Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2017, 19:30   #631
piotras78
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1,8 TDCi 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Ferodo zawsze jak miałem to mi pyliły na felgi ale hamowały ok. Generalnie co nie założysz firmowego będzie ok - S-MAX to nie Sti lub Evo gdzie latasz 200 hamujesz do 100 i za chwilę masz znowu 200 (trochę przerabiałem ten temat). Ja ostatnio montowałem zestaw Textara na Pathfinderze (samochód waży ok 2,3 t) i tez było ok a wolno nim nie jeździłem.
Jak chcesz mieć pewniaka to bierz wszystko jednego producenta, jak masz czas i pieniądze to możesz poeksperymentować z klockami z innej firmy chociaż niektóre zestawy mocno się nie lubią (albo tarcze lub klocki znikają w ekspresowym tempie, albo klocki jak lecisz ok 160 w okolicach 100 przestają hamować). A i odpuściłbym sobie wersje sport - przy nacięciach i nawierceniach z czasem pojawiają się mikropęknięcia. Jak się ich używa faktycznie do jakiś KJSów czy innych sportów to nie zdążą popękać - szybciej się zużyją i zostaną wymienione na nowe (mi np w Mitsubishi zestaw starczał na ok 8 tys km)

Bump: Ferodo zawsze jak miałem to mi pyliły na felgi ale hamowały ok. Generalnie co nie założysz firmowego będzie ok - S-MAX to nie Sti lub Evo gdzie latasz 200 hamujesz do 100 i za chwilę masz znowu 200 (trochę przerabiałem ten temat). Ja ostatnio montowałem zestaw Textara na Pathfinderze (samochód waży ok 2,3 t) i tez było ok a wolno nim nie jeździłem.
Jak chcesz mieć pewniaka to bierz wszystko jednego producenta, jak masz czas i pieniądze to możesz poeksperymentować z klockami z innej firmy chociaż niektóre zestawy mocno się nie lubią (albo tarcze lub klocki znikają w ekspresowym tempie, albo klocki jak lecisz ok 160 w okolicach 100 przestają hamować). A i odpuściłbym sobie wersje sport - przy nacięciach i nawierceniach z czasem pojawiają się mikropęknięcia. Jak się ich używa faktycznie do jakiś KJSów czy innych sportów to nie zdążą popękać - szybciej się zużyją i zostaną wymienione na nowe (mi np w Mitsubishi zestaw starczał na ok 8 tys km)

piotras78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2017, 21:30   #632
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał piotras78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A i odpuściłbym sobie wersje sport - przy nacięciach i nawierceniach z czasem pojawiają się mikropęknięcia.
To wtedy, gdy kupuje się takie "wyczynowe" tarcze w cenie nizszej niż normalne, na przykład mikoda. Zawsze kupuję nacinane i nie potwierdzam powyższej opinii.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2017, 21:32   #633
Voku
ford::advanced
 
Avatar Voku
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Krakow
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 222
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Jakiejś sportowej jazdy nie uprawiam, ale wiadomo czasem szybciej się jeździ niż się powinno, raczej staram się działać z wyprzedzeniem i nie dawać po heblach w ostatnim momencie ale styłację awaryjne czasem się zdarzają.
Chciałem kupić już coś lepszego niż oryginał w jakiś rozsądnych pieniądzach, zastanawiam się czy by nie zrobić chipa do s-maxa więc lepsze hamulce by się zdały.
Gdzieś czytałem że Ferodo lubią piszczeć.
__________________
Ford S-Max Titanium 2.0
Voku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2017, 21:37   #634
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Aktualnie oryginałem są tarcze jurid. Raczej nietrudno kupić coś lepszego.

Od siebie polecę (niepodrobione) brembo max (jeśli występują w twoim rozmiarze).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2017, 23:29   #635
piotras78
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1,8 TDCi 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Takiego czegoś jak Mikoda nigdy nie posiadałem w swoim samochodzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - chodziło mi bardziej o nawiercane zimmermany. Jest jeszcze jeden mankament usportowionych układów - z reguły potrzebują wyższej temperatury żeby osiągnąć swoją optymalna siłę hamowania - w mieście praktycznie nie realne do uzyskania chyba że ktoś pałuje od świateł do świateł i hebel na max - po trasie (nie krętej górskiej) - hmmm ile razy się mocniej hamuje. Reasumując - musisz się zastanowić jak i gdzie jeździsz. Ja bym wolał kupić sobie markowy zestaw cywilny (Textar, Ferodo, ATE) a resztę kasy zainwestować na wymianę przewodów hamulcowych na te w stalowym oplocie + wymianę płynu hamulcowego o wyższym punkcie wrzenia (są dostępne w specyfikacji DOT 4 - ok 300 st C - standardowy gotuje się już przy ok 230 oczywiście jak jest nowy i nie ma wody)

