Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-06-2016, 17:59   #1171
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

I mnie dopadła niespodzianka a mianowicie pedał w podłodze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Otóż dziś zrobiłem 700 km no i w trakcie przez kilkanaście kilometrów podczas hamowania drgała kierownica ( później przestało ) , następnie za x km pedał wpadł w podłoge ( tylko raz ) , później nadal dobrze hamowało ale podczas dojeżdżania do świateł słyszałem z przodu tarcie wiadomo jakie ( kończących się klocków) . Po tym wpadnięciu pedału w podłogę płyn hamulcowy zszedł do minimum.
No moje oko na 99.9 % po prostu skończyły się klocki , a i tarcze już mają ok 50 tys .
Tylne też za dobrze nie wyglądają.
Proponowałbym sobie wymianę kompletu tył z przodem.

Czy powyższe objawy potwierdzają moją tezę?
Na dodatek przednie tarcze są bardzo zapylone klockami , prawie czarne , tylne nie lepsze. Wcześniej tak nie było

Reasumując:
- czy powyższe objawy wskazują na koniec hamulców?
- czy jestem w stanie sam ewentualnie wymienić hamulce pod blokiem mając narzędzia? (W mk3 sam wymieniłem przód pod blokiem.)
- czy jeśli przeczytam kilkanaście ostatnich stron to dowiem sięczegośo polecanych hamulcach czy ktoś mi w skrócie podsumuje i poda przykład dobrego zestawu w rozsądnej cenie?
-ile mniej więcej normalnie użytkując samochód robi się kilometrów na tarczach? Co do klocków to jedni zalecają 2x klocki na 1x tarca , inni tarcze razem z klockami

Dziękuję z góry za podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 25-06-2016 o 18:02
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2016, 00:46   #1172
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,375
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

1. jak moglo cie zaskoczyc skonczenie sie klockow? przeciez ich stan sprawdzasz przynajmniej 2x do roku przy zmianie opon. A inprzy wymianie oleju, jesli robisz w serwisie, mozesz poprosic o kontrole.
2. tarcze zapylone klockami? jakos sobie nie wyobrazam
3. pedal w podlodze z powodu zuzytych klockow? malo prawdopodobne
4. zejscie plynu z powodu zuzycia klockow - podobnie jak pkt 3
5. co do nowych hamulcow - poczytaj ostatnie strony
6. mnie by sie nie chcialo meczyc pod blokiem oszczedzajac stowke
7. wymieniajac tarcze wymienia sie i klocki. wymieniajac klocki mozna zostawic tarcze jesli sie nadaja, ew przetoczyc ranty jesli warto
8. na tarcze zwykle przypadaja 2-3 zestawy klockow (pisze z pamieci, nigdy tego nie mierzylem). Ale imo 50 tkm dla tarcz to malo. zmierz ich grubosc. minimalna znajdziesz w opisie tarcz na internecie
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 26-06-2016 o 00:50
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2016, 08:39   #1173
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Dzięki. Więc zanim coś zakupie i zdecyduje to podniose auto , ściągne koło i zobacze co tam się stało. Wczoraj byłem po prostu zmęczony.

Sprawdzałem wizualnie grubość klocków jeszcze na wiosne przy zmianie opon i były ok.
Co do zapylenia tarcz to nigdy tak bardzo nie były zapylone jak przez ostatnie 2-3 dni.
Może pękł jakiś klocek? nie wiem jutro sprawdzę. Tak samo nigdy mi nie biło przy hamowaniu a wczoraj biło przez kilkanaście km , potem ustało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Klocki mają ok 4-5 mm z przodu. Tył podobnie. Tak na oko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 26-06-2016 o 09:32
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2016, 07:16   #1174
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Już wszystko jasne. Tarcze mają grubość 27.5 mm czyli chyba prawie jak nowe.
Co się stało. Otóż klocki ( grubość ok 5-6 mm) szlaczek trafił. Z jednej strony odpadła część hamująca od klocka ( pewnie to tak strzeliło i pedał wpadł w podłogę ) a z drugiej strony klocek jest cały popękany i już kawałek go nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sa motorcrafta więc dziwna sprawa. Nawet jeśli byłby bardziej zużyte to nie powinno tak się stać. No to poczytam zaraz jakie klocki i jade do sklepuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tylna tarcza 9.5 mm to już wymieniać? Chyba będę musiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czekam na maila od sklepu użytkownika @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] może będzie rabacik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 27-06-2016 o 08:27
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2016, 14:03   #1175
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sa motorcrafta więc dziwna sprawa.
W kilku sklepach czytałem, że klocki motorcraft to wersja ekonomiczna. Może cos w tym jest.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2016, 14:16   #1176
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Możliwe. Jak wymienię to zrobie zdjęcie i wstawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wstrzymam się do czwartku jak dojade do domu bo tutaj wołają prawie 200 zł za wymiane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A z sąsiadem wymienie za 20 zyli i jeszcze flaszke wypijemy , do tego poczyścimy i nasmarujemy co trzeba. A u mechaniora to u mechaniora. Sztuka to sztuka
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2016, 14:23   #1177
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,375
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

IMO nawet jak wersja ekonomiczna to nie powinny sie rozpasc.
Pytanie gdzie kupowales (czyt. czy jestes pewien ze to oryginaly a nie chinska podrobka)
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2016, 14:33   #1178
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

I tu pojawia się pytanie co oznacza wersja ekonomiczna? Szybsze zużycie, większe pylenie, gorsza skuteczność hamowania, ogólnie krótszy okres eksploatacji?
Ale fakt, z pewnością nie przedwczesne rozwarstwienie.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2016, 14:33   #1179
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Dobre pytanie. Kupiłem już z samochodem więc nie wiem. Da się poznać oryginały od chinoli? koło czwartku piątku będę wymieniał to porobie zdjęcia. Ja zrobiłem na nich ok 40 kkm a wcześniej podejrzewam ktoś zrobił ok 5-10 kkm ( patrząc na wygląd i zużycie tak stwierdziłem) . Tarcze przednie są ładne i nie porysowane.

Tak się zastanawiam , jeżeli ktoś poszedł po taniości to żeby tarcze nie były z chin , hmmm to bym jeszcze domówił. Ale nie wiem jak sprawdzić

Wcześniej jeździła firma tym samochodem. I może ktoś jest w stanie sprawdzić czy przy przebiegu ok 170-175 kkm były wymieniane w ASO? Wątpie żeby komis zrobił mi taką niespodziankę.
Takie wymiany są zapisane w ASO? Mogę ewentualnie zadzwonić zapytać , tylko czy będą mieli

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 27-06-2016 o 14:38
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2016, 16:58   #1180
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie wymiany są zapisane w ASO
Są i właśnie mi powiedzieli z ASO w Piasecznie , że był wymieniany przód przy 140 kkm , także jeśli by dojeździły do 220 kkm ( teraz ) to jest to możliwe ale już powinny być wymęczone. Może to te 80 kkm zrobiły robote? To by pozytywnie świadczyło o nich że aż tyle.... No ale tarcze są dosyć ładne ( 27.5 mm ) jak na ten przebieg. Faktycznie albo ktoś jeździł spokojnie po trasach albo gdzieś przy ok 170 kkm były ponownie wymieniane w co wątpie bo wychodziłoby że zrobiono na nich tylko 30 kkm.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bicie tarcz , drgania kierownicy , hamowanie , hamulce , mondeo mk4 , tarcze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.