Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2017, 14:20   #1
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Mała popularność (Grand) C-MAX'a - czemu?

No własnie - samych C-MAXów jest mało (kiedy I było znacznie więcej), a Grandów jest mniej niż Galaxych, dodatkowo dilerzy Forda sprawiają wrażenie jakby nie chcieli ich sprzedawać. Ktoś wie z czego to wynika? S-MAX'a i Galaxego z placu to można w wersjach, kolorach i silnikach wybierać. C-MAX'a jeszcze się spotka, Granda tylko w drogich wersjach, a 7 osobowych już prawie nie ma na placach.
A taki fajny samochód. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2017, 14:50   #2
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mała popularność (Grand) C-MAX'a - czemu?

No widać po popularności jaki on fajnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2017, 14:59   #3
ptaku_1
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2014
Skąd: Jabłonna
Model: Focus MK2, Megane II PH II
Silnik: 1,6 i 1,6
Rocznik: 2009 i 2006
Postów: 66
Domyślnie Odp: Mała popularność (Grand) C-MAX'a - czemu?

Bo to małe auto udające duże, lepiej już kupić było Foke w kombi. To taka świnka morska ani to świnka ani morska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak samo jak np Opel Meriva.
ptaku_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2017, 15:50   #4
dizel1982
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 475
Domyślnie Odp: Mała popularność (Grand) C-MAX'a - czemu?

To jest generalnie ciężki segment jeżeli chodzi o sprzedaż. Jeżeli ktoś ma 2 - 3 osobową rodzinę, a zwłaszcza 3 osobową to woli np kupić 2 letniego S-Maxa niż np nowego C-Maxa ponieważ jest zdecydowanie bardziej praktyczniejszy. Owszem, jest to autobus no ale coś za coś, w zamian za tą kubaturę małego autobusu dostajemy naprawdę wszechstronny samochód który jest w stanie pomieścić całą 5 osobową rodzinę. Natomiast jak ktoś ma jedno dziecko czy nawet dwójkę, woli kupić jakiegoś większego liftbacka albo coś w kombi. Ciężko znaleźć dla segmentu w jakim uplasował się C-Max jakieś zastosowanie.
dizel1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2017, 13:20   #5
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Mała popularność (Grand) C-MAX'a - czemu?

C-max jest niszowy.
Ja kupiłem go jako drugie, miejskie auto.
Do do jazdy po mieście jest lepszy niż auta klasy D, a trójka dzieci ma wygodniej niż w kompakcie.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2017, 14:19   #6
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Mała popularność (Grand) C-MAX'a - czemu?

Mam Galaxego, różnica w cenie zacna i nie wolę 2 latka, a nówkę.
Problem taki że mam Galaxego i on jest duży, na prakingach P&R jest od linii do linii, podobnie w parkingach podziemnych przy galeriach etc., jest ciasno i ciężko z tego się wysiada, fakt pakuje lepiej na wczasy, ale po tych 6.5 roku od urodzenia starszego syna i 4 lata od urodzenia bliźniaków doszedłem do wprawy i pakuję się na dwutygodniowe wczasy tak że w Galaxym jest pusto, chociaż na haku wisi platforma z rowerami.
Do tego masa 2505kg DMC i przyczepy 1000kg DMC bez b96 lub B+E nie pociągniesz.
Tylko dlaczego dla Forda C-MAX i Grand C-MAX to trudny rynek, a inne popularne marki dają radę. Czy Zafira czy Touran jakoś idą jak ciepłe bułeczki. Podobnie jak Meriva.
Tylko że Meriva to nie jest C-MAX. Meriva to B-MAX, Zafira, Touran to Grand C-MAX etc..
Ja myślę że Ford poległ przez mnogość - na ulicy z wszystkich VANów (B-MAX, C-MAX, Grand C-MAX, S-MAX i Galaxy) najwięcej jest S-MAX'a a potem Galaxego, B-MAXów prawie nie widać (a szkoda świetny samochód jak Meriva A!), Grandów też nie ma, trochę zwyłych C-MAXów jest(to jest coś pomiędzy Merivą a Zafirą).
Dodatkowo VANy są w odwrocie, teraz tylko SUV. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2017, 15:54   #7
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Mała popularność (Grand) C-MAX'a - czemu?

Grand jest po prostu paskudny.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2017, 18:22   #8
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mała popularność (Grand) C-MAX'a - czemu?

Krótko zwięźle i na temat . Wątek do zamknięciaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2017, 18:44   #9
panerai_47
ford::average
 
Avatar panerai_47
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Szczecin
Model: Skoda Octavia 3FL Style kombi
Silnik: 2,0 TDCI 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mała popularność (Grand) C-MAX'a - czemu?

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grand jest po prostu paskudny.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

A ja lubie ta moja paskude Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
panerai_47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2017, 19:01   #10
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Mała popularność (Grand) C-MAX'a - czemu?

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grand jest po prostu paskudny.
To samo mi przyszło do głowy. A konkretnie to gdy zobaczyłem to pierwszy raz na ulicy, a akurat zobaczyłem ten tył z odsuwanymi drzwiami. Wtedy się bardzo zdziwiłem jak to spartolili c-maksa (nie wiedziałem, że to grand).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.