Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2020, 15:45   #1
radex1978
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 29-06-2010
Skąd: Skierniewice
Model: Fusion
Silnik: 2.0 ecoboost AWD
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Programowanie pilota zdalnego uruchamiania

Cześć,

mam Forda Escape z 2017 roku. Samochód przyjechał z jednym kluczykiem, nie ma przycisku Ford Power. W menu dostępne są opcje konfiguracji zdalnego uruchamiania.

Ponieważ samochód nie ma bezkluczykowego uruchamiania to jedyny sposób na zdalny rozruch jest odpowiedni pilot - zamówiłem więc pilota o oznaczeniu DS7Z15K601F. Wraz z pilotem przyszła instrukcja, aby otworzyć drzwi kierowcy, nacisnąć hamulec i 6x przekręcić zapłon i wyłączyć kończąc na pozycji włączonego zapłonu, powinna 3x zatrąbić syrena oznajmiając wejście do trybu programowania, wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie i to wszystko. Problem polega na tym, że samochód nie wchodzi w tryb programowania... Ma ktoś jakiś pomysł albo jest w stanie podjąć się zaprogramowania pilota do zdalnego rozruchu?

I druga sprawa - samochód przy każdym zamknięciu z pilota wydaje 2 syreny. Czytałem, że teoretycznie powinno to oznaczać, że któreś drzwi są otwarte. Sprawdziłem wszystkie drzwi, maska i klapa są zamknięte (nie da się ich otworzyć), samochód po uruchomieniu nie sygnalizuje, aby coś było otwarte. Identyczna sytuacja jest niezależnie czy ustawiony jest tryb otwierania tylko drzwi kierowcy czy wszystkich. Przy zamknięciu z panelu na drzwiach nie wydaje żadnego sygnału. Będę wdzięczny za jakikolwiek sugestie...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

radex1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 16:11   #2
Magikos69
ford::amateur
 
Avatar Magikos69
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 17-07-2015
Skąd: Grudziądz
Model: Ford Escape MR'13 SE Sport Utility
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Odp: Programowanie pilota zdalnego uruchamiania

Moim skromnym zdaniem to Twój Escape przyjechał zza oceanu z kluczykiem zapasowym a nie oryginalnym, co może być powodem niemożliwości wejścia w tryb programowania.
Nie wiem na ile Ci to potrzebne to zdalne uruchamianie, moim subiektywnym zdaniem to zbędna funkcja, która może tylko przynieść szkody, anie wygody.
Daj sobie z tym spokój, żebyś nie żałował.
Podkreślam, że to tylko moja subiektywna opinia, niech wypowiedzą się też inni.

Co do trąbienia przy zamykaniu, u mnie jest podobnie, aczkolwiek przy podwójnym kliknięciu zamykania (identyczny kluczyk jak na zdjęciu po lewej) następuję 1 sygnał krótki klaksonu. Po pierwszym naciśnięciu i z panelu, nie wydobywa się żaden dźwięk oprócz kliknięcia zamków (wszystkie się zamykają - sprawdzałem ręcznie).
Magikos69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 20:40   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Programowanie pilota zdalnego uruchamiania

Cytat:
Napisał Magikos69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim skromnym zdaniem to Twój Escape przyjechał zza oceanu z kluczykiem zapasowym ...
Taki drobny problem: NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK "KLUCZYK ZAPASOWY"... Wszystkie działające klucze są równoprawne.

A propos programowania pilota zdalnego odpalania - jest podobny watek i pisałem, ze moim zdaniem taki pilot wymaga doprogramowania interfejsem serwisowym (IDSem).
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 21:02   #4
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Programowanie pilota zdalnego uruchamiania

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



... moim zdaniem taki pilot wymaga doprogramowania interfejsem serwisowym (IDSem).
A jesteś w stanie coś takiego zrobić, czyli zaprogramować?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 21:06   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Programowanie pilota zdalnego uruchamiania

Cytat:
Napisał Escap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jesteś w stanie coś takiego zrobić, czyli zaprogramować?...
Jestem w stanie spróbować - za dużo niewiadomych by odpowiedzieć z góry, że się uda.
Pozycja w menu IDSa jest.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 13:47   #6
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Programowanie pilota zdalnego uruchamiania

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem w stanie spróbować
Świetnie, więc pewnie się zjawię :-)
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 13:59   #7
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Programowanie pilota zdalnego uruchamiania

Powinno się udać .
A tak poza tym kilka razy miałem możliwość uruchamiana zdalnego odpalania za pomocą takiego kluczyka przez odpowiednią kombinację naciskania "klawiszy" na pilocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 15:12   #8
kecok
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 08-07-2019
Skąd: Kołobrzeg
Model: Ford escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: Programowanie pilota zdalnego uruchamiania

Temat wcześniej zgłębiałem. I wyczytałem na forum forda (usa), że opcje programowania zdalnego rozruchu jest w menu - ale dedykowana jest do aplikacji ford pass, a nie dla dodatkowego pilota i aby działało z pilotem należy założyć cały system z aftermarket (poza ford).

