Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2020, 11:55   #51
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

w SYNCu 3.4 też pojawiły się problemy z zegarkiem, czasem ogarnia różnicę między czasem letnim i zimowym, a czasem przestawia się na letni. Nie pomaga ręczna synchronizacja z GPS (nic nie zmienia), nie pomaga ręczne przestawienie o godzinę (bo za jakiś czas SYNC się orientuje, że musi przestawić czas, więc po prostu zwiększa różnicę o kolejną godzinę). Po prostu trzeba jechać, a zegar w pewnym momencie ustawia się prawidłowo.

Ludzie, którzy pisali ten soft chyba nie do końca wiedzą co robią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2020, 08:39   #52
Kugik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2016
Model: Focus MK4 Active Kombi M6
Silnik: 1.5 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 50
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

Cytat:
Napisał Kugik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, moja wizyta zostala przesunieta na 28 Pazdziernika, jak tylko cos wiecej bede wiedzial odnosnie naprawy lub nie moich usterek dam wam znac. Sam jestem ciekawy jak to sie skonczy bo juz rozpoczelem oficjalna procedure skargi do Ford Poland i zadania wymiany samochodu na wolny od wad jezeli ta wizyta w serwisie nie przyniesie poprawy.


Witam wszystkich. Robie male podsumowanie mojego przypadku.
Oprocz przestawiajacego sie zegara w moim egzemplarzu jest dodatkowo mnostwo innych problemow. W czwartek po ponad 9 godzinach zabawy w serwisie, serwis Forda poddal sie i powiedzieli ze sa bezsilni i nic nie moga zrobic/naprawic ani wgrac nowego softu w moim przypadku. To byla moja 4 wizyta w tym serwisie i za kazdym razem prosilem ich aby przy okazji serwisu odlaczyli akumulator nad conajmniej 1 godzine. Na UK forum sa opisy podobnych przypadkow do naszych i odlaczenie akumulatora na dluzszy czas pomoglo rozwiazac te problemy. Wiem ze to brzmi niedorzecznie ale jak wszystko inne zawodzi to juz nic nie stoi na przeszkodzie aby sprobowac rozwiazan niestandardowych/absurdalnych. Oczywiscie serwis ani razu nie zrobil tego o co ich prosilem. W koncu wczoraj sam odlaczymem akumulator na 2-3 godziny. Calkowicie obie klemy zdjalem. I na chwile obecna po 2 uruchomieniach samochodu mam prawidlowa godzine i przednie glosniki graja jak powinny. Potestuje i zobacze dluzej czy to rozwiazanie cos daje czy to tylko przypadek i problemy powroca. Dam znac po jakims czasie jaki rezultat przynosi odlaczenie akumulatora.
Kugik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2020, 11:54   #53
pawk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus Titanium 2020.25
Silnik: 1.0 Ecoboost 125
Rocznik: 2019
Postów: 35
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

Mnie się udało wyeliminować problem zupełnie - aktualizacja "softu odpowiedzialnego za telematykę" jak to określił serwis. Testuję od kilku dni i zero problemów. Mam podłączony na stałe drugi telefon i AA łączy się od razu. Komfort korzystania z AA w tym układzie jest nieporównywalnie wyższy, bo wszystko dostępne jest szybko i z poziomu synca.
pawk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2020, 12:17   #54
Kugik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2016
Model: Focus MK4 Active Kombi M6
Silnik: 1.5 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 50
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

Cytat:
Napisał pawk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie się udało wyeliminować problem zupełnie - aktualizacja "softu odpowiedzialnego za telematykę" jak to określił serwis. Testuję od kilku dni i zero problemów. Mam podłączony na stałe drugi telefon i AA łączy się od razu. Komfort korzystania z AA w tym układzie jest nieporównywalnie wyższy, bo wszystko dostępne jest szybko i z poziomu synca.
pawk, czy mozesz zrobic screena z SYNCa u siebie aby zobaczyc jaka masz wersje zainstalowana teraz?
Kugik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2020, 13:52   #55
pawk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus Titanium 2020.25
Silnik: 1.0 Ecoboost 125
Rocznik: 2019
Postów: 35
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20201201_130815.jpg (96.3 KB, 246 wyświetleń)
pawk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2020, 14:08   #56
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 304
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z racji, że dopytujesz wnioskuję, że odpięcie klem nie pomogło na ten problem?
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2020, 19:01   #57
Kugik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2016
Model: Focus MK4 Active Kombi M6
Silnik: 1.5 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 50
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

Panowie, nie chcialem zapaszyc ale na chwile obecna czyli po 4 dniach i okolo 10 uruchomienaiach samochodu zegar za kazdym razem pokazuje wlasciwa godzine!!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wczesniej to sie nie zdarzalo. Byc moze jakims "cudem" taki patent pomaga na przestawiajacy sie zegar!!! Zobaczymy dalej co bedzie sie dzialo. Niestety odlaczenie klem nie pomaga na zanikajacy dzwiek w przednich glosnikachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj dzwonilem do innego serwisu w Gdansku i okazuje sie ze serwis zna temat bardzo dobrze, bo sporo osob ma ta usteke w swoich Focusach. Powiedziano mie ze serwisy maja juz jakas latke ale nie instaluja jej bo nie maja na to procedury!!!! Zobaczymy co bedzie sie dzialo dalej. .......
Kugik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2020, 20:27   #58
szymonb
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2020
Postów: 57
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

Info z dzisiaj z ASO Ford Łódź. Jest nowsza aktualizacja niż marcowa która naprawia temat resetowania zegarka. Ford jednak zabronił ją instalować ze względu na to że aktualizacja psuje coś innego. Co dokładnie tego Pan nie wiedział lub nie chciał powiedzieć. Odmówiono także zainstalowania jej w moim aucie.

Ostatnio edytowane przez szymonb ; 02-12-2020 o 20:31
szymonb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2020, 20:39   #59
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

Cytat:
Napisał szymonb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford jednak zabronił ją instalować ze względu na to że aktualizacja psuje coś innego.
co tam za dzbany piszą te programy to ja nie wiem xDDD
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2020, 21:10   #60
Peter3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2013
Skąd: Kraków/ Wieliczka
Model: Focus MK4 Titanium
Silnik: 1.5 Ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 41
Domyślnie Odp: Przestawiający się zegarek na 02:00

Mam ten sam problem z zegarem. Dodatkowo co jakiś czas zanika dźwięk na kilka sekund. W poniedziałek jadę na serwis i zgłosiłem to jako usterki. Ciekaw jestem czy coś z tym zrobią chociaż czytając Wasze komentarze nie robię sobie wielkiej nadziei. Dodam, że ten problem mam od początku czyli od roku i już kiedyś dzwoniłem w tej sprawie do serwisu to mi powiedzieli, że nic o problemie nie wiedzą mimo, że na forum już kilka osób o tym pisało...

Bump:
Cytat:
Napisał pawk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W którym serwisie byłeś?
Peter3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.