Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2016, 07:13   #1
adamdomagala
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2014
Skąd: Niepołomice
Model: Ford focus MK2 FL
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Nie działa pilot?

Focus 1,6 TDCI 2008r.
Mogę otworzyć drzwi kluczykiem i normalnie je użytkować, ale nie mogę otworzyć i zamknąć drzwi pilotem. Bateria nowa, tester pokazuje że pilot wysyła sygnał, ElmConfig w polu częstotliwość pilota pokazuje 00000000, a ilość zaprogramowanych pilotów 1.

adamdomagala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2016, 09:10   #2
Danielq
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: poznań
Model: c max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie działa pilot?

Witam mam ten sam problem c max 2005 pilot wysyła sygnał, kodowanie kończy się na sygnale dźwiękowym. wtedy kiedy wduszam guzik na pilocie jest głucho.
Danielq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2016, 20:54   #3
michalknap
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus III
Silnik: 1.5TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Odp: Nie działa pilot?

Stawiam na odlutowany mikrostik u mnie podobny problem po rozpołowieniu kluczyka okazało się że jeden z lutów był wadliwy
michalknap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2016, 08:22   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Nie działa pilot?

Może trochę spóźnione, ale ostatnio miałem taki sam problem. Auto z kluczyka otwierało centralny zamek, z pilota zero reakcji. Bateria wymieniona, nie pomogło. Pilota nie kodowałem.

Udało się rozwiązać problem starym, informatycznym sposobem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czyli restartem komputera.
Odłączamy akumulator na parę minut (ja czekałem ok. 5), podłączamy, kluczyk powinien zacząć działać. Oczywiście trzeba potem zaprogramować na nowo radio, ale to normalne przy odłączonym zasilaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 18:40   #5
piortr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2016
Model: Focus MKII FL
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie działa pilot?

Witam. Może ktoś mógłby mi pomóc. Otóż kilka miesięcy temu miałem problem z pilotem, tzn. miał słaby zasięg, nieraz dopiero po 2 czy 3 wciśnięciach centralny reagował. Wymieniłem baterię, poprawiło się, ale na krótko. Pojechałem do fachowca od kluczy, zaprogramował pilot na nowo i było ok do dziś, gdyż pilot całkiem padł. Spec od kluczyków sprawdził na jakimś sprzęcie, immo działa lecz pilot nie wysyła sygnału, jakiś element elektroniki popsuł się. Czy mogę kupić taki sam kluczyk i zaprogramować go? Czy producent elektroniki musi być taki jak w starym kluczu? Jak programuje się forda? Dzięki.
piortr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 18:54   #6
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Nie działa pilot?

Cytat:
Napisał piortr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mogę kupić taki sam kluczyk i zaprogramować go? Czy producent elektroniki musi być taki jak w starym kluczu? Jak programuje się forda? Dzięki.
Możesz zaprogramować sprawną płytkę pilota po przełożeniu od dawcy:
Programowanie nowego pilota
zdalnego sterowania
1. Aby zaprogramować nowe nadajniki
zdalnego sterowania, obróć kluczyk
zapłonowy w położenie II cztery razy w
ciągu sześciu sekund.
2. Ustaw kluczyk zapłonowy w położeniu 0.
Sygnał akustyczny potwierdzi możliwość
zaprogramowania nadajników zdalnego
sterowania w ciągu 10 sekund.
3. Naciśnij dowolny przycisk na nowym
nadajniku zdalnego sterowania.
Potwierdzeniem będzie sygnał akustyczny.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2016, 08:45   #7
piortr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-01-2016
Model: Focus MKII FL
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie działa pilot?

Dzięki, ale producent płytki (u mnie jest Siemens) musi być taki sam?
piortr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 20:33   #8
michalknap
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus III
Silnik: 1.5TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Odp: Nie działa pilot?

Stawiam na odlutowany mikrostik u mnie było podobnie nowy lut załatwił sprawę i pilot działa jak nowy - no może poza przyciskiem zamykania bo nie ma już charakterystycznego kliknięcia przy wciskaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michalknap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2018, 07:14   #9
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Nie działa pilot?

Odkopię temat, bo ostatnio miałem kolejną ciekawostkę z pilotami w mk2. Może komuś pomoże.

Podchodzę do auta, wciskam przycisk, zero reakcji. Nie łapie nigdzie, nawet przy szybie. Myślę sobie - może bateria padła, wezmę drugi pilot. I faktycznie na drugim bez problemu udało się otworzyć auto. Następnego dnia otworzyłem samochód i po dojechaniu na miejsce zorientowałem się, że zamiast drugiego, używałem kluczyka z tą rzekomo rozładowaną baterią. Najwyraźniej sygnał pilota numer 2 obudził/zresetował układ w samochodzie i oba piloty działają już ok.

Tak więc jak komuś nie działa pilot, a ma jeszcze drugi, warto spróbować otworzyć nim i wrócić do pierwszego. Nie trzeba wtedy resetować całości przez rozłączenie akumulatora.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2018, 20:07   #10
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Nie działa pilot?

Koledzy, gdzie znajdę bezpiecznik od zamka centralnego w FFII FL, żeby nie odłączać całego akumulatora? U mnie procedura nie działa, bo auto nie wydaje dźwięku po 4-krotnym przekręceniu w pozycję II. Osiem czy sześć powtórzeń też nie działa...
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.