Nim do tego doszedłem szukałem sposobu programowania pilota. Na YT jest filmik, że aby go zaprogramować trzeba mieć 2 działające klucze. Wkładamy 1 w stacyjke i na 3s na zapłon, potem 2 pilot stacyjbe i 3s na zapłon. Następne po wyjęciu klucza naciskamy pilot zdalnego rozruchu.

Ten sposób 6x przekręcać kluczyk jest owszem do programowania pilotow. Ale u mnie działa 4x a nie 6x. Są też instrukcje że 8x.

Co do podwójnego klaksonu przy zamykaniu drzwi: pojedyncze naciśnięcie powinno zamknąć drzwi bez syreny, podwójne naciśnięcie rygluje drzwi i daje 1 syrene jako potwierdzenie ryglowania. Jeśli są 2x horn honk (syrena) to tak jak piszesz coś jest nie tak. Najprawdopodobniej już w Polsce wymieniłeś drzwi albo zamek w drzwiach od wersji europejskiej (kuga). I dlatego brak jest sygnału potwierdzenia ryglowania drzwi- stąd auto ostrzega przed nie zamkniętymi drzwiami, które tak na prawdę są zamknięte.
A zamykając drzwi na panelu drzwi zapala Ci się lampka że drzwi zamknięte? Pytam bo ja mam dokładnie to samo.
Kiedyś jak mi kolega podłączył się pod auto to zmienił coś metodą prób i błędów (ostrożnie oczywiście) i działało prawidłowo, ale później przy spolszczaniu i wykrywaniu nowego softu przez inna osobę problem wrócił.

Generalnie jeśli nie będzie potwierdzenie zamknięcia drzwi - zdalne uruchamianie chyba nie będzie działać
kecok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2020, 22:41   #9
radex1978
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 29-06-2010
Skąd: Skierniewice
Model: Fusion
Silnik: 2.0 ecoboost AWD
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: Programowanie pilota zdalnego uruchamiania

Dzięki za odpowiedzi. Próbowałem już i 6x i 4x i 8x z zapłonem, ale bez rezultatu. Bodajże po 8x przełączeniach zapłonu wydaje 2x ciche piknięcie (nie trąbnięcia), ale też nie programuje pilota. Metody z 2 kluczykami nie wypróbuje bo nie mam drugiego pilota. Co do pomysłu kolegi kecok odnośnie ford pass - AFAIK Forscanem można sprawdzić ile jest zaprogramowanych kluczyków i ile pilotów do zdalnego uruchamiania. Jeszcze nie wiem gdzie tego szukać, ale w czwartek będę miał trochę czasu to poszukam...

Odnośnie zamykania drzwi - u mnie trąbi 2x niezależnie czy nacisnę raz na pilocie czy dwa razy. Ale uwaga kolegi kecok w pełni słuszna - były wymieniane drzwi prawy tył, blacharz miał przełożyć i pewnie przełożył wiązkę ze starych drzwi, ale zamek pewnie jest z nowych. Czyli wystarczy przełożyć zamek ze starych drzwi? Powinienem go gdzieś jeszcze mieć, a nie pamiętam czy trąbił na starych drzwiach, ale chyba nie...

Potwierdzają to też błędy z Forscana:
===PDM DTC B1087:83-2F===
Kod: B1087 - Szyna A LIN

Dodatkowe symptomy usterki:
- Wartość obliczenia ochrony sygnału nieprawidłowa

Status:
- DTC obecny w czasie wydania polecenia
- Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Zespół sterujący drzwiami pasażera

===END PDM DTC B1087:83-2F===

===PDM DTC U0202:87-2F===
Kod: U0202 - Utrata łączności z modułem D sterującym drzwiami

Dodatkowe symptomy usterki:
- Brak komunikatu

Status:
- DTC obecny w czasie wydania polecenia
- Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Zespół sterujący drzwiami pasażera

===END PDM DTC U0202:87-2F===
radex1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2020, 00:21   #10
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: Programowanie pilota zdalnego uruchamiania

Wsadź moduł ze starych drzwi. System powinien go znów zobaczyć.
Ten błąd wskazuje na brak komunikacji:
Kod: U0202 - Utrata łączności z modułem D sterującym drzwiami.
To na szybkoco mi się nasuwa.
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.