Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2019, 10:03   #21
Rafik75
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-08-2019
Skąd: nd
Model: Kuga II
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 36
Domyślnie Odp: Przy przyspieszaniu trzęsie samochodem

Cytat:
Napisał Rafi33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie mam podobne objawy. Wibracje podczas jazdy i przyspieszania. Dodatkowo na wolnych obrotach tez lekko drży, znacznie bardziej przy 1000 i ok 2000 obrotów na biegu jałowym. Poczytałem trochę opinii w wątkach dotyczących mondeo i sugerują też poduszki silnika. Pytanie czy próbować wymienić najpierw poduszki czy od razu za dwumas sie brać. Poduszki wyjdą znacznie taniej bo ok 1000 zł za komplet. Jakieś sugestie?
Najpierw dokładnie obejrzeć i zdiagnozować przyczynę. Nie ma sensu wymieniać wszystkich podzespołów, tylko na podstawie opinii na forach. Wszystko się przecież nie mogło popsuć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rafik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2019, 13:48   #22
Rafi33
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-05-2019
Skąd: Opole
Model: Kuga Mk2
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Przy przyspieszaniu trzęsie samochodem

Cytat:
Napisał Rafik75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najpierw dokładnie obejrzeć i zdiagnozować przyczynę. Nie ma sensu wymieniać wszystkich podzespołów, tylko na podstawie opinii na forach. Wszystko się przecież nie mogło popsuć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak tylko byłem u dwóch mechaników i żaden problemu nie widzi. Jeden stwierdził że dwumas powolutku się kończy, ale na razie problemu nie ma i mam dalej jeździć. Tylko ja nienawidzę jak coś mi trzęsie i wibruje podczas jazdy...
Znacie jakieś testy które w dokładniejszy sposób potwierdzą czy to dwumas czy poducha?
Rafi33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2019, 14:18   #23
Rafik75
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-08-2019
Skąd: nd
Model: Kuga II
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 36
Domyślnie Odp: Przy przyspieszaniu trzęsie samochodem

Sprawdź silnik, może masz coś nie halo z wtryskami (spalaniem) na którymś cylindrze?

Zużyty dwumas trzeszczy, stuka i wibruje. Słychać z kilometra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szczególnie na biegu jałowym lub podczas zapłonu i gaszenia. Szarpie podczas ruszania i trudno wchodzą biegi.
Najczęściej też zużyta tarcza sprzęgła. Sprzęganie następuje na tzw. "górze" pedału sprzęgła.
Możesz wcisnąć hamulec i puszczać powoli sprzęgło aby to wszystko sprawdzić na postoju.

Jeśli jest tak jak opisałem, to wymień dwumas. Szkoda skrzyni biegów.
Rafik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 10:02   #24
Bonhart
ford::beginner
 
Avatar Bonhart
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-02-2019
Skąd: Szczytno
Model: Ford Kuga I
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Przy przyspieszaniu trzęsie samochodem

Mega głupia sprawa ale po zmianie opon na nowe, wyważeniu kół trochę przestało trząść ale trochę czuć jeszcze. Nie wiem, silnik działa bezproblemowo, dwumasa cicha jak na moje nie daje oznak żadnych. Pomijając silnik gdzie mogę szukać dalej problemu ?
Bonhart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 18:08   #25
John04
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 04-04-2018
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Fiesta, Kuga
Silnik: 1.4 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2010, 2013
Postów: 84
Domyślnie Odp: Przy przyspieszaniu trzęsie samochodem

Sprawdź mocowanie skrzyni rozdzielczej z przodu i sprawdź przeguby wału
John04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 22:52   #26
Rafi33
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-05-2019
Skąd: Opole
Model: Kuga Mk2
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Przy przyspieszaniu trzęsie samochodem

Cytat:
Napisał Rafik75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź silnik, może masz coś nie halo z wtryskami (spalaniem) na którymś cylindrze?

Zużyty dwumas trzeszczy, stuka i wibruje. Słychać z kilometra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szczególnie na biegu jałowym lub podczas zapłonu i gaszenia. Szarpie podczas ruszania i trudno wchodzą biegi.
Najczęściej też zużyta tarcza sprzęgła. Sprzęganie następuje na tzw. "górze" pedału sprzęgła.
Możesz wcisnąć hamulec i puszczać powoli sprzęgło aby to wszystko sprawdzić na postoju.

Jeśli jest tak jak opisałem, to wymień dwumas. Szkoda skrzyni biegów.
Sprzęgło łapie w okolicy połowy wysokości pedału. Chodzi lekko, biegi raczej wchodzą lekko. Ale czasami jak dłużej pojeżdżę to z samego dołu jak sprzęgło zaczyna łapać czuć szarpanie. Im dłużej pojeżdżę tym częściej. Jak dodam więcej gazu przy ruszaniu to szarpie mniej. To objaw kończącego się sprzęgła czy docisku? Ogólnie troche słabo bo samochód ma dopiero 85 tys przejechane.
Rafi33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2019, 01:58   #27
Gostek88
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Łańcut
Model: Kuga
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Przy przyspieszaniu trzęsie samochodem

Może to ani dwu mas ani poduchy czy półosie a skrzynia ? W mondeo mk3 2.0 benzyna tak miałem przy obciążeniu czuć było telepanie budą. Samochód nie dawno kupił ode mnie mechanik który też po czasie kiedy i ja szukałem problemu tak samo twierdzi.

Ostatnio edytowane przez Gostek88 ; 27-11-2019 o 02:04
Gostek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2019, 03:06   #28
Rafi33
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 21-05-2019
Skąd: Opole
Model: Kuga Mk2
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Przy przyspieszaniu trzęsie samochodem

Ale czuć wibracje silnika też na luzie tak jak wcześniej pisałem (ok 1000 i ok 2000 tys obrotów). Wtedy skrzynia nie pracuje... Pytanie czy wibracje na luzie i podczas jazdy spowodowane są tą samą przyczyną.
Rafi33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2019, 10:18   #29
Bonhart
ford::beginner
 
Avatar Bonhart
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-02-2019
Skąd: Szczytno
Model: Ford Kuga I
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Przy przyspieszaniu trzęsie samochodem

Ostatnio odnosze wrażenie że to może być jakaś poduszka silnika/skrzyni albo jakiś przegub. Sam już nie wiem gdzie szukać problemu, każdy mechanik mówi że wszystko jest dobrze a trzęsie. Wał ok i podpora wału też ok.
U mnie nie ma żadnych wibracji na postoju nawet jak gazuje, jedynie troszkę czuć przy ostrzejszym przyspieszeniu, jak przyspieszam delikatnie to nie czuć tego tak. Sprzęgło łapie super bez żadnych problemów
Bonhart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 10:36   #30
maro18
FCP member
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2018
Skąd: Ostrava
Model: ka
Silnik: benzyna
Rocznik: 2021
Postów: 76
Domyślnie Odp: Przy przyspieszaniu trzęsie samochodem

Koło dwumasowe wymienione, wszelkie drgawki i stuki skończyły sie definitywnie. Co ciekawsze sprzęgło było w bardzo dobrym stanie, dlatego wystawię na sprzedaż w cenie złomu bo szkoda wyrzucać. Wysprzęglik też był w agonalnym stanie.
maro18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.