Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stary 04-02-2016, 10:07   #21
Parch
ford::professional

Imię: Rafał
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Domyślnie Odp: Zmieniająca się temperatura silnika

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powinieneś jeszcze sprawdzić odmę...
Też mi to przeszło przez myśl, chociaż skoro kolega wymieniał szklanki, wcześniej pompę wody, pompę wspomagania i generalnie auto już u mechanika (-ów) było pewnie nie raz, to nie chce mi się wierzyć, że tak podstawowej sprawy jak odma nie sprawdzano.

Z opisu całości jednak zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest coś nie tak z obiegiem płynu chłodniczego, a skoro tak to mogła też zostać uszkodzona uszczelka pod głowicą.

Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2016, 11:00   #22
Mario_Mario
ford::advanced

Imię: Mariusz
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007

Bulgotanie to już jeden z niepokojących objawów.Po drugie same wskazanie temp w silniku benzynowym są również nie pokojące, jeśli płyn bulgocze,tzn jest za dużo w obiegu chłodzenia "powietrza"czy Co2,co niestety destrukcyjnie wpływa na chłodzenie samej głowicy,więc na bank mamy uszczelkę pod głowicą, a to może być tylko początek.
Stary 04-02-2016, 16:34   #23
TataBłażejka
ford::beginner

Model: S-Max

Auto niestety musi jeszcze postać do jutra u mechanika.

Dzisiaj udało się im tylko sprawdzić obieg chłodzenia jakimś przyrządem wytwarzającym nadciśnienie w układzie i nic nie wyciekało, tylko jakiś jeden wąż mocno spuchł (do dostania tylko w ASO za 70zł, szczegóły podadzą jutro).

Jutro rano będą robili test na CO2 i sprawdzą separator oleju i odmę.

Ponad to mechanik nie nazywa tego odgłosu bulgotaniem tylko takim tykaniem/brzęczeniem, które wg. niego może być wynikiem wypalenia gniazda zaworu w wyniku jego podparcia. On robił mi wcześniej luzy, i miałem pokasowane do 0,05.

A ja się zastanawiam czy to może coś z klapkami a dokładniej z cięgnem które zostało w kolektorze po usunięciu klapek. Może on tam drga albo coś takiego.

Jutro dam znać co poznajdywali.

Pozdrawiam,
TataBłażejka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2016, 17:11   #24
TataBłażejka

Panowie dzisiaj odebrałem auto. Diagnoza:

1. Wycieku płynu chłodniczego nie zlokalizowano, ale podejrzany jest przewód przy termostacie, który nadmiernie spuchł w czasie próby ciśnieniowej. Przewód dostępny tylko w ASO za 170 zł!

2. Test na CO2 w układzie chłodzenia - negatywny.

3. Termostat zawieszony w pozycji uchylonej - do wymiany za 100 zł

4. Odgłosy nazwane przeze mnie bulgotaniem, okazały się pochodzić ze skrzyni biegów - koło dwumasowe do wymiany. Pytanie co ze sprzęgłem bo wymieniane było 110k km temu. Wstępnie skłaniałbym się na dwumas LUK za 1000 zł, a sprzęgło do oglądniecie i ewentualna regeneracja. Co sądzicie?
Stary 05-02-2016, 19:15   #25
Mario_Mario
ford::advanced

Imię: Mariusz
Silnik: 2.0tdci

No cóż kolego,to nas zrobiłeś z tym bulgotaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Odgłos padającego dwumasu, raczej bym określił jako strzelanie,pukanie.Bulgocze tylko płyn i V8 mojego sąsiada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Owy wąż,postaraj się poszukać w serwisie aukcyjnym,chociaż nie wyobrażam sobie,że może puchnąć,szybciej zużyje się i będzie miał pęknięcie,przez sparciałą gumę ze starości.Dobrze,że nie masz Co2 w układzie.
Stary 07-02-2016, 14:57   #26
TataBłażejka

Panowie dla mnie to naprawdę odgłos bulgotania jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jest to naprawdę denerwujące ale mechanik przekazał że w benzynie można jeździć z walniętym dwumasem dopóki nie padnie całkiem.
Ponoć w dieslach trzeba wymieniać przy pierwszych objawach.

Co o tym sądzicie? W tym miesiącu wymieniam termostat i przewód. Czy robić ten dwumas? Sprzęgło wymienione komplet LUK było 110k km temu. Myślicie że też będzie do roboty?
Stary 07-02-2016, 18:32   #27
eclipse
ford::expert

Imię: Eclipse
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S

Objawy padniętej dwumasy to trzęsienie budą , ale o bulgotaniu jeszcze nie słyszałem , może lepiej podjedz po opinie jeszcze do innego mechanika bo wydaje się że ten mechanik przesadza z ta wymianą .
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 07-02-2016 o 18:36
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
temperatura silnika

Narzędzia wątku

Zasady postowania