Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2017, 12:06   #661
motatu
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-06-2014
Skąd: WD
Model: s-max
Silnik: był 2.2 TDCI 175 KM jest 2.5 FHEV 190km vignale
Rocznik: 2022
Postów: 57
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

U mnie siedzi ebc turbo groove + ebc green stuff i spisuje się bardzo dobrze (głównie miasto, od czasu do czasu trasa w 5os). Na razie 45kkm nalatane na zestawie bezproblemowo. Greeny dają radę, ale trzeba brać poprawkę na styl jazdy.

motatu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2017, 12:23   #662
Voku
ford::advanced
 
Avatar Voku
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Krakow
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 222
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał motatu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie siedzi ebc turbo groove + ebc green stuff i spisuje się bardzo dobrze (głównie miasto, od czasu do czasu trasa w 5os). Na razie 45kkm nalatane na zestawie bezproblemowo. Greeny dają radę, ale trzeba brać poprawkę na styl jazdy.
Ale czujesz jakąś poprawę w stosunku do zestawu z fabryki?
__________________
Ford S-Max Titanium 2.0
Voku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2017, 12:36   #663
piotras78
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1,8 TDCi 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Greeny maja wyzsza wytrzymalosc na max temperature (i to sporo nawet w porownaniu z ebc czarnymi - dosyc istotne jak jezdzisz z duzymi predkosciami 150-160 w gore). Ale to wszystko ma sens jak zrobisz to co Ci pisalem wczesniej. Przewody w oplocie to wydatek jednorazowy. Plyn o podwyzszonej temp. To juz przy tej modyfikacji koszt pomijalny.
piotras78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2017, 13:55   #664
motatu
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-06-2014
Skąd: WD
Model: s-max
Silnik: był 2.2 TDCI 175 KM jest 2.5 FHEV 190km vignale
Rocznik: 2022
Postów: 57
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał Voku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale czujesz jakąś poprawę w stosunku do zestawu z fabryki?
Tak, jak się przesiadałem z fabryki (po około 20kkm) to poprawa była ogromna, ale miałem wtedy tarcze i klocki tył+przód do wymiany (jeszcze po poprzedniku), bo chciałem je dojeździć jednocześnie.

Na obecnym komplecie dopiero teraz (po 45kkm) zaczynam mieć wrażenie, że max trochę inaczej się zachowuje przy hamowaniu (ale to może być też kwestia amortyzatorów).

Z mojej perspektywy to była bardzo dobra inwestycja. Wyszedłem z założenia, że na hamowaniu nie bede oszczędzał i to co miałem wydać na fabrykę wtedy w ASO (już się wyleczyłem), wolałem zainwestować w coś lepszego (obecnie koszt mojego zestawu to około 70pln/miesiąc i spada..).

Istotne jest też to co pisze piotras78 powyżej. Jeżeli zdarza się korzystać z wyższych prędkości to greeny to minimum.
Przewody w oplocie też warto rozważyć (ja mam to w planach).
motatu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2017, 14:31   #665
Voku
ford::advanced
 
Avatar Voku
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: Krakow
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 222
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał piotras78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Greeny maja wyzsza wytrzymalosc na max temperature (i to sporo nawet w porownaniu z ebc czarnymi - dosyc istotne jak jezdzisz z duzymi predkosciami 150-160 w gore). Ale to wszystko ma sens jak zrobisz to co Ci pisalem wczesniej. Przewody w oplocie to wydatek jednorazowy. Plyn o podwyzszonej temp. To juz przy tej modyfikacji koszt pomijalny.
Jeździe mieszanie trochę miasto i Trasa dlatego zastanawiam się czy w takiej jeździe taki zestaw ma sens i jest lepszy od zakupu tego co dawała fabryka?
__________________
Ford S-Max Titanium 2.0
Voku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2017, 16:40   #666
mariuszb55
ford::advanced
 
Avatar mariuszb55
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Platinium X
Silnik: 2.0 Tdci 181KM; 413 Nm
Rocznik: 2007
Postów: 214
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał Voku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeździe mieszanie trochę miasto i Trasa dlatego zastanawiam się czy w takiej jeździe taki zestaw ma sens i jest lepszy od zakupu tego co dawała fabryka?
Zawsze lepiej jest mieć jakiś margines bezpieczeństwa niż go nie mieć.
Generalnie podczas codziennej jazdy raczej nie wykorzystasz potencjału green'ów ale gdy Boże broń jakieś dziecko nagle wyskoczy na jezdnię za piłką wówczas decyzji o oszczędzaniu na hamulcach można żałować do końca życia...
mariuszb55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2017, 23:35   #667
piotras78
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1,8 TDCi 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Przy tych predkosciach gdzie wybiegaja dzieci duzej roznicy nie bedzie ale wiadomo ze czasem i 50 cm wystarczy zeby uratowac komus zycie. Najwiecej plusow bedzie przy dlugich hamowaniach z duzej predkosci - mysle ze nawet dlugosc samochodu - a to juz w sytuacji ekstremalnej na autostradzie oznacza byc lub nie byc np pod naczepa TIRa.
piotras78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 13:08   #668
LuckasLBN
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-12-2015
Skąd: Lublin
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Ja już po zakupach, zdecydowałem się na zestaw tarcz TRW i klocków ATE na obie osie po znajomości w InterCarsie dostałem bardzo dobre ceny w porównaniu do tych wyjściowych na ich stronce jak i tych oferowanych od ich sprzedawców. Ale teraz tak sobie je porównuje to dla tych którzy stoją jeszcze przed zakupem znalazłem i podam sklep internetowy w którym ceny są tylko symbolicznie inne bo max do 10 zł różnicy.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przy wymianie napotkałem na problemem z tylnymi jarzemkami których nie zdołałem odkręcić, sprawę zostawiam do wiosny. Z ciekawości zapytam czy możliwe jest abym z tyłu miał jeszcze oryginalne klocki(MotorKrafta) i zapewne tarcze również? 2006 rok niby 222 tyś km
LuckasLBN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 14:02   #669
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

Wydaje mi się że ASO stosuje motorcraft przy serwisie ekonomicznym, na pierwszy montaż są elementy FoMoCo. U mnie po 30k km z tyłu nie ma połowy motorcraftów.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 14:04   #670
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Jakie tarcze hamulcowe i klocki?

No pewnie, ze nie . Motorcraft to "b" klasa w fordzie.. moim zdaniem klocki to juz z 3 razy wymienione pewnie.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.