Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2016, 23:24   #1111
Lewian
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Audi A4 B9
Silnik: 2.0 TFSI Ultra Quattro
Rocznik: 2017
Postów: 210
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał pawpor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie się obiło o uszy, że Turcy przejęli Textara i przenieśli produkcję do Chin. Klocki czasami to pagidy made in UK
To co napisałem to akurat potwierdzone informacje z pierwszej ręki także nie ma co do tego wątpliwości. Wchodząc w szczegóły to najpierw za śmieszne pieniądze Textara kupił Rosjanin, który postawił firmę na nogi, Państwo umorzyło mu podatki za to, że reanimuje firmę, która da duże zatrudnienie ludziom, kiedy wyprowadził firmę na prostą sprzedał ją Japończykom, Ci zabrali produkcję do siebie a Niemcy zostali bez miejsc pracy i bez należnych podatków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lewian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 15:18   #1112
napoli
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-03-2016
Skąd: krosno
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 144km/ 165 km-385Nm
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Jakie tarcze i klocki do mk4

Na wstępie witam Was wszystkich . Moje pytanie dotyczy klocków i tarczy chamulcowych,chodzi oto że podniosłem moc do 165 i 385 momentu i chciałem teraz wymienić tarcze z klockami na coś lepszego . Co radzicie i proponujecie . Z góry wielkie dzięki za podpowiedż.Pozdrawiam
napoli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 15:21   #1113
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Jakie tarcze i klocki do mk4

Na wstepie to powinienes przeczytac zasady korzystania z forum.
A potem skorzystac z wyszukiwarki. Watek o hamulcach juz jest.

A swoja droga podniesienie mocy/momentu nie musi oznaczac, ze musisz zakladac lepsze hamulce. Auto bedzie trzeba zahamowac z tych samych predkosci co przed chipem.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 24-04-2016 o 15:50
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2016, 07:20   #1114
rafalpiel
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-05-2012
Model: Focus mk3 FL
Silnik: 1.5 TDCi 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Witam. Jak planowałem wcześniej, tak zrobiłem. Jestem po przetoczeniu tarcz przednich i wszystko jest w jak najlepszym porządku, samochód nie ma żadnego bicia na kierownicy. Koszt przetoczenia 150 zł komplet. Jeden warunek jest taki, by tarcza nie była zużyta (moje miały minimalny rant). Założyłem też nowe klocki (tak trzeba) firmy Mintex. Pewnie wszyscy myślą co to jest, zachęcam więc do poczytania o firmie. Poleciła mi je znajoma hurtownia motoryzacyjna. Zrobiłem dopiero ok. 500 km z ostrymi hamowaniami i wszystko działa jak należy.
rafalpiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2016, 07:22   #1115
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Mintex to nie jest no name, wiekszosc pewnie zna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2016, 07:26   #1116
rafalpiel
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-05-2012
Model: Focus mk3 FL
Silnik: 1.5 TDCi 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Ja nie znałem, a różnica w cenie Mintex 136 zł - ATE 200 zł przekonała mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafalpiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2016, 09:18   #1117
Lewian
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Audi A4 B9
Silnik: 2.0 TFSI Ultra Quattro
Rocznik: 2017
Postów: 210
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Mintex na pewno lepszy niż ATE, niestety z prawidziwego, starego Mintexa pozostały resztki po różnych firmach w PL, nowy Mintex o ile uda się zdobyć to już nie to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lewian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2016, 10:19   #1118
rafalpiel
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-05-2012
Model: Focus mk3 FL
Silnik: 1.5 TDCi 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał Lewian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niestety z prawidziwego, starego Mintexa pozostały resztki po różnych firmach w PL, nowy Mintex o ile uda się zdobyć to już nie to samo
Nie rozumiem tego co piszesz, jakiego starego Mintex-a, po jakich różnych firmach w PL? Ja kupiłem w hurtowni Gordon (prowadzą też detal) i nie było żadnego problemu. Widziałem też w jakimś sklepie internetowych, chyba iParts. A co do ich jakości to jak na razie mało mogę powiedzieć. Sprzedawca w Gordonie, który mi je zaproponował, jeździ na nich od 2 lat i nie ma zastrzeżeń. Myślę też że marketing TRW, ATE, Zimmerman itp. jest sporo silniejszy od Mintex-a i stąd ich mała popularność.
rafalpiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2016, 10:50   #1119
Lewian
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Audi A4 B9
Silnik: 2.0 TFSI Ultra Quattro
Rocznik: 2017
Postów: 210
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Mintex wcale nie jest mało popularny, na pewno bardziej niż Zimmermann ale jak firma padła kilka dobrych lat temu to wtedy ucichło, to jest to samo co Textar bo Mintex jak i Textar należy do grupy TMD czyli obecnie firma należy do Japończyków.

Kiedyś też jeździłem dużo na Mintexach, super sprawowały się z Zimmermannem Sport.
Lewian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2016, 10:52   #1120
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

No i zgadza sie, swoja droga ATE kupuje u TMD swoje czesci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bicie tarcz , drgania kierownicy , hamowanie , hamulce , mondeo mk4 , tarcze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.