Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2018, 14:13   #71
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Też to mnie interesowało od samego początku. Jest dokładnie 6KM mniej, ale 3Nm więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest jeszcze trzecia opcja - cennikowo-marketingowa, czyli zmiana tylko na papierze, żeby była większa różnica mocy pomiędzy silnikami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo to w końcu najsłabsza wersja w B-maxie, a Fiesta miała jeszcze 2 kolejne słabsze.
Patrząc na przyspieszenia i Vmax też można dojść do takiego wniosku.


Ostatnio edytowane przez boncio ; 14-03-2018 o 14:19
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 14:57   #72
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Hmm, wydaje mi się, że aż tak w kulki by nie lecieli, żeby dla identycznego silnika podawać różne dane. To by wyszło po kilku pierwszych badaniach na hamowni, przynajmniej jak chodzi o moc - to już jednak trochę duże różnice, żeby je zwalać na błąd pomiarowy. Ale kto wie, może i masz rację, tylko po prostu nikomu nie chciało się sprawdzać wolnossących 1.4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

...i tak dobrze, że nie dali wersji 80-konnej z Focusa Mk2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 17:26   #73
anonimus.gallus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2014
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB 100KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ponownie wielkie dzięki za dokumentację! Pomoże mi w doktoryzowaniu się na temacie audio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy okazji 7ZAP podpowiedział mi, gdzie szukać ewentualnego złącza do GPSM. Jeżeli nie ma go pod osłoną lewego trójkątnego okienka, to będę je musiał wydłubać z instalacji, którą dostałem w zestawie.

Przy okazji spostrzeżenie na temat anten - w podstawowej wersji audio, w B-Maxie antena jest pasywna (i tylko jedna). Po zmianie radia na Sony, co prawda da się znaleźć stacje ręcznie i nawet w mieście nieźle grają, ale poziom sygnału jest za słaby dla strojenia automatycznego. Najprawdopodobniej w podstawowym radiu wzmacniacz jest wbudowany w moduł główny (wzmacniając przy okazji wszystkie śmieci zebrane przez przewód antenowy), a w lepszych wersjach został wyniesiony na dach. Mam więc kolejny temat do poprawienia.

Co do mocy silników - rozrzut parametrów na wyjściu z taśmy produkcyjnej jest dość spory. Przymierzałem się już do chipowania mojego nowego nabytku i zauważyłem na wykresach firm tuningowych, że żaden z fordów nie miał mocy niższej niż deklarowana, a niektóre miały ją wyższą nawet o kilkanaście procent. Może w zamierzeniu Forda dla silników wolnossących ma być tak samo jak dla doładowanych, a produkowany od wielu lat silnik ma większy rozrzut w dół niż zakładali. Stąd zadeklarowanie niższej mocy załatwiłoby temat. Ale to oczywiście tylko moje teorie spiskowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg K026033301.jpg (74.9 KB, 63 wyświetleń)
anonimus.gallus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 10:48   #74
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Co do drugiej anteny, to własnie kolega od Focusa zastosował prostsze rozwiązanie, które i ja wykonam. Dodał antenę aktywną taką jak ta: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Inna tańsza jest tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A co do mocy, to 100 i 125-konne ecoboosty zazwyczaj mają mały bonus. Za to 140KM nie trzymają mocy. Gdyby nie odległość, to już by B-max miał chipa.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2018, 07:45   #75
Nielot
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Białystok
Model: B-Max Titanium
Silnik: 1,0 ecoboost 125
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby nie odległość, to już by B-max miał chipa.
No właśnie ,ta odległość . Ode mnie jest wszędzie daleko. Może się umówię na chipa w Wrocławiu bo tam wyemigrowała moja córka i jestem tam kilka razy w roku. W prawdzie moje 125 KM jest ok. ale więcej nie zaszkodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nielot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 15:25   #76
anonimus.gallus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2014
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB 100KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Ja mam niby blisko, ale też jakoś czasu brak. Wrócę pewnie do tematu w okolicach wakacji, jak mi się trochę sprawy poukładają. No i jak dokończę zaczęte już modyfikacje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A w niedzielę znalazłem chwilę na wymianę głośników w przednich drzwiach. Dla zainteresowanych - do odkręcenia jest 7 śrub z łbami torx 20, żeby zdjąć panele drzwiowe (3 "małe" - 1. od spodu drzwi, 2. i 3. pod opaską wokół przełączników szyb oraz 4 "duże" - 1. po klamką - przykryta zaślepką, 2. pod odblaskiem na krawędzi drzwi, 3. i 4. pod przełącznikiem szyb). Trzeba też zerwać pionową osłonkę przy szybie. Później już tylko kwestia siły i odwagi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy zrywaniu tapicerki. Same głośniki przykręcone są trzema śrubami z łbem 6-kątnym, bodajże 8mm (ale nie jestem pewien).

