Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2021, 20:29   #401
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Dzięki. Nie mogłem znaleźć ale się ludziłem ze moze ktoś znalazł. To będzie jednak na dachu piąty i spokojniejsza jazda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2021, 23:09   #402
krolikPL
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Łódź
Model: S-MAX MK1 + MK2
Silnik: Benzyna + Diesel
Rocznik: 2012 + 2019
Postów: 113
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Jak jesteś uczulony na hałas podczas jazdy i będziesz chciał kupić Thule poszukaj nowej wersji bo 591 wyje powyżej 80 (chyba że podkleisz stopę np. srebrną taśmą)
krolikPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 08:27   #403
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Jeśli mowa o bagażniku dachowym, ja z kolei polecam Thule 298, odpowiednik 598, który od niego różni się tylko kolorem i ceną. Swój kupiłem w ASO Opel czy Renault, znacznie taniej niż ProRide 598 na allegro.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2021, 09:49   #404
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Chciałbym kupić platformę na hak na cztery dorosłe rowery. Przy czym na razie dwa będą wożone okazjonalnie, a dziecię póki co mogę wrzucić do środka.

Waham się między INTERPACK new spider 4 a Aguri active bike 3 + adapter.

Jakie macie doświadczenie z konstrukcjami z adapterem? Jest on mocowany do ramy roweru i zastanawiam się czy moze ją uszkodzić.

Czy ktoś może powiedzieć ile nad ziemią unoszą się te bagażniki w zwykłym MK1 po lifcie? Mam wypinają Westfalia. Mam obawy czy wjadę do garażu podziemnego... Albo wymiar ile na końcu jest poniżej czubka kuli haka...
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2021, 12:11   #405
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,489
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Zależy od konstrukcji bagażnika i jego solidności..
Ja mam platformę Westfalia BC60 przerobioną na 4 rowery i nic się nie pochyla pod obciążeniem, nawet po 700km. Kolega kupił coś w Norauto...skręcał to pół dnia. Po włożeniu 4 rowerów platforma osiada 10cm i koniec jest zaledwie 15cm nad ziemią. platforma kiepska ....ale była tania....

Adapter na 3 bądź 4 rower zawsze montowany jest standardowo do ramy poprzedniego roweru. Rower stoi na rynience i ta przejmuje obciążenie, uchwyt jedynie trzyma.
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak

Ostatnio edytowane przez tombalt ; 25-04-2021 o 12:14
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2021, 21:14   #406
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Cytat:
Napisał kukitz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem pożyczony od kolegi taki bagażnik. Zrobiłem z nim około 700 km, głównie ekspresówki, ale musiałem też kilka km przejechać po szutrowych drogach (objazdy). Wg mnie bagażnik jest ok, stabilny, łatwy montaż na haku. Nie zauważyłem wad. Niestety nie mam porównania do innych marek/modeli. W mojej ocenie zerwanie ząbków w plastikach o których wspominasz nie ma szans, tworzywo z którego są wykonane sprawia wrażenie mocnego. Załączam kilka fotek
Dziś podjechałem do sklepu obejrzeć Aguri Active Bike 3 i jakie było moje zdziwienie jak panowie mi powiedzieli z miejsca, że nie otworzę klapy w S-Maxie. Drugie zdziwienie było jak się okazało że mają rację co widać na zdjęciu poniżej. Powiedzieli, że nic się nie ugnie pod ciężarem rowerów i że kwestię klapy w S-MAX-ie mają przećwiczoną i otworzy się tylko przy Aguri Active Bike 2.

Poprosiłem o założenie i zabrakło dosłownie 1 cm żeby się otworzyło. Nie chciałem szarpać bagażnika bo specjalnie mi go z pudełka wyjmowali. Dodatkowo jeśli ktoś by potrzebował, to bagażnik wystaje na 76 cm od klapy bagażnika i w najniższym miejscu znajduje się 40 cm nad ziemią (zaparkowałem na środku ulicy więc było względnie równo).

