Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2018, 19:10   #31
ChceMiecCMAXa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-11-2017
Model: C-Max
Silnik: 1.8L Duratec HE PFI
Rocznik: 2007
Postów: 241
Domyślnie Odp: Jak zwalczyć rdze

Cytat:
Napisał Istvan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę zawyżyłem cenę za konserwację.Jest tak jak piszesz.Chodzi o Rust Check Stop jak to nazwać -obojętne.Ważne jest ,żeby to zrobić.
Ja po stracie ukochanej Mazdy zainteresowałem się zabezpieczeniami antykorozyjnymi.Brnąłem przez fora internetowe blacharzy-lakierników,moto oldtimery czyli strony retro-motoryzacji,strony pasjonatów aut wszelakich skazanych na zagładę przez rdzę.Teraz wiem jak się nie poddać,wiem jak można uratować auto (są tacy którzy zapytają -A PO CO?) .Auto jest odzwierciedleniem naszego JA (czasami).Auto to jak ukochany koń.Tak zwyczajnie,tak normalnie.Tak bywa.Nie każdy umie rozstać się z autem jak z przeczytaną gazetą.Choć i to czasami bywa trudne. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie chciałbym tu robić za eksperta ,ale moge to pomogę aby odpowiedzieć na wiele pytań z zakresu korozji aut. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To może mi pomożesz, mam zamiar zabrać się za usunięcie rdzy sam, tylko nie wiem czego potrzebuję. A oto jak wyglądają drzwi:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

O tym, że muszę mechanicznie usunąć rdzę i lakier do samej zdrowej blachy to wiem, tylko co i jak później zastosować. No i jak ocenisz stan drzwi, po takim zainfekowaniu rdzą?

Mój biedny Maxiu.. dopadła go ruda szmata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ChceMiecCMAXa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 12:22   #32
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Jak zwalczyć rdze

Korozja w tym miejscu nie jest łatwa do opanowania.Te zagięcia i zgrzewy są przeważnie zaatakowane bardziej wewnątrz niż na zewnątrz.Nie wygląda to jednak tak tragicznie.Widziałem gorsze i zostały uratowane na 5-6 lat.Tak więc warto działać.Zapewne drzwi od strony pasażera wyglądają gorzej?(to te na pierwszych zdjęciach?).
Żeby nadmiernie nie pójść w koszty ja zrobiłbym to w sposób następujący.Wybieram wersję budżetową.
Jeżeli masz dostęp do pistoletu do piaskowania ,należy wszystkie te miejsca wypiaskować w miarę możliwości do gołej blachy.Jeżeli w grę wchodzi szczotka drucianka na wiertarce i papier ścierny to
trzeba będzie po tym zabiegu użyć środka wiążącego korozję (Fertan ,Noxan V 607 lub budżetowy ale niezły polski Cortanin).Będzie pewność ,że pozostała po mniej jednak precyzyjnej obróbce resztka rdzy zostanie związana.Po 24-godzinnym czasie reakcji i schnięcia środka wiążącego należy miejsca te umyć delikatnie wodą i osuszyć bardzo dokładnie.W miejscach gdzie była rdza będzie warstewka w kolorze od brunatnego po czarny.Tam gdzie była czysta blacha nie będzie przebarwień.Po bardzo dokładnym osuszeniu położyć w miarę cienką warstwę podkładu epoksydowego (2 składnikowego) antykorozyjnego.I tu wyobrażnia nie zna granic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja poleciłbym nieśmiało epoksyd -Noxan R 09169.Jest wyjątkowo udany.Doskonałe są również środki Novola lub niedrogie ale udane polskiego Ranala.Byłoby dobrze kłaść to z pistoletu, ale ...W warunkach domowych zapewne będzie to pędzel.Tak więc możliwie najcieniej.Po dokładnym wyschnięciu lakier bazowy na to i klar.( niektórzy kładą jeszcze podkład akrylowy ,lecz zważywszy na to że nie jest to eksponowane miejsce w aucie po mojemu obędzie się bez akrylu)I po robocie.No prawie.
Po tygodniu lub dwóch w środek drzwi wpuściłbym preparat antykorozyjny wysokopenetrujący(oparty na bazie olejowej) aby zabezpieczyć i związać tą korozję wewnątrz profilu.Wybrałbym Rust Check,Novol lub inny dobrej firmy.Tu wystarczy 1 puszka sprayu na całą operację.Auto na słońce ,aby środek mógł dobrze się rozejść i pociec wszystkimi możliwymi miejscami.Tą czynność powtórzyłbym raz jeszcze na koniec lata.I powinno pomóc.
Przedstawiłem swój punkt widzenia na naprawę w warunkach niewarsztatowych.Według mnie najszybciej,po stosunkowo niewielkich kosztach i efekt powinien być zadowalający.
W razie niejasności chętnie odpowiem na pytania.
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 16:02   #33
ChceMiecCMAXa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-11-2017
Model: C-Max
Silnik: 1.8L Duratec HE PFI
Rocznik: 2007
Postów: 241
Domyślnie Odp: Jak zwalczyć rdze

