - np. aktualizacja kasuje licznik przebiegu dziennego czy coś w tym stylu? W każdym razie zapłaciłem, mam fakturę więc muszę teraz walczyć o swoje.
Wydaje mi się , że kazde ASO forda ma dostep do tych samych aktualizacji w ramach dzialania 'sieciowego'. Po aktualizacji C+ musisz miec nowe funkcje na wyswietlaczu. Skoro ich nie ma - to znaczy ze nie zrobili. W rozmowach naciskaj na aktualizacje C+ i wytlumacz łopatologicznie 'o co komon'. pzdr!
PS. co to jest WDS?moze aktualizacja C+ a wds to dwie odrebne czynności...

Palek_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 17:07   #72
Piotr44
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2004
Skąd: Komorów
Model: S-Max
Silnik: TDCi 163 Powershift
Rocznik: 2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

WDS to nazwa, którą określają system diagnostyczny używany w serwisie, czyli komputer na kółkach. zapewniali mnie, że aktualizowane jest wszystko.
__________________
Piotr
Piotr44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 17:40   #73
manka77
ford::average
 
Avatar manka77
 
Zarejestrowany: 22-07-2006
Skąd: Tychy
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 74
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

Powiedz w ASO że chcesz aktualizacje Conversa
manka77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 18:00   #74
goodi
ford::advanced
 
Avatar goodi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-12-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EB 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 265
Domyślnie

I wyłóż łopatologicznie, jakich wizualnie efektów oczekujesz po tejże aktualizacji. U mnie zapisali sobie w zleceniu: "temperatura silnika i zegar na głównym ekranie".
Chociaż nie można wykluczyć, że Twój VIN po prostu nie łapie się na aktualizację.
__________________
Aktualnie: Mondeo Vignale kombi 2.0 EcoBoost 240KM
Było: Mondeo MK4 Titanium S kombi, 2.0 EcoBoost 240KM + PS
Było, jest i pozostanie: Mondeo MK2 kombi, 2.0 benzyna.
goodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 19:52   #75
Piotr44
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2004
Skąd: Komorów
Model: S-Max
Silnik: TDCi 163 Powershift
Rocznik: 2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

Dzięki za rady. Mój wyświetlacz podaje NUM ROM 1307. Wśród szczęśliwych posiadaczy zaktualizowanego Conversa są koledzy z niższymi i wyższymi od mojego numerami ROM. Wydaje się więc, że spełniam wszelkie warunki.
Muszę jutro pomęczyć moje ASO.
__________________
Piotr
Piotr44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 11:28   #76
duders
ford::beginner
 
Avatar duders
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 43
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

Cytat:
Napisał Piotr44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój wyświetlacz podaje NUM ROM 1307.
No to ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami co do aktualizacji softu.
Tak jak pisałem wcześniej udałem się do ASO Wikar Kraków na update softu w Conversie+
Goście full kumaci bez zbędnych pytań i dociekać podłączyli się do kompa i po odpaleniu IDS-a (wersja softu w IDS-ie 82.01) znaleziono nową wersję softu dla Conversa.
Aktualną wersję softu którą posiadałem (produkcja autka 10.2010) to BS7T-10949-VD (wyświetlana po teście zegarów wersja NUM target ROM 1217) zamieniono na wersję CS7T-10849-VD (wyświetlacz po teście zegarów NUM target ROM 1412).
Operacja trwała jakieś 20 minut i pojawiły się nowe ikonki, nowy wskaźnik paliwa, wskaźnik temperatury silnika i zegarek.

Z rozmowy z gościem (spoko chłopaki) dowiedziałem się że są różne komputery serwisowe (z różnym softem) i niektóre nie mają nawet funkcji programowania. Zaznaczam że tak mi powiedział gostek który programował moje autko.

Podsumowując - operacja trwała 20 minut, koszt 150 zł brutto.
Przy okazji zrobiono mi update softu w PowerShifcie (szarpało przy zmianie biegów) i po wymianie softu i adaptacji sprzęgła wszystko chodzi super.

Nadmienię również że próbowałem takie operacje przeprowadzić na śląsku (ASO AutoBoss, Multexim) i goście patrzyli na mnie jak na debila (że chcę zrobić update conversa) i że nie da się tego wykonać.

Jak widać da się, działa i ma się dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a serwisom "udającym fordowskie" dziękujemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)))
__________________
..: No Sacrifice, No Victory :..
duders jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 12:46   #77
Piotr44
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2004
Skąd: Komorów
Model: S-Max
Silnik: TDCi 163 Powershift
Rocznik: 2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

Rzeczywiście nowe oprogramowanie skrzyni biegów jest znacznie lepsze. Od razu po wyjechaniu z ASO zauważyłem dużo szybszą i płynniejszą pracę. Naprawdę warto zapłacić za tę aktualizację.
Natomiast mój problem z wyświetlaczem pozostaje niewyjaśniony. Opisałem mojemu ASO szczegółowo przykład dudersa - że jednak jest to możliwe. Czekam na odpowiedź. Ale chyba nie obędzie się bez rozmowy z kierownikiem.
__________________
Piotr
Piotr44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 13:16   #78
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

Cytat:
Napisał duders Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z rozmowy z gościem (spoko chłopaki) dowiedziałem się że są różne komputery serwisowe (z różnym softem) i niektóre nie mają nawet funkcji programowania. Zaznaczam że tak mi powiedział gostek który programował moje autko.
To jest prawda - po pół roku używania w każdej wersji IDSa możliwość programowania modułów znika. Po zainstalowaniu update IDSa wraca... Czyli jak ktoś używa nieaktualnych wersji i nie umie sobie z problemem poradzić (już samo cofanie zegara pomaga "jakośtam", ale to sposób beznadziejny...) to nie może reprogramować...

Cytat:
Napisał duders Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji zrobiono mi update softu w PowerShifcie (szarpało przy zmianie biegów) i po wymianie softu i adaptacji sprzęgła wszystko chodzi super.
A z ciekawości - jaką wersję oprogramowania PowerShifta wgrali - tę z poczatku 2011roku czy jest już jakaś nowsza?
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 15:31   #79
Piotr44
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2004
Skąd: Komorów
Model: S-Max
Silnik: TDCi 163 Powershift
Rocznik: 2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

Moim zdaniem nowe oprogramowanie powershifta ukazało się na jesieni. Poprzednie uaktualnienie robiłem pod koniec kwietnia. Wyczytałem również taką informację na angielskim forum. Tym razem postęp jest naprawdę spory.
__________________
Piotr
Piotr44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2012, 09:36   #80
duders
ford::beginner
 
Avatar duders
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 43
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

Cytat:
Napisał Piotr44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem nowe oprogramowanie powershifta ukazało się na jesieni. Poprzednie uaktualnienie robiłem pod koniec kwietnia. Wyczytałem również taką informację na angielskim forum. Tym razem postęp jest naprawdę spory.
Ja mam wersję z września ponoć. Jak znajdę nr wersji to podeślę.
A przeprogramowanie zrobili mi na gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
Pzdr
tomek
__________________
..: No Sacrifice, No Victory :..
duders jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.