Samo założenie głośników Sony z przodu nie wpłynęło jednak już tak bardzo na jakość dźwięku, jak wymiana modułu radia. Wyraźnie wzmacniacz w podstawowym radiu jest dużo gorszej jakości niż w Sony. Podejrzewam, że wymiana radia z wersji "średniej" na Sony nie dałaby już tak odczuwalnych efektów i wówczas wspominane wcześniej 90% zysku jakości na głośnikach i 10% na radiu byłoby bliskie prawdy. Przy mojej sytuacji i niedokończonej jeszcze wymianie z tyłu powiedziałbym, że to raczej 50/50. To, co dzięki głośnikom Sony się zdecydowanie poprawiło to dynamika i maksymalne natężenie. Ale już sama konstrukcja tych głośników (większa cewka i sztywniejsza membrana) sugerowała, że musi tak być.

Przy okazji dokopałem się też do złącz przy lewej szybce trójkątnej. I faktycznie znalazłem tam coś, co pasowałoby na przyłącze modułu GPSM. Niestety umiejscowienie i kolory przewodów nie pasują do opisu z C-Maxa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co ciekawe, na zdjęciach dołączonych do różnych aukcji zauważyłem, że wiązki do GPSM np. z Fosusa mają 4 przewody, a z Fiest 5. U mnie na kostce przewodów jest 6 :/ Muszę jednak prowadzić dochodzenie dalej lub po prostu kupić gdzieś oryginalną wiązkę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z rozpędu wymieniłem też przyciski na kierownicy (uwaga na bardzo krótki przewód pod poduszką powietrzną) i moduł Sync na wersję 1.1. Niestety nadal nie znalazłem wsparcia w kwestii przeprogramowania samochodu. Kolega mayyak jest chyba mocno zajęty, bo korespondencja z nim idzie bardzo powoli, a nie chcę się też narzucać. Macie może pomysł, z kim jeszcze w Warszawie lub okolicach mógłbym próbować nawiązać współpracę?

Ciekaw byłem też, czy w łatwy sposób uda mi się "zautomatyzować" klimę. Niestety nie - co widać na załączonym zdjęciu. Panele mają częściowo różne złącza, co wynika za pewne z dodatkowych modułów potrzebnych do "klimatronika" (czujniki naświetlenia i temperatury, jakiś moduł wykonawczy itp.) Ten temat w związku z tym porzucam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg InkedDSC_0506_LI.jpg (92.5 KB, 118 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0508.jpg (92.0 KB, 121 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0510.jpg (82.8 KB, 107 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0515.jpg (92.9 KB, 112 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0516.jpg (93.4 KB, 112 wyświetleń)
anonimus.gallus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 17:03   #77
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał anonimus.gallus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymiana radia z wersji "średniej" na Sony nie dałaby już tak odczuwalnych efektów
Też o tym pomyślałem. A ja miałem właśnie 1 model poniżej Sony. A w ogóle u mnie chyba jest wzmacniacz anteny, bo wyszukiwanie automatyczne mi działa poprawnie.

Testowo moduł GPSM możesz położyć za wyświetlaczem. Bez problemu złapie fixa. Ja tam mam antenę do nawigacji. Jeśli to tylko zdjęcie osłony słupka, to postaram się zobaczyć jak jest u mnie. Jak nie zapomnę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tylne boczki zdejmuje się ciut gorzej, bo dostęp słaby, a sam plastik mniej sztywny. Ułatwię Ci trochę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 2 śruby są pod plastikową małą osłoną przy progu (osłona na wcisk), 2 kolejne w tym malutkim schowku obok przełącznika szyby pod gumową nakładką. Po wyjęciu tego schowka/przełącznika są kolejne dwie. Plastik na słupku też trzeba zdjąć. Za to demontaż tylnego boczku można robić też od góry, bo nie nachodzi na drzwi.