Bump:
Cytat:
Napisał Istvan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Korozja w t....
W razie niejasności chętnie odpowiem na pytania.
Więc tak, na zdjęciach przedstawione są tylko jedne drzwi, a są to tylne ( pasażerskie ), lewe. Na całe szczęście, na innych drzwiach nie widać oznak korozji i rdzy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będę to wykonywać w warunkach garażowych, nie posiadam pistoletu, ale za to szlifierkę kątową i wiertarkę. Myślałem, nad kupieniem czegoś takiego, tylko nie wiem jakie grubości mają być druty: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Z uwagi na to, że to prawie płaska powierzchnia i długa dobrze by mi się usuwało tą cholerną rdzę.
Co do środków to zaufam Tobie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i metodzie i kolejności działania. Też chodziło mi po głowie, żeby coś zapuścić do środka bo jest na końcu mały otwór i też tak zrobię. Co do końcówki, to jest to miejsce nie widoczne, nie wiem czy będę nakładał lakier w oryginalnym kolorze, może wybiorę farbę antykorozyjną CEKOR w kolorze niebieski? - Jak sądzisz?

Jest jeszcze coś czego nie wspomniałem, są jeszcze dwa miejsca, na których pojawiła się ruda szmata. Następne to to miejsce:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tutaj myślałem, nad jakimś mniej inwazyjnym sposobem, czyli bez darcia do gołej blachy, jak sądzisz?

A ostatnie miejsce to nadkole:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I tutaj zastosował bym metodę tak jak w przypadku drzwi.
Wszelkie sugestie mile widziane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ChceMiecCMAXa ; 07-05-2018 o 18:58
ChceMiecCMAXa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 16:48   #34
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Jak zwalczyć rdze

Szczota fajna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Drut 0,3 mm jest OK.Tylko z czuciem na kątówce,żebyś się na siedzeniu nie zatrzymał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wolę wolnoobrotowe urządzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na nadkolu oczyściłbym ręcznie papierami ściernymi,dał epoksyd,bazę i klar i koniec.Co do Cekoru się nie wypowiem.Nie wiem czy typowa okrętówka może być w niebieskim kolorze.Używam Coriny w kolorze ruda czerwień i jest OK.To fajne farby (typu podkładowe-okrętowe) zawierające w sobie to co mają obecne preparaty do wiązania korozji + podkłady do malowania .
Jak masz jedne tylko drzwi to zrób je solidnie a do trzech pozostałych wpuść to co napisałem na końcu i powinno być ok. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 18:58   #35
ChceMiecCMAXa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-11-2017
Model: C-Max
Silnik: 1.8L Duratec HE PFI
Rocznik: 2007
Postów: 241
Domyślnie Odp: Jak zwalczyć rdze

Cytat:
Napisał Istvan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczota fajna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Drut 0,3 mm jest OK.Tylko z czuciem na kątówce,żebyś się na siedzeniu nie zatrzymał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wolę wolnoobrotowe urządzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na nadkolu oczyściłbym ręcznie papierami ściernymi,dał epoksyd,bazę i klar i koniec.Co do Cekoru się nie wypowiem.Nie wiem czy typowa okrętówka może być w niebieskim kolorze.Używam Coriny w kolorze ruda czerwień i jest OK.To fajne farby (typu podkładowe-okrętowe) zawierające w sobie to co mają obecne preparaty do wiązania korozji + podkłady do malowania .
Jak masz jedne tylko drzwi to zrób je solidnie a do trzech pozostałych wpuść to co napisałem na końcu i powinno być ok. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No będę uważał, wiertarką było by lepiej, bo mógłbym mniejsze obroty ustawić, ale jak na złość, zepsuła się. Jutro dam do naprawy i jeśli nie potrwa długo to spróbuję wiertarką z odpowiednią końcówką.

