Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2019, 00:45   #71
Ox3000cc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-09-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelnienia przewodów przelewowych, przelewów w mondeo mk4

Mam podobny problem - po wymianie oringów (mechanik robił) ponownie cieknie.

Przeczytałem cały temat i zacząłem trochę google'ować (może ktoś zrobił poradnik na youtube)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Gościu pokazuje jak wymieniać całe przelewy.
Oprócz tego zaleca wymianę "klipów" / spinek które trzymają przelewy (bo z czasem tracą siłę trzymania).
No i żeby wyczyścić dobrze "gniazdo" w którym jest wtryskiwacz.
Generalnie polecam obejrzeć (ciężko "trawię" angielski akcent, ale z napisami jest OK)

Hmm, może to samemu ogarnę jak będzie wolny weekend.



A no i Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

PS. a i zauważyłem że głownie cieknie z 1 i 2, 3 - lekko, 4 jest suchy.


Ostatnio edytowane przez Ox3000cc ; 10-04-2019 o 01:07
Ox3000cc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2019, 23:04   #72
Zamek
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-04-2019
Skąd: Brunów
Model: S-max
Silnik: 2.2 cdti
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelnienia przewodów przelewowych, przelewów w mondeo mk4

Witam, a wie ktoś może jak zdjąć króciec przelewu wtryskiwacza w 2.2 TDCi ??? Nie ma spinek.
Zamek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 17:09   #73
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelnienia przewodów przelewowych, przelewów w mondeo mk4

Jakiś czas temu zakładałem oringi zakupione w Inter Cars i niestety zaczęło znów podciekać. Tym razem zakupiłem oryginalne PSA za całe 8zł kpl. + komplet oryginalnych zapinek po 11zł szt.
Jak nie pomoże, to do wymiany pójdą króćce przelewów.
Numery widać na foto
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2019, 08:44   #74
cash115
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-10-2018
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelnienia przewodów przelewowych, przelewów w mondeo mk4

Witam, wymieniłem wczoraj całe przelewy, założyłem nowe spinki a jeden przelew cały czas wypada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Za słabo docisnąłem ten króciec do wtrysku czy o co może chodzić?
Bardzo ciężko wchodzą*mi też te króćce do wtrysku, a zakładam bez założonych spinek. Czy lepiej wciskać je przy założonej spince? Gość z filmiku wyżej pokazuje chyba by je wciskać przy założonej spince

Ostatnio edytowane przez cash115 ; 12-07-2019 o 11:56
cash115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2019, 11:11   #75
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelnienia przewodów przelewowych, przelewów w mondeo mk4

Lepiej chyba wciskać spinki po włożeniu króćca do wtrysku, żeby nie uszkodzić oringów. Wcześniej jak wymieniałem oringi przy wciskaniu spinek po prostu jedna mi się odgięła, nie trzymała ciasno króćca i wtedy wysuwał się króciec z wtryskiwacza. Po dogięciu spinki było ok.
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2019, 19:45   #76
cash115
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-10-2018
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelnienia przewodów przelewowych, przelewów w mondeo mk4

Dopiero jak dałem na trytytkę to nie wypada. Pojeździłem parę dni było sucho. Dzisiaj patrzę a znowu koło wtrysków mokro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wymienione spinki, przelewy i oringi (3.5x1.2) z inter cars. Co to może być złe oringi czy jak?
cash115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2019, 19:07   #77
Ryktyk
ford::average
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelnienia przewodów przelewowych, przelewów w mondeo mk4

Witam.
Jestem po wymianie uszczelnienia w 1.8 tdci.
Wymieniłem oring jak również spinkę, obie części oryginały.
Sam montaż nic specjalnie trudnego. Nie mogłem spinki założyć od tyłu wtrysku więc górną część włożyłem w górny otwór, a dolną tą pofałdowaną naciągnąłem w dół aby wskoczyła w gniazdo (rozumiem, że po to jest odchylona w specyficzny sposób dolna końcówka aby w taki sposób naciągać zapinkę). Następnie zmieniłem oring i wstępnie końcówę włożyłem go do gniazda. Następny krok to powtórne naciśnięcie dolnej końcówki zapinki aby swobodnie wcisnąć końcówkę w gniazdo. Wciskając końcówkę i jednocześnie popuszczając zapinkę zaskoczyło-skończyłem. OCZYWIŚCIE SPINKA CAŁY CZAS UWIĄZANA BYŁA NA SZNURKU, nie ukrywam kilka razy wypadła mi z rąk.
Tak mi się bynajmniej wydawało.
Odpaliłem auto a tu leje się jeszcze bardziej niż przed remontem. Więc od początku.
Okazuje się, że to druciane badziewie rozgina się i dlatego nie trzyma. kilka razy zakładałem i cały czas to samo. Podgiąłem kombinerkami i za czwartym razem udało się, chociaż wyczuwam mały luz. Na wypadek wszelki założyłem opaskę. Pojeżdżę zobaczę.
Być może w niewłaściwy sposób zakładałem spinkę. ale wydaje się, że innego sposobu nie ma. Być może się mylę.

Uważam, że wszyscy mamy ten sam problem. To druciane badziewie- spinka rozgina się i dlatego jest luźna i nie trzyma, a końcówką wypycha ciśnienie paliwa. Każdy z nas robi to przypadkowo, udało się założyć to dobrze, a finał jest taki jaki znamy. Chyba że istnieje genialny sposób na założenie tej spinki aby jej nie rozgiąć.
A może kupiliście zapinki które nie są taki badziewne, są z lepszego materiału
Ryktyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2019, 23:54   #78
jack28
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-11-2016
Skąd: Bialystok
Model: Focus MK3, custom
Silnik: 2,0 tdci, 2,2 tdci
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelnienia przewodów przelewowych, przelewów w mondeo mk4

W silnikach DW10C przy przelewach nie ma spinek metalowych lecz są zielone zatrzaski tak jak na filmie w 2,22s min [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Po próbie przelewowej i ich demontażu ułamał się ten zielony zatrzak. Niestety sam zatrzask nie idzie dokupić.....Ma ktoś jakiś patent, aby nie kupować całego przewodu...?
jack28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2020, 22:17   #79
Endriu13
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-01-2020
Skąd: Bogatynia
Model: Transit Tourneo, Mondeo mk3
Silnik: 1.8 TDCI, Duratec 1.8
Rocznik: 2009, 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelnienia przewodów przelewowych, przelewów w mondeo mk4

Witam,a jak w tym rozwiązaniu robicie próbę przelewową-trzeba dopasować ciasny wężyk w gniazdo ?
Endriu13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 13:45   #80
aleksanderu1988
ford::average
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Reda
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelnienia przewodów przelewowych, przelewów 2.0TDCi

Miałem suchutki silnik. Nie miałem też z nim żadnych problemów. Tak dla samego siebie chciałem zrobić próbę przelewową. Próba wyszła bardzo fajnie. Może delikatna odchyłka na drugim wtryskiwaczu...

Złożyłem wszystko i okazało się że cieknie. Zle osadzilem spinki. Poprawiłem to i przez chwilę było dobrze. Później znowu cieknie... Wymieniłem oringi na oryginalne... Jazda próbna i nadal cieknie... Czy gniazda wtryskiwaczy gdzie wchodzą króćce przelewów trzeba jakoś specjalnie oczyścić ?
Robi się to co najmniej irytujące biorąc pod uwagę że przez moją ciekawość mam problem teraz

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
aleksanderu1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.