W Warszawie kojarzę jeszcze kolegę BrudnyHenryk. Poszukaj w tematach o zmianie mocy, modyfikacjach Focusa i Fiesty. Liczebność aut kilkanaście razy większa, a tam się "reklamują".
Swoją drogą przetestuj automatyczne ryglowanie centralnego po ruszeniu (jeśli byś chciał oczywiście), bo u mnie nie zadziałało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mnie to jeszcze zaciekawił sposób montażu bocznej szybki na plastikowe kołki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Widziałem to wcześniej, ale zapomniałem wspomnieć.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2018, 12:09   #78
anonimus.gallus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2014
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB 100KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Poczyniłem kolejny krok w stronę końca wymiany sprzętu audio - zainstalowałem anteny. W przypadku głównej anteny wymieniłem wiązkę. Oryginalna, w przypadku podstawowej wersji radia, kończy się przy antenie samym oczkiem z nakrętką 8mm. Do bogatszej wersji dochodzi wzmacniacz i przewód zasilający. Uparłem się też i przepchnąłem w końcu przewody od radia pod deską. Musiałem zerwać jeden z zaczepów, do którego nie ma dostępu bez rozbierania kokpitu. Stary przewód wykorzystałem jako pilota do przeciągnięcia nowej wiązki. Posłużył mi później jako przedłużacz do dodatkowej anteny.

I właśnie na temat anteny dodatkowej kilka słów. Kupiłem zestaw od Fiesty (pasować będzie od wielu innych Fordów, ale też być może od Volvo lub Jaguara) w skład którego wchodzi wzmacniacz i blaszana antena na przewodzie. Tak naprawdę istotny jest wzmacniacz, ponieważ za antenę z powodzeniem posłuży nawet dobrze dobrany i w miarę rozprostowany kawałek zwykłego przewodu. Natomiast wzmacniacz musi być w wersji bez konektora zasilania, ponieważ w tym przypadku jest on zasilany przewodem antenowym (wewnątrz jest filtr, który oddziela składową stałą, czyli zasilanie, od sygnału radiowego). Sam wzmacniacz wraz z anteną, w wersji ekstremalnej, podłączyć można bezpośrednio do końcówki wiązki przy prawym okienku lub pod kokpitem - działa to doskonale. W podziemnym garażu radio odbierało większość lokalnych stacji razem z RDS, podczas gdy na pasywnej antenie dachowej nie chciało. U siebie rozciągnąłem całą instalację z prawej strony dachu, możliwie do tyłu auta. Zdjąłem tylko uszczelkę i wsunąłem wszystko w podsufitkę. Trzeba tylko uważać na poduszkę powietrzną (kurtynę) i tak wszystko poukładać, żeby nie przeszkadzało w jej działaniu i jej nie uszkodziło. Inna sprawa, że nie wiem czy takie umieszczenie anteny ma do końca sens, bo przewód jest za krótki, żeby dotrzeć do tyłu auta pod jakiś plastikowy element i antena znajduje się zaraz pod blaszanym dachem. Odpinając na przemian przewody sprawdziłem, że radio bez problemu przełącza się z jednej anteny na drugą i obydwie dają wystarczający poziom sygnału, więc póki co tak zostawiam.

Do końca przemiany pozostał mi jeszcze:
1. mikrofon - ale to wiąże się z wycięciem większego otworu w podsufitce na nową ramkę z lampką i mikrofonem właśnie, więc poczekam z tym do ostatniej chwili.
2. GPSM - nie znalazłem wiązki dachowej u żadnego sprzedawcy, więc wielka prośba @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - jeżeli mógłbyś sprawdzić i np. obfotografować połączenia u siebie, to bardzo byś mi pomógł. Oprócz złącza przy lewej szybie i w samym module jest też najprawdopodobniej jeszcze jedno w podsufitce, pod lampką.
3. przekonfigurowanie samochodu - nie mam niestety szczęścia do speców z forum i póki co żaden, z trzech do których pisałem, nie odpowiedział Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam ELMa z przełącznikiem do Forda (niestety nie jest to Viaken, a ustrojstwo jak na zdjęciu), więc może spróbuję sam (może nie zabiję sobie auta przy okazji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Od którego programu powinienem zacząć próby? FORScan? ELMConfig?

Co do plastikowych kołków w szybie bocznej to chyba służą wyłącznie do pozycjonowania. Sama szyba przyklejona jest tak samo jak przednia, na której z resztą też są takie kołki, tyle że ze względu na jej rozmiar nie rzucają się tak w oczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0542.jpg (85.2 KB, 55 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0543.jpg (78.9 KB, 48 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ELM327.jpg (9.8 KB, 42 wyświetleń)
anonimus.gallus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2018, 12:18   #79
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Cytat:
Napisał anonimus.gallus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od którego programu powinienem zacząć próby? FORScan? ELMConfig?
forscan.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2018, 12:20   #80
anonimus.gallus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2014
Model: B-Max
Silnik: 1.0 EB 100KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Modyfikację co można ?

Dzięki! Zabieram się do nauki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
anonimus.gallus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.