Piszesz " ... papierami ściernymi,dał epoksyd,bazę i klar " co to jest ten klar?

Wybrałem takie produkty:
1. Konwerter rdzy FERTAN 250ml
2. PODKŁAD EPOKSYDOWY PROTECT 360 NOVOL 0,8L + 0,8L
3. K2 DO KONSERWACJI PROFILI ZAMKNIĘTYCH 500ML

Jeszcze nie wiem, co dam po podkładzie czy lakier czy może jeszcze farbę antykorozyjną - oczywiście piszę o drzwiach. Bo na próg i nadkole, po zastosowaniu FERTAN i NOVOLA to pomaluję lakierem oryginalnym.

Ostatnio edytowane przez ChceMiecCMAXa ; 07-05-2018 o 19:50
ChceMiecCMAXa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 19:17   #36
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jak zwalczyć rdze

To lakier bezbarwny. Ale zwykłego nie polecam, bo jest za miękki dla kamyków spod opony (w nadkolu), tylko z utwardzaczem.

A ode mnie taka rada, że skoro nie wiesz co to "klar", to nie bierz się za to, jeno zleć robotę.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2018, 20:08   #37
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Jak zwalczyć rdze

cyt- Jeszcze nie wiem, co dam po podkładzie czy lakier czy może jeszcze farbę antykorozyjną - oczywiście piszę o drzwiach.
nic nie dajesz ...epoksyd jest tu antykorozyjny...po co farba?
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2018, 04:31   #38
ChceMiecCMAXa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-11-2017
Model: C-Max
Silnik: 1.8L Duratec HE PFI
Rocznik: 2007
Postów: 241
Domyślnie Odp: Jak zwalczyć rdze

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To lakier bezbarwny. Ale zwykłego nie polecam, bo jest za miękki dla kamyków spod opony (w nadkolu), tylko z utwardzaczem.

A ode mnie taka rada, że skoro nie wiesz co to "klar", to nie bierz się za to, jeno zleć robotę.
Oj tam, oj tam, już napisałeś co to klar. Mam garaż, trochę popytam tutaj, tam popytam, mam sporo wolnego czasu, więc zrobię to sam.

Cytat:
Napisał Istvan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cyt- Jeszcze nie wiem, co dam po podkładzie czy lakier czy może jeszcze farbę antykorozyjną - oczywiście piszę o drzwiach.
nic nie dajesz ...epoksyd jest tu antykorozyjny...po co farba?
Ok. Więc ustalmy kolejność:
1. Mechanicznie ( na drzwiach, bo próg i nadkole ręcznie ) usuwam lakier z rdzą, do gołej blachy. Benzyną ekstrakcyjną przemywam miejsce.
2. Na to środek wiążący korozję FERTAN.
3. Po upływie 24 h, przemywam miejsce wodą i osuszam.
4. Na to nakładam cienką warstwę PODKŁAD EPOKSYDOWY PROTECT 360 NOVOL.
5. I na to już lakier bazowy i klar.
6. Wosk penetrujący w szczelny w drzwiach teraz, i pod koniec lata jeszcze raz.

Ostatnio edytowane przez ChceMiecCMAXa ; 09-05-2018 o 07:32
ChceMiecCMAXa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2018, 13:57   #39
dziadzius4
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-04-2018
Model: ford focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 95
Domyślnie Odp: Jak zwalczyć rdze

A co myślicie o preparacie o nazwie Fosol ?
Ktoś tym próbował?
dziadzius4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2018, 19:05   #40
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Jak zwalczyć rdze

Cytat:
Napisał dziadzius4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co myślicie o preparacie o nazwie Fosol ?
Ktoś tym próbował?
Agresywny kwasior fosforowy,do tego śmierdzący i praca nim to trochę wyścig z czasem.Nie polecam do auta.Można odrdzewiać nim militaria,starą taczkę,zabytkowe żeliwa ,ale raczej nic w aucie.
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.