Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2011, 10:59   #571
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie

Cytat:
Napisał krzyszto1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondeo TDCI 53,5
Citroen Hdi 54,6
Mondeo benzyna 59
Więc widać jaka jest różnica w średnicy!!!
No, a ja mam w 2,2 TDCi 2005r średnicę 59 w Visteonie 1S7T-BC.
AAAAAAA w międzyczasie doczytałem, że jeśli ktoś podaje średnicę 53 to dotyczy to tego samego kółka co 59 tylko zmierzone są w 2 różnych miejscach. Katalogi podają tylko tą zdaje się max zewn. (OD)59 i to jest jak rozumiem średnica kołnierza czyli średnica niepracująca.

Do Wszystkich :
chyba konieczne by było, aby każdy piszący podawał w KAŻDYM poście nazwę alternatora i średnicę oryginalnego(wymienianego) kółka sztywnego (rodzaj silnika wystarczy odczytać z logo piszącego). Bo bez tego nie sposób łatwo się zorientować o czym rozmawiamy.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do przykręcenia jest potrzebny specjalny klucz tylko nie pamiętam rozmiaru
No tak to dodatkowy wydatek, niestety. A czy miejsce osadzenia poosiowe jest jednoznacznie wyznaczone konstrukcyjnie? Czy np mocniejsze dokręcenie nie spowoduje przekoszenia paska wielorowkowego?

__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 06-02-2011 o 23:30 Powód: Nie piszemy postów pod rząd. Należy dopisać do poprzedniego.
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2011, 18:03   #572
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

nie spowoduje. przynajmniej u mnie jest ok. też tego się obawiałem
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2011, 19:24   #573
tycekMk3
ford::beginner
 
Avatar tycekMk3
 
Zarejestrowany: 04-02-2011
Skąd: Kamień Pomorski
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 3.0 V6 ST220
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam! Dzisiaj założyłem KÓŁKO ZE SPRZĘGIEŁKIEM NA ALTERNATOR. Wcześniej mundek chodził jak "sieczkarnia" teraz słychać tylko klekot silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniałem wcześniej pasek, i koło pasowe tzw. małą dwumasę i stukot nie ustawał, na rozgrzanym silniku było lepiej ale tylko chwilami. Było naprawdę głośno! KÓŁKO JAKIE KUPIŁEM ma zastosowanie do : Citroen, Peugeot itp. (CENA: 120zł) MA TYLKO 1mm WIĘKSZĄ ŚREDNICE wiec nic nieznaczącą. Konieczne jest spiłowanie kołnierza (60gr brzeszczot i 2 minuty pracyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Dodaję kilka zdjęć jak to wygląda, na foto widoczne oznaczenie kółka. AHA NIE POTRZEBNY jest klucz do napinacza. Pasek zdejmowaniem podważając i odchylając go delikatnie a następnie kręciłem kołem pasowym (małą dwumasą) Oczywiście jak masz klucz to jeszcze lepiej. Alternator wyciągałem górą, wystarczy odkręcić to "wzmocnienie" nad kielichem oraz filtr paliwa. Dość ciężko go wyciągnąć ale to kwestia ustawienia go w odpowiedniej pozycji. Całość zajęła mi może 3h BEZ KANAŁU i jakiś super narzędzi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oto kilka zdjęć:
Oznaczenia alternatora
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oznaczenia kółka (do przykręcenia kółko potrzebny jest specjalny klucz, można podjechać na pierwszy lepszy warsztat żeby ktoś to nam przykręcił)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spiłowany kołnierz (robiłem to brzeszczotem)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kółko po zamontowaniu
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tycekMk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2011, 19:44   #574
redzi1980
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-02-2011
Skąd: gorzow
Model: mondeo
Silnik: 155km
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

witam
mam pytanko jakis czas temu zakupilem mondeo titanium x 2005 r z silnikiem 2.2 155km
czesto towarzyszy przy pracy silnika dzwiek delikatnego dzwonienia i nie wiem co sie dzieje przeciez nie chodzi chyba o rozrzad bo lancuszka sie nie wymienia czasami ten dzwiek jest naprawde głośny czy może mi ktos udzieli odpowiedzi co sie moze dziac?
pozdrawiam redzi1980
redzi1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2011, 17:13   #575
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Specjalny klucz jest potrzebny do odkręcenia kółka a nie do zakręcenia. Zakręcić można bez klucza na wiele sposobów.
A tak na marginesie to wszystko w tym temacie zostało już napisane wcześniej.
Widzę, że niektórzy nabijają tylko posty.
Pozdrawiam
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2011, 18:53   #576
tycekvw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: ZKA
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Kolego napisałem, że do przykręcenia bo starą rolkę (bez sprzęgiełka) odkręcałem zwykłym kluczem bodajże 23 ponieważ była na nakrętkę. Oczywiście wiem ze są różne sposoby ale wolałem to dobrze przykręcić aby rolka nie wyprzedziła mnie kiedyś podczas jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tycekvw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2011, 12:07   #577
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał robarek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Specjalny klucz jest potrzebny do odkręcenia kółka a nie do zakręcenia.
tiiia. jedyny specjalny klucz do odkręcenia żeby było szybko i sprawnie to klucz pneumatyczny udarowy. nakrętka starej rolki jak wspomniał tycekvw jest sześciokątny więc bez problemu dobiera się odpowiednią nasadkę
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2011, 08:21   #578
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał tycekMk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MA TYLKO 1mm WIĘKSZĄ ŚREDNICE wiec nic nieznaczącą.
Możesz napisać jaką średnicę miało stare oryg. kółko? I mówimy mam nadzieję o średnicy na wierzchołkach klinów powierzchni roboczej. I zdaje się, że niektóre oznaczenia katalogowe podają średnicę max kółka czyli tą boczną brzegową np 58.
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2011, 11:38   #579
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

tycekMk3 czy miales tez drzenia calego auta czy tylko stukot ? i druga sprawa bardzo fajnie ze opisales swoja przerobke szkoda ze nie podales marki i danych kolka
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2011, 16:23   #580
tycekMk3
ford::beginner
 
Avatar tycekMk3
 
Zarejestrowany: 04-02-2011
Skąd: Kamień Pomorski
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 3.0 V6 ST220
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Najlepiej wyjąć alternator, odkręcić kółko i jechać z tym do sklepu i przypasować. Moje STARE KÓŁKO ma 53mm na powierzni roboczej tzn na wierzchołkach klinów a nowe 54mm. Ludzie jeżeli wasz mondek chodzi jak sieczkarnia i dobiega to z układu paska to wymieniać to kółko i sieszyć się przyjemnym stukotem pod maską Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tyle w tym temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tycekMk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.