O co chodzi? Zdjęcia u @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z pokazują co innego... Hak jaki mam to wypinana Westfalia.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20210426_173600.jpg (88.3 KB, 95 wyświetleń)
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2021, 21:56   #407
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Hej. Ja w swoim S-Maxie miałem Inter-Packa quattro na hak. Powiem, że rewalacja, zjeździłem trochę Polski i Europy. Bagażnik się otwiera, rowery solidnie zamocowane, prędkości 180 km/h i wyższe nie robią na nim żadnego wrażenia. Polecam serdecznie, teraz pomykam Kuga i ciekaw jestem jak sobie da radę z 4 rowerami. Tak przy okazji, jak wyprzedzam auta z rowerami na dachu.....to mam mieszane uczucie i wpatruję się czy aby akurat wtedy się któryś nie wyrwie z dachowego bagażnika........bo byłem już świadkiem takiego zdarzenia....może to fobia?
CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2021, 22:19   #408
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Musiałeś coś w nim modyfikować, żeby otworzyć klapę? Nie przymierzałem go, ale sprzedawca w Interpack mi powiedział, że będę musiał wyjąć ogranicznik żeby dało się bardziej go odchylić, a w związku z tym będę musiał uważać żeby mi na nogi nie spadł... Nie brałem go pod uwagę ze względu na gabaryty i brak składania.

Z kolei Interpack new spider 4 siedzi dość wysoko na haku, od klapy bagażnika wystaje 107 cm, ale montaż na haku jest za pomocą gałki i jakiejś dźwigni dociskowej lub klucza. W instrukcji wygląda dość karkołomnie. Sprzedawca go założył od razu, ale nie dociskał do końca i nie regulował, bo sam bagażnik podobno nie był do końca skręcony. Niestety już zamykali i nie obejrzałem go dokładnie.
W instrukcji jest też informacja jakoby 2 skrajne rowery mogły mieć masę max 20 kg łącznie, a dwa bliżej klapy każdy po max 20 kg. Wygląda na to, że skrajne miejsca tylko na rowery dziecięce.

Gdyby ktoś szukał instrukcji, bo nie wiem czemu producent się nią nie chwali, to znalazłem coś tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W dodatku na znanej stronie z ofertami różnych sklepów jest opinia, że w środku ciężko zmieścić dwa dorosłe rowery. 180 cm między osiami rowerów to dość mało na MTB z pedałami, w dodatku rynienki są blisko pałąka...

Ostatnio edytowane przez dodo02 ; 27-04-2021 o 06:48 Powód: Więcej szczegółów, literówki
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2021, 07:26   #409
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

[QUOTE=dodo02;3338839]Musiałeś coś w nim modyfikować, żeby otworzyć klapę? Nie przymierzałem go, ale sprzedawca w Interpack mi powiedział, że będę musiał wyjąć ogranicznik żeby dało się bardziej go odchylić, a w związku z tym będę musiał uważać żeby mi na nogi nie spadł... Nie brałem go pod uwagę ze względu na gabaryty i brak składania.


..nic nie musiałem kombinować, normalnie klapa się otwierała-oczywiście po uchyleniu platformy-ma taka możliwość. Wstawiłbym fotkę, ale procedura wstawiania fotek na tym forum jest bardziej skomplikowana niż stawianie systemu w kompie.
Normalnie zakładasz na hak, montujesz rowery i jak chcesz otworzyć klapę bagażnika, odkręcasz taki ,,skobel" i odchylasz platformę, nic Ci nie spadnie na nogi, na zawiasach się odchyla do tego jest przewidziane. Podaj e-maila to ci podeślę fotki....o udało się jednak
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180713_213911.jpg (88.9 KB, 69 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180714_123818.jpg (97.7 KB, 74 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180714_103147.jpg (98.6 KB, 68 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180713_213823.jpg (95.1 KB, 60 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180714_123824.jpg (97.4 KB, 56 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez CARISMA ; 27-04-2021 o 08:25
CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2021, 09:15   #410
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy na dach czy na hak holowniczy - co polecacie??

Super, dzięki za fotki i wyjaśnienie. Ogólnie wiem że on ma tę opcje uchyłu, tylko sprzedawca mi powiedział że do S-MAX-a mk1 będę musiał jakiś bumper-ogranicznik wymontować który zabezpiecza przed tym że w uchyle wszystko się zwali, bo brakuje centymetra do otwarcia klapy. Mógłbyś jeszcze podsłać następujące wymiary?
- wysokość podstawy/czubka kuli nad ziemią,,
- wysokość bagażnika nad ziemią na samym końcu,
- odległość końca bagażnika od środka kuli lub klapy bagażnika?

BTW, jaki masz hak? Ja zamontowałem demontowalną westfalię, nie wiem czy ona jest bliżej, dalej, wyżej, niżej niż inne haki... jak kupowałem to dużego wyboru nie miałem wśród demontowalnych o takim nacisku na kulę - bosal/oris nigdzie nie był dostępny.
Klapa w przed/po liftach chyba jest identyczna jeśli chodzi o geometrię?
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.