Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2018, 13:28   #191
Gienek88
ford::average
 
Avatar Gienek88
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 08-06-2017
Skąd: Goleniów
Model: MkIV Titanium X
Silnik: 2.0 145km + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie rozumiem Cię.
Albo nie wiesz co robisz i po co przerabiasz, albo nie rozumiesz co wcześniej napisałem.
Wiem po co przerabiam.
Nie wiem jak go Forscan wykrywał, nie sprawdziłem tego wcześniej a teraz już za późno, bo go przerobiłem tak jak opisał to DJLeo.
Moje pytanie brzmiało, czy ktoś już miał inaczej połączone (inaczej niż w opisie DJLeo) kable pomiędzy kostkami w interfejsie.

Gienek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 13:46   #192
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po

Tak, w v1.5 miałem inne połączenie.
Ale v1.5 nie zadziałało po przeróbce, bo nie miało prawa zadziałać, więc wróciłem do zwykłego połączenia i działało tylko po MS-CAN i takie sprzedałem użytkownikowi VAG.
Miałem otwarte dwa kable więc mogłem sobie przekładać samo OBD między płytkami.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 14:57   #193
Gienek88
ford::average
 
Avatar Gienek88
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 08-06-2017
Skąd: Goleniów
Model: MkIV Titanium X
Silnik: 2.0 145km + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po

No i teraz wszystko jasne..
Nie zadziałało ale szkód nie narobiło?
Gienek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 18:37   #194
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po

Hej, mam kabel stn1170 i mam problemy z komunikacją ELMConfig -> samóchód. konfigurację mam taką...
driver: (V)CP
Podt com 3
Buadrate auto
auto select odhaczony
Connection Focus II .....
odpalam , klikam GEM > Configuration, Read from DEM i .... "Incorrect response from adapter to request "10 87": NO DATA". Czy problem leży w ustawieniu prędkości czy jeszcze gdzieś indziej? FORScan na prędkości auto działa jak należy.
__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 10:25   #195
Gienek88
ford::average
 
Avatar Gienek88
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 08-06-2017
Skąd: Goleniów
Model: MkIV Titanium X
Silnik: 2.0 145km + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zacznij od tego czy Forscan wykrywa ten kabel jako v1.5 czy niżej.
O zbyt nowych chińskich klonach pisałem wcześniej.
Tak więc mój Elm Forscan wykrywa jako v1.4.
Podpinałem go po przeróbce do auta ale nie zadziałał rzecz jasna, tylko wywaliło mi błąd silnika i błąd poduszki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wywaleniu przełącznika i podpięciu do forda Forscan pokazał błędy na wszystkich modułach, na szczęście to nic groźnego, po skasowaniu błędów brak.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Tak więc jak ktoś ma ELM327 w innej konfiguracji kabli niż pokazał to DJLeo to nie przerabiajcie go, bo to bez sensu.
Gienek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2018, 21:49   #196
szamot666
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 15-01-2018
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po

Zakupiłem interfejs u Viakena mianowicie STN1170 z tej aukcji:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Natomiast nadal mam problem z ELMconfig a mianowicie wyłączeniem świateł norweskich które są u mnie włączone fabrycznie. Stosując się do instrukcji z tego postu:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

zgodnie z instrukcją łączę się z samochodem jako „Mondeo IV/S-max/Galaxy” ) choć mam Focusa II po lifcie (program rozpoznaje mój interfejs i zaczynam od odczytania mojej konfiguracji wybierając BCM, potem Procedures oraz wybieram opcję „Read CCD from BCM” no i mam błąd:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć co jest nie tak?

Do podłączenia używam starego laptopa na Windows 7 Pro x64. Sterowniki od interfejsu są zainstalowane. Zmiana numeru COM nie zmienia nic.
Korzystając z innych opcji ELMConfig jestem bez problemów w stanie się połączyć z autem, program zaczytuje moją konfigurację. Podobnie jest w FORScan – wszystko działa bez problemów.

Niestety jak wspominałem nie mogę wykonać procedury „Read CCD from BCM” łącząc się jako „Mondeo IV/S-max/Galaxy”. Czy może to jest niekompatybilne z Focusem II po lifcie?
szamot666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2018, 14:59   #197
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po

Cytat:
Napisał szamot666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakupiłem interfejs u Viakena mianowicie STN1170.... ... no i mam błąd:

mam dokładnie to samo...
__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2018, 16:40   #198
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po

Cytujesz poradnik z dzialu Mondeo.
Focus ma swoja zakladke w oknie elmconfiga.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 07:42   #199
szamot666
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 15-01-2018
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po

I w dziale "Focusa" nie ma opcji wyłączenia tych świateł bo nie masz przycisku "Central Configuration".
Natomiast co racja to racja bo do modułu Focus łączę się bez problemu natomiast no nie znalazłem tej opcji...

Ostatnio edytowane przez szamot666 ; 23-03-2018 o 07:53
szamot666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 14:18   #200
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po

To sprawdź w GEM, konfiguracja, strona 3.
W ogole to od kiefy w tym temacie rozmawiamy o programach?
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elmconfig , interfejs diagnostyczny



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.