Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2018, 14:29   #11
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Spolszenia, GPS i światła z USA.

Cytat:
Napisał damianoosci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....mniej problemów i pracy przy przeróbkach będzie z reflektorami z USA ....
A jakim to cudem chcesz przerobić symetryczne światła mijania USA na asymetryczne światła mijania EU????
Odbłyśnik jakimś cudem pomniejszysz i wyciągniesz/wymienisz????
Przecież to jest niewykonalne...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2018, 17:38   #12
damianoosci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Model: Focus
Silnik: TDCi 1.8 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Spolszenia, GPS i światła z USA.

Dopiero dziś mogłem się dokładniej przyjrzeć światłom w C-Maxie. Czy C-Maxy z USA nie posiadają pokrętła do regulacji wysokości świateł mijania? Ja nie mogłem go znaleźć. Do tej pory myślałem, że po zamontowaniu reflektorów europejskich utracę możliwość regulacji wysokości świateł mijania. Dlatego nie chciałem ich wymieniać.

Cytat:
A jakim to cudem chcesz przerobić symetryczne światła mijania USA na asymetryczne światła mijania EU????
Odbłyśnik jakimś cudem pomniejszysz i wyciągniesz/wymienisz????
Nie chcę przerabiać świateł mijania (zostawiłbym symetryczne), a jedynie obrysówki. W reflektorze w obrysówce są 2 żarówki i pomyślałem, że w miejscu jednej zrobić światła pozycyjne, a w drugiej kierunkowskazy. Zostawiłem dziś samochód u elektryka i powiedział, że zobaczy co da się zrobić. Jeśli będzie problem to zostają reflektory europejskie.
damianoosci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2018, 20:29   #13
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Spolszenia, GPS i światła z USA.

Cytat:
Napisał damianoosci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Jeśli będzie problem to zostają reflektory europejskie.
Kolega najwyraźniej nie rozumie co się pisze: ŚWIATŁA SYMETRYCZNE USA SĄ W EUROPIE N I E L E G A L N E!
Jest więc PROBLEM cały czas...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2018, 21:21   #14
damianoosci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Model: Focus
Silnik: TDCi 1.8 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Spolszenia, GPS i światła z USA.

Nie trzeba pisać wielkimi literami. Wiem, że są one nieprzepisowe, ale nie jestem jedynym decydentem.

Chcę dołożyć tylne światło przeciwmgielne. Planuję przepiąć przewód od tylnego lewego światła cofania do włącznika przednich świateł przeciwmgielnych. Czy w takim wypadku należy zrobić jakieś przekodowanie? Czy mogą pojawić się jakieś błędy?

Ostatnio edytowane przez damianoosci ; 13-12-2018 o 10:51
damianoosci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2018, 16:06   #15
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Spolszenia, GPS i światła z USA.

Aby do włączania świateł przeciwmgielnych móc używać fabrycznego europejskiego przełącznika można użyć takiego modułu którego używa Tadeusz w swoim cmaxie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Rozwiązanie nie jest łatwe i tanie, ale umożliwia używanie świateł przeciwmgielnych tak jak przewidziała to fabryka bez szpecenia kokpitu jakimiś dodatkowymi włącznikami.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2018, 16:40   #16
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,436
Domyślnie Odp: Spolszenia, GPS i światła z USA.

Temat z dodatkowym modulem jest naprawde fajny możesz podać orientacyjną cene ?
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2019, 23:44   #17
batk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Model: Ford Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Spolszenia, GPS i światła z USA.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywista oczywistość... Wystarczy otworzyć maskę i popatrzeć na reflektor - NIE MA HOMOLOGACJI EUROPEJSKIEJ. Oświetlenie to jest niezgodne z przepisami, a jak Policja zajrzy do dowodu rejestracyjnego, to diagnosta, który wbił ważny przegląd POWINIEN stracić uprawnienia.
Wymiana reflektorów na EU w C-max Hybrid/Energi jest relatywnie tania i całkowicie bezproblemowa. Oczywiście poziomowanie ręczne nie będzie działać, ale to (przy prawidłowo ustawionych lampach EU) w tym samochodzie nie ma większego znaczenia, bo (szczególnie w wersji Energi) nie da się załadować bagażnika tak, by światła świeciły "w niebo"...
Witam
Odkopuję temat.

Posiadam Forda C-MAX Energi z 2017r. sprowadzonego z USA. Mam w reflektorach zintegrowane światła dzienne LED. Czy jest możliwość ich wymiany na światła europejskie, albo przeróbki na światła asymetryczne?
Pozdrawiam
batk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.