Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2019, 18:24   #1
szkolek
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2019
Model: bd
Silnik: bd
Rocznik: bd
Postów: 51
Domyślnie Montaż DRL w miejsce atrapy halogenów

Na ali majfriendy wystawiają nawet ładne DRL w miejsce atrapy halogenów do Forda Fusiona/Mondeo MK5.

https://imgaz.staticbg.com/images/oa...2e2fee7fcd.jpg

Czy ktoś takie coś montował i może się pochwalić jak?
Wystarczy jakaś kostka w instalację do lamp głównych, czy trzeba ciągnąć wiązkę? I czy w kompie coś trzeba dokodować?

szkolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 19:55   #2
lukaszant
ford::average
 
Avatar lukaszant
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Łowicz
Model: Fusion/Mondeo MKV
Silnik: 2.5 AT
Rocznik: 2013
Postów: 183
Domyślnie Odp: Montaż DRL w miejsce atrapy halogenów

Bardzo fajna sprawa, jeżdżę już drugi rok na nich. Wszystko jest w opisie. A przede wszystkim tu też są migacze... super to wygląda. Ja akurat wymiałem u elektryka bo zmieniałem też główny reflektor na europejski.
lukaszant jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 18:36   #3
szkolek
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2019
Model: bd
Silnik: bd
Rocznik: bd
Postów: 51
Domyślnie Odp: Montaż DRL w miejsce atrapy halogenów

Cytat:
Napisał lukaszant Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo fajna sprawa, jeżdżę już drugi rok na nich. Wszystko jest w opisie. A przede wszystkim tu też są migacze... super to wygląda. Ja akurat wymiałem u elektryka bo zmieniałem też główny reflektor na europejski.
Od majfrienda dostałem info "we no professional ask locally", także nie wiem czy to dobry znak... Dostałeś z lampami jakieś instrukcje?

Swoją drogą jak dokładnie to u Ciebie działa? Same białe ledy są zintegrowane ze światłami dziennymi i gasną po przełączeniu na mijania? Czy jakaś kombinacja?

I jak ten "chrom"? Nie schodzi?
szkolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 08:05   #4
lukaszant
ford::average
 
Avatar lukaszant
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Łowicz
Model: Fusion/Mondeo MKV
Silnik: 2.5 AT
Rocznik: 2013
Postów: 183
Domyślnie Odp: Montaż DRL w miejsce atrapy halogenów

Montaż: robisz to następująco
zielony - lewy kierunkowskaz (lub prawy w zależności czy wychodzi z lewej czy z prawej lampy DRL)
żółty to drugi kierunkowskaz
czerwony z bezpiecznikiem do plusa po stacyjce - czyli tzw ACC positive
czarny to minus do masy auta lub bezpośrednio do minusa przy akumulatorze
Koniec podłączeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ustawiasz włącznik światła na auto i działa wszystko.
Należy jeszcze forscanem lub UCDS zaprogramować żeby działały DRL wraz z światłami postojowymi lub dziennymi (low beam).
Te informacje dostałem od kolegi Przemka C. i przekazałem je elektrykowi.
Jedynie może być problem z drogówką kiedy używasz migaczy - ale do tej pory mnie nie zatrzymali za to. W Polsce z przodu może być tylko jeden kierunkowskaz, a tak uruchamia Ci się w reflektorze i w DRL

Niestety mi chromy poodpadały, zatem zanim zaczniesz je montować jakimś dobrym klejem je potraktuj.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukaszant jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2019, 12:01   #5
szkolek
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2019
Model: bd
Silnik: bd
Rocznik: bd
Postów: 51
Domyślnie Odp: Montaż DRL w miejsce atrapy halogenów

Cytat:
Napisał lukaszant Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Montaż: robisz to następująco
zielony - lewy kierunkowskaz (lub prawy w zależności czy wychodzi z lewej czy z prawej lampy DRL)
żółty to drugi kierunkowskaz
czerwony z bezpiecznikiem do plusa po stacyjce - czyli tzw ACC positive
czarny to minus do masy auta lub bezpośrednio do minusa przy akumulatorze
Koniec podłączeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ustawiasz włącznik światła na auto i działa wszystko.
Należy jeszcze forscanem lub UCDS zaprogramować żeby działały DRL wraz z światłami postojowymi lub dziennymi (low beam).
Te informacje dostałem od kolegi Przemka C. i przekazałem je elektrykowi.
Jedynie może być problem z drogówką kiedy używasz migaczy - ale do tej pory mnie nie zatrzymali za to. W Polsce z przodu może być tylko jeden kierunkowskaz, a tak uruchamia Ci się w reflektorze i w DRL

Niestety mi chromy poodpadały, zatem zanim zaczniesz je montować jakimś dobrym klejem je potraktuj.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za info. To od podklejenia zacznę!

Co do samej informacji, lokalne magiki stwierdziły tak:
- jeden mówi o pociągnięciu oryginalnej wiązki (700zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
- drugi mówi, że kierunki wpiąć bezpośrednio a DRLy przez przekaźnik za 5zł do aku.

Co do Twoich informacji:
- mówisz że trzeba doprogramować DRLy forscanem, tylko czy jest to potrzebne skoro podpinamy je bezpośrednio pod ACC + ? (nie będą się i tak zapalać po przekręceniu kluczyka?)

Co do samej zasady działania, czyli świecą Ci tylko jako DRL?
Tzn. jak świecą DRL w lampach, świecą też te w halogenach. Natomiast po przełączeniu na światła mijania już nie? (kombinuje żeby one świeciły i tak i tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Okazuje się że ja mam wersję jeszcze ze światłem przeciwmgłowym...
szkolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.