Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2018, 21:36   #1
mgrajcar
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-02-2012
Skąd: Częstochowa
Model: MK3
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Dziwne zachowanie wskazówki prędkościomierza

Witam wszystkich

Przepraszam z góry, że tak się rozpisałem, ale chciałem opisać sytuacje jak najbardziej szczegółowo

Jestem posiadaczem Mondeo 2.0 Benzyna i od kilku tygodni pojawia się problem ze wskazówką prędkościomierza - reszta wskaźników działa tak jak powinna.

Przeszukałem wszystkie internety i nigdzie nie udało się mi znaleźć odpowiedzi co padło, że wskazówka żyje własnym życiem.

Pomysły co może powodować błędne wskazanie jest bardzo dużo:
- uszkodzony czujnik VSS w skrzyni - ale ponoć nie nalicza wtedy przebiegu dziennego, a u mnie działa bez problemu zliczanie KM.
- przebicie na kablach WN
- uszkodzona cewka
- opiłki metalu w oleju w skrzyni biegów (z uszkodzonej skrzyni, wytartego koła 2 masowego)
- zbyt mocno wciśnięta wskazówka od prędkościomierza - nie ruszałem nigdy, a przez 2 lata od kupna działał jak należy
- przepalony rezystor w liczniku
- przepalony jakiś bezpiecznik
- zbyt niski poziom oleju w skrzyni

oraz znalazły się też sugestie, że:
- w chwili wariowania wskazówki przycisza się samoistnie radio
- problem z działaniem panelu klimatronika ma wpływ na wskazanie prędkościomierza.

Sytuacja wygląda tak, że w trakcie jazdy wskazówka działa jak należy lecz tylko chwile (czasem szaleje zaraz po ruszeniu, a czasem po przejechaniu kilku/kilkunastu kilometrów) po czym robi się to co na filmiku poniżej (nagrywałem dzisiaj):

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po zgaszeniu wskazówka zostaje tak jak gdy opada, ale po ponownym odpaleniu przeskakuje na 160km/h gdzie się zatrzymuje na 1/2 sekundy i dokręca dalej ile tylko może, aż do samego końca.
Po ponownym wyłączeniu zapłonu wskazówka chwile zostaje na samym końcu (przekręca sie za skale i licznik dzienny, aż dochodzi do tego małego oporu) po czym cofa się i zostaje w połowie wyświetlacza dziennego przebiegu.

Jeżeli auto postoi po opadnięciu wskazówki tak jak na filmie wyżej dłuższy czas - ok 2/3h -to test wskazówek powoduje poprawne jej ustawienie i prace w pełnym zakresie jak się należy, lecz jeśli test zrobi się zaraz po opadnięciu to wtedy wskazówka przeskakuje na 160km/h po czym znów dobija do końca, a po odpaleniu i przy wzroście prędkości (od ok 90km/h wskazówka zaczyna powoli się cofać - im szybciej tym bardziej wraca, ale tylko do 160km/h - zauważyłem, że podczas jazdy na autostradzie gdzie powinno być ok 190km/h wskazówka dalej stoi na 160km/h).

W zeszłym tygodniu na autostradzie zadziało się to samo, ale o dziwo po przejechaniu 366km wskazówka zaczęła się zachowywać tak (nagrany tydzień temu):

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I tak już do samego końca (starałem się jechać równo na 3tys obr czyli ok 120km/h, a wskazówka wskazywała co innego)po zgaszeniu znów wyskoczyła za skale.

Auto podłączone pod 2 różne komputery:

1. Na pierwszym wyskoczyło 6 błędów licznika - tak się magik śpieszył, że nie zapamiętał czego dotyczyły - po skasowaniu ich i ujechaniu kilkuset metrów powtórka i powrót do domu 500km na czuja i obrotomierz.

2. Dziś było drugie podpięcie - udało się podjechać do mechanika bez problemu ze wskazówką. Podpięcie kompa, auto na podnośnik, zero błędów i skanowanie nic nie wykryło, koła w powietrzu rozpędziły się do 180km/h na podnośniku i wszystko działało idealnie.
Opuściliśmy auto i z podłączonym komputerem chcieliśmy jeszcze przejechać po ulicy kilka km by sprawdzić czy wskazówka pokazuje tą samą prędkość co czujnik i czy nie oszaleje, ale gdy tylko wycofaliśmy z garażu i ruszyliśmy do przodu to wskazówka już się nie podniosła - ale za to komputer bez problemu odczytywał prędkość z czujnika.
Skanowanie przez podłączony komputer ponownie nie wykryło ani jednego błędu, a test licznika nie skalibrował wskazówki. Odłączyliśmy aku na 20minut, podpinamy ponownie, wskazówka sama od siebie bez testu zegarów ustawiła się jak powinna i działała poprawnie przez 4km - filmik nr 1.



Czy ktoś z Was miał może podobny problem i udało mu się go jakoś
rozwiązać?

Z góry dzięki za pomoc

mgrajcar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2018, 07:14   #2
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie wskazówki prędkościomierza

Poprostu prędkościomierz jest uszkodzony i tyle, 50 zeta na szrocie i masz dzialajacy
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.