Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2016, 18:12   #1181
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Jedne klocki nie wytrzymaja 80kkm. IMO byly przynajmniej raz miedzy ta wymiana w ASO a sprzedaza. To by odpowiadalo ich grubosci jaka podawales wczesniej.

__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2016, 18:24   #1182
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Mój znajomy zrobił na jednych klockach daewoo tico 100 tys km !!! Powaga. Ale ciągle hamował biegami. O wytrzymałości sprzęgła skrzyni to już nie wspominał co kiedy wymieniał.
Więc myślę , że jeśli ktoś jeździł jak człowiek a nie padalec to 80 kkm po autostradach mógłby zrobić. Ale nie jestem tu od gdybania. Trzeba wymienić i już.

Gdyby były wymieniane choć raz jak piszesz to znowu źle o nich świadczy ze względu na zniszczenie i zużycie.
Z kolei tarcze mają teraz 27.5 to znowu ciężko uwierzyć że zrobiły 80 kkm , ale i znowu ciężko uwierzyć , że ktoś wymieniał po 40 kkm przed moim kupnemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Namieszałem. Nie ważne. Zamówiłem wszystko zimmermann , wymienie i dam znać jak hamują

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 27-06-2016 o 18:29
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2016, 19:50   #1183
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedne klocki nie wytrzymaja 80kkm.
Czyżby? Mam przejechane 63 kkm i klocki z przodu starczą jeszcze na 15-20 tys. Tył będzie szybciej do wymiany. Tak za około 5 tys.
Przewaga autostrad.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2016, 20:03   #1184
Dena
ford::average
 
Avatar Dena
 
Imię: RADEK
Zarejestrowany: 09-04-2016
Skąd: Szprotawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 87
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Rozwiązywanie problemu bicia kierownicy podczas hamowania rozpocząć należy od sprawdzenia prowadnic zacisków. Często bicie spowodowane jest zapieczonymi prowadnicami lub zbyt dużym zużyciem prowadnic. Należy przy tym pamiętać że jeżeli jeździmy z bijącą kierownicą podczas hamowania naprawa prowadnic będzie odczuwalna dopiero po kilku kilometrach ze względu na ułożenie się klocków.
Dena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2016, 20:46   #1185
mond007
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 04-08-2010
Model: S-Max'10FL / Focus'14FL / Mondeo'19FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6Ti-VCT / 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2010 / 2014 / 2019
Postów: 159
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedne klocki nie wytrzymaja 80kkm. IMO byly przynajmniej raz miedzy ta wymiana w ASO a sprzedaza. To by odpowiadalo ich grubosci jaka podawales wczesniej.
Ja na swoich klockach i tarczach z pierwszego montażu zrobiłem 120kkm. Jazda normalna, nie na emeryta.
mond007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2016, 08:11   #1186
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Jeśli by człowiek wiedział , że te motorcrafta aż tyle wytrzymują to wtedy promocja w ASO na klocki za 289 zł z wymianą i myciem auta okazuje się całkiem wporzo. Oczywiście jeśli znowu wytrzymają 80 kkm.
No ale czas wypróbować zimmermana
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2016, 08:15   #1187
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

no kluczowa sprawa to te "z pierwszego montażu" czyli pewnie takie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na tym przeglądzie za 289 w ASO dostaniesz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i nie będziesz Pan zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2016, 08:22   #1188
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

aha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pytanie co założyli przy 140 kkm. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie ważne. Na pewno mi dobrze hamowały do ostatnie trasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi , podpowiedzi i pomoc. Czekam na towar i auto dalej będzie robiło kilometry do następnej awarii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2016, 10:48   #1189
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał mond007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja na swoich klockach i tarczach z pierwszego montażu zrobiłem 120kkm. Jazda normalna, nie na emeryta.
Tarcze powinny tyle wytrzymać, nawet powyżej. Ale klocki to już wyczyn.
Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no kluczowa sprawa to te "z pierwszego montażu" czyli pewnie takie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] na tym przeglądzie za 289 w ASO dostaniesz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i nie będziesz Pan zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Różnica 120 zł na komplecie w zakupie musi z czegoś wynikać. Myślę, że do tak ciężkiego samochodu jak mondeo nie ma co oszczędzać na klockach, szczególnie z przodu.
Tutaj wyraźnie zapisano:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cytat:
klocki w wersji ekonomicznej (nie zalecane do napraw gwarancyjnych)
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2016, 12:30   #1190
xlar
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MKIV
Silnik: DW10C 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Hej, czytam ten temat od kilku stron, ale pojawiło się dla mnie coś co jest nowoscią.

O co chodzi z zaciskami hamulcowymi?
Mój problem jest taki, że kupiłem ori tarcze (FoMoCo?) + klocki motrocrafta i po 10kkm postanowiłem przetoczyć tarcze. Nie szło wytrzymac. Zauwazyłem też, że tarcze mają delikatne niebieskie przebarwienia w okolicy rantu. Mondziak w sumie był niecały miesiac temu w ASO na przegladzie rocznym i nie stwierdzono problemów.

Ponieważ przetoczenie wystarczyło na tydzień jazdy, doszedłem do wniosku, że trzeba by jednak chyba wziąć się samemu, rozebrać, wyczyścić i wymienić cały zestaw.
Ze względu na wymianę rozrządu w ASO w dniu dzisiejszym, nie mogę sobie pozwolić na szaleństwa wydatkowe, ale 2 mocniejsze hamowania i tarcze biją jak się zagrzeją. Jak ostygną i przy miejskiej delikatnej jeździe jest ok.

Generalnie na przód myslałem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] -- 140zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] -- 530zł
ewentualnie tarcze nieco tańsze:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] -- 400zł

Zakładam, że zrzucam zacisk, wywalam klocki, zdejmuję tarczę. Szczota druciana w garść i czyścimy. Potem papierek ścierny i piastę na gładko. To samo z zaciskami. Przymierzyć klocki, czy nigdzie sie nie blokują, zweryfikować czy jarzmo na prowadnicach sie gładko przesuwa, a następnie motujemy wszystko do kupy i odtłuszczamy.
Coś pominąłem? W clio taki zestaw wystarczał i nigdy nie było problemu.
xlar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bicie tarcz , drgania kierownicy , hamowanie , hamulce , mondeo mk4 , tarcze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.