Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2012, 13:46   #1
michcior
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-07-2010
Model: Focus Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Zakłócenia w instalacji - radio, czujnik temperatury

Witam, (Mondeo MK3, TDCi 130KM)

Od ok, dwóch lat, radio co kilka minut odstrajało się przeskakując na 102.3MHz na około 0.5 sekundy. W sumie potraktowałem to jako usterkę radia (102.3 we Wrocławiu to radio Wrocław, więc było ok). Ostatnio, samochód zaczął szarpać na wolnych obrotach, a do tego przygasało podświetlanie tablicy, dodatkowo rozrusznik przestał dopychać zębatkę. Wizyta u elektryka, naprawił rozrusznik i poprosiłem o przejrzenie alternatora. W alternatorze wymienił tylko łożyska, a rozrusznik, typowo dla tego modelu miał zapaskudzoną ośkę. No i magicznie, problem z radiem zniknął!!! Dodatkowo, czujnik temperatury, który od jakiegoś czasu także "świrował" wrócił do życia.

Pytanie, czy coś jak krótkie przerwy w zasilaniu, takie piki mogą się zdarzać? Nie wiem, brak styku, odpięta masa czy coś takiego. W sumie radio i czujnik temperatury to to co zauważyłem, przecież wszystko mogło "świrować". Czy ktoś spotkał się z taką usterką? Jak to mogło wpływać na wtryski, które dość regularnie naprawiałem?

Z góry dziękuje za pomoc.
Piotr.

michcior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujnik temperatury , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.