Wspomniane Brembo MAX też są spoko ale d...y nie urywają więc na wielkie WOW bym nie liczył - po prostu dobra tarcza (z tego co pamiętam - ale mogę się mylić bo trochę tego przerzuciłem - to właśnie ładnie z Ferodo pracowała)

Ostatnio edytowane przez piotras78 ; 03-09-2017 o 23:33
piotras78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 08:05   #636
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Tak, z normalnym ferodo premierem współpracowała znakomicie. To były moje najlepsze hamulce (do obecnego auta nie produkują rozmiaru, dlatego kupiłem co innego). Oczywiście, nie jest to wersja wyczynowa, ale po co mi taka do klekota 1.8?

Niestety, wygląda na to, że schodzą z rynku i zastępuje je wersja xtra.

Cytat:
Napisał piotras78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest jeszcze jeden mankament usportowionych układów - z reguły potrzebują wyższej temperatury żeby osiągnąć swoją optymalna siłę hamowania.
Brembo twierdzi odwrotnie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ale właściwie te tarcze niekoniecznie są usportowione.

Najgorszy wybór to klocki ceramiczne: w początkowej fazie hamowania jest kompletna beznadzieja. Jedyna ich zaleta to czyste felgi.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 04-09-2017 o 08:11
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2017, 19:34   #637
Voku
ford::advanced
 
Avatar Voku
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Krakow
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 222
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Raczej chyba zakupie tarcze ZIMMERMANN SPORT + Tył ZIMMERMANN
Do mojej jazdy powinny spokojnie wystarczyć a też fajnie się prezentują, zastanawiam się tylko czy brać do tego klocki Zimmermana czy EBC BLACK STUFF
__________________
Ford S-Max Titanium 2.0
Voku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2017, 23:10   #638
piotras78
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1,8 TDCi 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Z ebc to juz moze idz w zielone. Tylko zastanow sie nad tym co pisalem. Co z tego ze osprzet ok jak baza (plyn, przewody) bedzie w standardzie. Zagotujesz plyn, przewody spuchna i tyle bedzie z hamowania. Zamiast cisnac klocek bedziesz pompowal przewody.
piotras78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2017, 06:47   #639
Voku
ford::advanced
 
Avatar Voku
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Krakow
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 222
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Nie idźmy tą drogą potrzebuje klocki i tarcze do codziennej jazdy a nie ścigania się na torze.Moim zdaniem dla moich potrzeb wystarcza spokojnie to co dała fabryka a tam nic mi się nie gotuję.
Nie szukam klocków na tor tylko chciałem mieć coś ciut lepszego od fabryki. Zielone to już spory wydatek a nie chodzi mi o to żeby podbijać cenę, za ten komplet zimmermanna 1100zł to już wydaje mi się sporo i nie chciał bym dokładać więcej.
__________________
Ford S-Max Titanium 2.0

Ostatnio edytowane przez Voku ; 09-09-2017 o 07:17
Voku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 11:01   #640
LuckasLBN
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-12-2015
Skąd: Lublin
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Witam.
Przymierzam się do wymiany tarcz i klocków na obu osiach w S-Maxie 2.5T, patrze po sklepach internetowych i zastanawia mnie fakt iż 2-3 lata temu jak kupowałem do poprzedniego auta to klocki jak i tarcze były w komplecie tj. kupując tarcze na np. na przód kupując jedna sztukę tarcz w pudełku było dwie a teraz patrze np. tarcze polecana tu na forum ZIMMERMANN aby mieć komplet muszę zamówić dwie sztuki?:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

do tego na przód polecacie klocki FERODO Premier(niema tam fotek ale wydaje mi się że po numerze będzie to Premier?):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na tył z racji ze w tym sklepie nie maja tarczy ZIMMERMANN, zastanawiam się nad ATE:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I klocki na tył Ferodo Premier:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Choć zastanawiam się czy nie lepiej wybrać te z podcięciem?:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pomożecie?

Ostatnio edytowane przez LuckasLBN ; 11-09-2017 o 11:04
LuckasLBN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.