Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2008, 18:21   #1
visien
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-04-2008
Skąd: Wawa
Postów: 35
Domyślnie Jak wyjąć rozrusznik z TDCi

Koledzy jak wyjąć rozrusznik z mondeo 2.0 TDCi ? Może jakiś manual krok po kroku ktoś posiada ? Ile może trwać wyjęcie ,czyszczenie oraz zamontowanie z powrotem ? Chcę zabrać się za to sam ale nie wiem czy podołam .

visien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 00:17   #2
Malyyniak
ford::average
 
Avatar Malyyniak
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Scotland
Model: MONDEO EDGE
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie Re: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

ponad miesiac temu to przerabialem , instukcja serwisowa kaze wymontowac mase elemntow , ale ja zroilem to po swojemu wyjecie starego i montaz nowego trwal u mnie okolo pol godziny .
Mianowicie sciagni tylko oslone silnika nastepnie wez klucz plaski zdaje sie 13 i poluzuj dwie sruby ktore trzymaja rozrusznik , nestepnie lekko palcami odkrecisz , potem patrzac z przodu silnika przesun go w prawo i obusc w dol , najlepiej podlozyc pod auto jakis drewniany klocek i go oprzec potem z goru odkrecasz 2 nakredki nasadkami ( najlepiej z przedluzkami )chyba 10 i 13 bardzo latwo sie odkrecaja , nietrzeba nawet specjalnie go klinowac zeby sie nie ruszal , no i juz mozesz dolem rozrusznik wyciagnac , jedyne problemy to masa kabli na okolo ale ja mam lapy jak lopaty i sobie poradzilem wiec mysle ze kazdy da rade .

mam nadzieje ze pomoglem
__________________
Mondeo lx 1.8TD '98 , Mondeo Mistral 2.0 TDCI '04 , Mondeo Edge 2.0 Duratec
Malyyniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 00:17   #3
Malyyniak
ford::average
 
Avatar Malyyniak
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Scotland
Model: MONDEO EDGE
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie Re: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

ponad miesiac temu to przerabialem , instukcja serwisowa kaze wymontowac mase elemntow , ale ja zroilem to po swojemu wyjecie starego i montaz nowego trwal u mnie okolo pol godziny .
Mianowicie sciagni tylko oslone silnika nastepnie wez klucz plaski zdaje sie 13 i poluzuj dwie sruby ktore trzymaja rozrusznik , nestepnie lekko palcami odkrecisz , potem patrzac z przodu silnika przesun go w prawo i obusc w dol , najlepiej podlozyc pod auto jakis drewniany klocek i go oprzec potem z goru odkrecasz 2 nakredki nasadkami ( najlepiej z przedluzkami )chyba 10 i 13 bardzo latwo sie odkrecaja , nietrzeba nawet specjalnie go klinowac zeby sie nie ruszal , no i juz mozesz dolem rozrusznik wyciagnac , jedyne problemy to masa kabli na okolo ale ja mam lapy jak lopaty i sobie poradzilem wiec mysle ze kazdy da rade .

mam nadzieje ze pomoglem
__________________
Mondeo lx 1.8TD '98 , Mondeo Mistral 2.0 TDCI '04 , Mondeo Edge 2.0 Duratec
Malyyniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2008, 08:40   #4
visien
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-04-2008
Skąd: Wawa
Postów: 35
Domyślnie Re: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

Dzięki wielkie , na pewno wypróbuje Twój przepis , jak bede mail chwilke to dam znać jak poszło .Thx .
visien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2009, 13:50   #5
krystiantcze
ford::beginner
 
Avatar krystiantcze
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: POLSKA TCZEW
Model: FORD MONDEO MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

A możesz powiedzieć co się u ciebie dzieje bo zapewne coś się musi dziać skoro go chcesz zdemontować.Powiem ci tylko ze u mnie jest coś takiego,ale tylko jak jest strasznie ciepło i samochód się nagrzeje.Gdy odpalam rozrusznik niby kreci ale jak by nie atakował koła dwu masowego.Powiedziano mi ze do bendix.Ale jest tyle tych rodzai ze trzeba wyciągnąć i zanieść im cześć żeby kopić odpowiednia.mowie oczywiście o mondeo 2,0 tdci 130KM.Jak ktoś miał już taki przypadek,to chętnie poczytam jak sobie z tym poradził.[/B]
krystiantcze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2009, 10:41   #6
juras25
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCI 2,0 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

Mnie również dopadł problem z rozrusznikiem,kręci ale nie zazębia. Czy bez kanału da się go wyjąć? czy trzeba odkręcać osłonę plastikową od dołu?
juras25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 14:19   #7
Rąsia
ford::beginner
 
Imię: kleofans
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: borkowo
Model: bugatti veyron
Silnik: 1100
Rocznik: 2019
Postów: 40
Domyślnie Odp: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

Cytat:
Napisał juras25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie również dopadł problem z rozrusznikiem,kręci ale nie zazębia. Czy bez kanału da się go wyjąć? czy trzeba odkręcać osłonę plastikową od dołu?
Można tozrobić bez kanału, ale trzeba podlewarować przód auta (koniecznie dodatkowo trzeba coś podstawić pod auto). Trzeba zdjąć osłonę od dołu, ponieważ rozrusznik można wyjąć tylko dołem. Ja wyjąłem również akumulator. Miałem wtedy wygodniejsze dojście do śrób mocujących.
Rąsia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2010, 07:53   #8
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

Bez problemu rozrusznik można wyjąć bez kanału. W sumie roboty nie jest tak dużo. Na początek trzeba wyciągnąć akumulator wraz z puszką w której siedzi. Potem wentylator(y). Po zdemontowaniu tych części mamy tyle miejsca, że nawet jak ktoś ma łopaty zamiast rąk to zrobi to bez problemu. Ja mam co prawda TDDI, ale w TDCI jest lepiej skonstruowany kolektor dolotowy, który chyba bez problemu pozwoli wymontować wentylator(y). W TDDI jest spory probelm z tymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2010, 15:10   #9
juras25
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCI 2,0 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

Lukas22 dzięki, właśnie tak zrobiłem, wyjąłem puszkę akumulatora i wentylator, jedyny problem miałem z górną śrubą, bo tam jest dodatkowa nakrętka na klucz 10 co trzyma taką blaszke, do której są podpięte kable. Do tej nakrętki potrzebny klucz oczkowy. Z rozrusznika wysypałem chyba z kilo opiłkówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Rozebrany,wyczyszczony,zamontowany, działa miodzio
juras25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2010, 11:50   #10
pawel2910
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2008r
Postów: 101
Domyślnie Odp: [mk3] Jak wyjąć rozrusznik z mondeo TDCi

Cześć, zaobserwowałem w swoim mondku że podczas odpalania mam takie lekkie grzechotanie przez ok sekundę, gdzieś pisano że może być to dwumasa ale wszystko gra jak należy żadnych wibracji na sprzęgle stukania ani nic w tym stylu, biegi wchodzą dobrze. Autko ma nalatane 240tys.
pawel2910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.