Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2018, 22:07   #11
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Wybór żarówek H7

Jednak zdecydowałem się na Osram super 30. Naczytałem sie, że te 60+ i więcej trochę za bardzo się grzeją i odbarwiają klosze i odbłyśniki.
Całe 34zl wysyłką

Edit
O tych ultimate ring to są opinie, że i po 3 miesiącach potrafią paść. I 70zl za świeczki to lekka przesada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 28-10-2018 o 22:09
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 22:21   #12
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wybór żarówek H7

Ringi miałem przynajmniej 2 lata. Korzystałem z nich wyłącznie w nocy. Szału nie robiły.

Oczywiście, markowe +dowolneileśtam nijak nie szkodzą odbłyśnikom czy soczewkom.

Na takich zwykłych to czuję się jakby mi się wzrok nagle popsuł. 70 zł to nic dziwnego za przyzwoite żarówki H7.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 08:31   #13
Adie30
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 08-07-2018
Skąd: Zabrze
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 PB+LPG
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: Wybór żarówek H7

Jednym wytrzymają dwa, trzy , cztery lata innym rok. Jedni robią rocznie <10 tys. km a inii >20 tys. km także czas nie jest tu odpowiednią miarą.
Adie30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 17:54   #14
ChceMiecCMAXa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-11-2017
Model: C-Max
Silnik: 1.8L Duratec HE PFI
Rocznik: 2007
Postów: 241
Domyślnie Odp: Wybór żarówek H7

Ja kupiłem PHILIPS Żarówka H7 12V White Vision Set i ... szału nie robią. Świecą na żółto, i tak ogólnie słabo. Mam soczewki. Co prawda świecą już 9 miesięcy, ale może też dlatego, że zrobiłem na nich 8 000 km, a od 5 miesięcy zainstalowane mam LEDy do jazdy w dzień także, mało używane.
ChceMiecCMAXa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2018, 07:16   #15
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wybór żarówek H7

Wszystkie halogenowe żarówki świecą na żółto - niezależnie od tego co tam producent na opakowaniu powypisywał.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2018, 09:16   #16
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Wybór żarówek H7

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie halogenowe żarówki świecą na żółto
W poprzednim aucie (Fokus) miałem żarówki Philipsa, nie pamiętam już typu, ale były z tych lepszych i świeciły bardzo jasnym, białym, wręcz niebieskawym światłem. Jednak miałem odczucie, że w deszczowe noce to białe światło się nie sprawdzało, że poprzednie "żółte" były lepsze. Kiedyś Francuzi światła przeciwmgłowe robili z żółtymi szkłami, spotkałem też bezbarwne szkła ale żółte żarówki (nie te od kierunkowskazów). Czy to moje subiektywne odczucie, czy coś jest na rzeczy.
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2018, 10:42   #17
ChceMiecCMAXa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-11-2017
Model: C-Max
Silnik: 1.8L Duratec HE PFI
Rocznik: 2007
Postów: 241
Domyślnie Odp: Wybór żarówek H7

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie halogenowe żarówki świecą na żółto - niezależnie od tego co tam producent na opakowaniu powypisywał.
Cytat:
Napisał Stasiu47 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W poprzednim aucie (Fokus) miałem żarówki Philipsa, nie pamiętam już typu, ale były z tych lepszych i świeciły bardzo jasnym, białym, wręcz niebieskawym światłem. Jednak miałem odczucie, że w deszczowe noce to białe światło się nie sprawdzało, że poprzednie "żółte" były lepsze. Kiedyś Francuzi światła przeciwmgłowe robili z żółtymi szkłami, spotkałem też bezbarwne szkła ale żółte żarówki (nie te od kierunkowskazów). Czy to moje subiektywne odczucie, czy coś jest na rzeczy.
Nie zgodzę się z Tobą do końca @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , bo kolega w swojej cytrynie C4 miał OSRAM NIGHT BREAKER PLUS H7 i świecą na biało, no tak na granicy barwy ciepłej z neutralnym, ale na pewno lepiej niż moje PHILIPS. Przy następnej wymianie zdecyduje się na nie, bo jak pisałem wcześniej mam LEDy do jazdy w dzień więc światła mijania tylko w nocy, kiedy to jeżdżę bardzo mało.

Ostatnio edytowane przez ChceMiecCMAXa ; 01-11-2018 o 10:47
ChceMiecCMAXa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2018, 18:57   #18
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wybór żarówek H7

OK, to świecą na biało tak samo, jak wino białe jest białe.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2018, 19:53   #19
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Wybór żarówek H7

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK, to świecą na biało tak samo, jak wino białe jest białe.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Barwa biała jest od 4000K do około 4500K, neutralna to jakieś 3300K-3800K, tzw halogenowa, żółta - około 3000K. Najlepsza barwa to neutralna.
Jeśli żarówka daje światło o temp 4000K to z definicji jest ono białe. A czy my je jako takie właśnie widzimy to już inna sprawa.
I na tym zakończymy tą dyskusje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit
Tak z ręką na sercu, ile odcieni niebieskiego znacie? Albo czerwonego? Odróżnicie fiolet od purpury? Niebieski od indygo?
Ta cała dyskusja równie dobrze może się toczyć o to, czy coś jest fioletowe czy purpurowe.

Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 01-11-2018 o 19:58
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2018, 20:03   #20
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Wybór żarówek H7

Ale to na podstawie deklaracji producenta na pudełku czy wartości zmierzonych?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.