Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2018, 06:22   #61
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Zakup nowego s-maxa

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli możesz wykupić na osobę prywatną to wg mnie nie masz żadnego problemu i US Ci niepotrzebny.
Ale na FV zawsze widnieje dotyczy umowy nr... a ta umowa jest na osobę fizyczną prowadzącą dzialalność gospodarczą.

biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 06:44   #62
Lewsey89
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2017
Skąd: Polska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 137
Domyślnie Odp: Zakup nowego s-maxa

Kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie obraź się ale trochę namieszałeś. Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ma rację. Dostałeś fakturę na Imię i Nazwisko to jest to faktura na osobę fizyczną. Każdy leasnig sprzeda Ci samochód na osobę fizyczną jeśli leasing był wzięty na jednoosobową działalność gospodarczą. Moim zdaniem wykup na osobę fizyczną ma sens tylko i wyłącznie jeśli wykupujemy samochód za 1% wartości. Jeśli kupisz samochód na firmę to musisz ująć go w ewidencji środków trwałych, gdy jego wartość przekracza 3000zł netto(być może kwota uległa zmianie).Wyjątkiem jest sytuacja, którą opisałeś, czyli: faktura na firmę +protokół przekazania +nieodliczanie podatków od zakupu i eksploatacji+ trzeba liczyć na to, że nikt ni będzie chciał Cię kontrolować.

Ostatnio edytowane przez Lewsey89 ; 22-03-2018 o 06:53
Lewsey89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 06:50   #63
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Zakup nowego s-maxa

Cytat:
Napisał Lewsey89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie obraź się ale trochę namieszałeś. Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ma rację. Dostałeś fakturę na Imię i Nazwisko to jest to faktura na osobę fizyczną. Każdy leasnig sprzeda Ci samochód na osobę fizyczną jeśli leasing był wzięty na jednoosobową działalność gospodarczą. Moim zdaniem wykup na osobę fizyczną ma sens tylko i wyłącznie jeśli wykupujemy samochód za 1% wartości. Jeśli kupisz samochód na firmę to musisz ująć go w ewidencji środków trwałych, gdy jego wartość przekracza 3000zł netto(być może kwota uległa zmianie).
podaj mi ten przepis, że muszę ująć w ewidencji srodków trwałych, bo mówić to każdy może. Ja podawałem interpretacje i wyroki sądów. W interpretacjach jest wyrażnie napisane przekazanie samochodu na cele prywatnea nie ma słowa że fv ma być imienna.
Odpowiedz mi na pytanie ??? czy prowadząc działalność gospodarczą nie jestem osobą fizyczną ???

Bump: W polsce mamy osobę fizyczną i osobę prawną dla uściślenia.

Ostatnio edytowane przez biner ; 22-03-2018 o 07:01
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 07:11   #64
Lewsey89
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2017
Skąd: Polska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 137
Domyślnie Odp: Zakup nowego s-maxa

Przeczytaj jeszcze raz mój post. Gryzę się w język i palce żeby nie napisać czegoś niestosownego. Życzę wszystkiego dobrego. Koniec tematu z mojej strony.
Lewsey89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 15:37   #65
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Zakup nowego s-maxa

Jestem po rozmowie z krajową inf. i potwierdzam swoje powyższe posty. Wyrażne stanowisko krajowej informacji PIT jest tak że nie ważne czy FV jest na firmę czy imienna. Samochód po wykupie nie może być wpisany do środków trwałych i wykorzystywany w działalności. Dla super zainteresowanych posiadam nagraną rozmowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kolega z powyższego postu niech nie zaciska tak zębów tylko zadzwoni i zapyta sie, i na tym kończymy temat bo niektórzy sieją tylko zamęt.

Ostatnio edytowane przez biner ; 22-03-2018 o 15:46
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2018, 19:28   #66
Jerry6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2013
Model: VW Golf & S-max
Silnik: TSI & TDCI
Rocznik: 2017 & 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zakup nowego s-maxa

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem po rozmowie z krajową inf. i potwierdzam swoje powyższe posty. Wyrażne stanowisko krajowej informacji PIT jest tak że nie ważne czy FV jest na firmę czy imienna.
Dokładnie tak jest.

Tutaj jest to opisane (trzeba przewinąć w dół do akapitu: Na kogo powinna być wystawiona faktura wykupowa?): [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jerry6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 07:24   #67
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Zakup nowego s-maxa

nie ma nawet co czytać zadzwonić na krajową informację a jak ktoś nie wierzy to wystąpić o indywidualną interpretację.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 11:28   #68
Jerry6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2013
Model: VW Golf & S-max
Silnik: TSI & TDCI
Rocznik: 2017 & 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Zakup nowego s-maxa

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie ma nawet co czytać zadzwonić na krajową informację a jak ktoś nie wierzy to wystąpić o indywidualną interpretację.
Oczywiście można dzwonić - circa 20-30 minut na linii, o interpretacji nawet nie mówię, bo to tygodnie.

A w linku jest raczej wszystko i to od praktyków, a nie teoretyków. Sam kilka postów wcześniej napisałeś, że ani PKO, BZ WBK ani Idea nie wystawiają faktur na dane prywatne, co jest błędną informacją.

Każda z tych firm wystawia fakturę na dane prywatne jeśli takie jest życzenie leasingobiorcy (chodzi o osobę fizyczną prowadzącą działalność), tylko trzeba to odpowiednio wcześniej zgłosić. Więc chciałem to niejako sprostować, plus kilka tu jeszcze innych błędnych info, ale doszedłem do wniosku, że link wystarczy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Jerry6 ; 28-03-2018 o 11:30
Jerry6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 12:49   #69
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: Zakup nowego s-maxa

Cytat:
Napisał Jerry6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście można dzwonić - circa 20-30 minut na linii, o interpretacji nawet nie mówię, bo to tygodnie.

A w linku jest raczej wszystko i to od praktyków, a nie teoretyków. Sam kilka postów wcześniej napisałeś, że ani PKO, BZ WBK ani Idea nie wystawiają faktur na dane prywatne, co jest błędną informacją.

Każda z tych firm wystawia fakturę na dane prywatne jeśli takie jest życzenie leasingobiorcy (chodzi o osobę fizyczną prowadzącą działalność), tylko trzeba to odpowiednio wcześniej zgłosić. Więc chciałem to niejako sprostować, plus kilka tu jeszcze innych błędnych info, ale doszedłem do wniosku, że link wystarczy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a z ciekawości np. mam leasing i ostatnia rata wykupowa wskazuje osobe fizyczną mogę inną niż siebie? Jeśli tak to co z VAT itp itd?

ok już wiem ... w sumie spoko opcja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Martingg ; 28-03-2018 o 13:01
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2018, 13:18   #70
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Zakup nowego s-maxa

jak inna osoba to sprzedają po cenie rynkowej
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.