Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2011, 23:33   #81
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Cytat:
Napisał sebapl01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cena wydaje mi się mało prawdopodobna, chyba ze za sama robociznę.
U mnie na całe Mondeo poszło 17m2 taśmy bitumicznej z 10m2 filcu i ze 6m2 gąbki + 3 spraye Quiet Kote.
W sumie kosztowało to około 1.5 do 2k PLN i kilka tygodni roboty (rozłożone w przeciągu roku).
Ja się wziąłem za swoje sam. Zaczął mnie strasznie drażnić ten samochód i ilość dźwięków jakie z siebie zaczął wydawać przy pokonywaniu wszelakich nierówności. Na razie mam zrobioną lewą stronę i klapę bagażnika i powiem, że różnica jest duża. Jak skończę prawą stronę, to zobaczę czy mi to starczy. Jeśli chodzi o koszt, to na razie jest śmieszny (zamknąłem się w 200PLN do tej pory i dzień z hakiem w samochodzie). W sklepie tapicerskim dorwałem maty filcowe POROSO w śmiesznej cenie 28PLN za 2x1,2m około 14mm grubości. Na razie kupiłem 2 sztuki (4.8m2) wystarczyło na dokładne oklejenie całej powierzchni plastików na klapie bagażnika, na nadkolu (stary, który tam był wywaliłem), drzwi tylnych, słupka przy kierowcy i drzwi przednich. Zostało mi tyle, że powinno starczyć jeszcze na prawą stronę, ale chyba sobie jeszcze jedną sztukę dokupię tak na wszelki wypadek, w końcu tanie to to. Problemem okazał się klej. Strasznie ciężko kupić coś co nie capi rozpuszczalnikiem, czego nie powinno się używać w zamkniętych pomieszczeniach dlatego warto sobie zarezerwować minimum trzy dni, żeby boczki mogły poleżeć w dobrze wentylowanym miejscu w celu odparowania rozpuszczalnika z kleju, wtedy wchodząc do samochodu nie odlecicie. Bonaterm AS nie był dobrym wyborem, okleiłem nim słupek drzwi i prawie odleciałem. Następnego dnia kupiłem sobie relatywnie tani klej polimerowy Dragon (taki w pomarańczowej butelce) jakieś 10PLN za pół litra, 6 za 250ml. Na lewą stronę i klapę zużyłem jakieś 700ml do tej pory. śmierdzi mniej, chociaż przy takiej ilości na relatywnie dużej powierzchni i tak można odfrunąć. Moim zdaniem klej jakoś super mocno trzymać nie musi, ważne, żeby był w miarę gęsty i dobrze wiązał do plastiku (warto go zmatowić grubościernym papierem przed klejeniem).

Drugi materiał - likwidator pisków, kwików, stuków i innych takich - filc twardy i miękki podklejony taśmą dwustronną. (też straszną taniochę dorwałem, bo 3.5PLN za arkusz A5 miękkiego i tyle samo za twardy), wcześniej jeszcze kupowałem po 2.8PLN 3 arkusze 10x10cm (z perspektywy czasu drogo). Twardego użyłem do zalepienia otworów technologicznych przy tylnym nadkolu (z których poodłaziła mi taśma fabryczna, wygląda jakby ją stamtąd wydmuchało). Dodatkowo podkleiłem nim chyba wszystkie miejsca bezpośredniego nachodzenia na siebie plastików łącznie z mocowaniem roletki w tylnych drzwiach i prowadnicami regulacji wysokości pasa bezpieczeństwa oraz maskownicą słupka. Nakleiłem też kawałki odpowiedniej szerokości na mocowania foteli z tyłu (już się nie tłuką na dziurach).

Teraz pora na wrażenia:
Drzwi po lewej stronie zamykają się teraz zupełnie inaczej niż te po prawej. Słychać takie głuche wytłumione klapnięcie, nawet przy mocnym ich zamknięciu.
Opukiwanie plastików drzwi też daje zupełnie różne wrażenia. Te wygłuszone reagują dużo ciszej i nie rezonują, bardzo szybko gaszą dźwięk. Mam jeszcze jedno miejsce z przodu, które muszę w lewych poprawić, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony.
Muzyka - na fabrycznych głośnikach (te które do Visteona CD6000 dawali) i radio Sony lewa strona gra lepiej. Jakiś super skok to nie jest, ale słychać różnice
Szum opon i "odgłosy ulicy" - czyli to o co mi najbardziej chodziło - mam wrażenie jakbym ogłuchł na lewe ucho. Odgłosy jakie dobiegają mnie z prawej strony są teraz dużo wyraźniejsze od tych z lewej.
Silnik - mniej klekocze. Dźwięk przyjemniejszy chociaż nie ruszałem nawet ściany grodziowej.

Co jeszcze chcę zrobić?:
Oczywiście skończyć stronę prawą
okleić od spodu schowek na mapy i to co da się sięgnąć po wyjęciu schowka pasażera.
Położyć dodatkową warstwę filcu pod nogi pasażera (oryginalną mi zalało przez rozszczelnioną klapkę chłodniczki klimatyzacji albo nieszczelny odpływ, sam już nie wiem, robiłem oba na raz, na razie sucho po osuszeniu, ale filc się zbił jakoś tak i wygląda dużo gorzej teraz).
Wyciszyć jakoś (nie wiem jeszcze jak) dmuchawę. Jest to teraz najbardziej uciążliwy element w moim samochodzie (w zakresie od połowy do max obrotów).
Zastanawiam się nad podklejeniem fragmentów drzwi, na tej blasze, na której wisi silnik podnoszenia szyb w miejscach, które najbardziej rezonują (nie chcę zaklejać całych, nie chcę pakować się z matami do środka na razie)
Może dach, jak znajdę jakiś rozsądny materiał, który nie chłonie wilgoci, chociaż nie chce mi się tego rozbierać.
Czymś chcę usztywnić/wytłumić podszybie.

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2011, 07:36   #82
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Jak to wszystko już zrobisz nagle okaże się że świszczą uszczelki drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na to niestety jeszcze nie znalazłem patentu, ale jakość oryginalnego rozwiązania jest bardzo niska. Gdyby udało mi się to rozwiązać, moje mondeo byłoby z pewnością najcichszym autem w porównaniu do segmentu E.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2011, 23:21   #83
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Cytat:
Napisał sebapl01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak to wszystko już zrobisz nagle okaże się że świszczą uszczelki drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na to niestety jeszcze nie znalazłem patentu, ale jakość oryginalnego rozwiązania jest bardzo niska. Gdyby udało mi się to rozwiązać, moje mondeo byłoby z pewnością najcichszym autem w porównaniu do segmentu E.
To, że świszczą uszczelki drzwi to już wiem. Tak samo jak wiem, że powyżej 130km/h zaczyna się odzywać dach (szczególnie przy wietrze z przodu). A uszczelki rzeczywiście skopali i to równo.

W 3 generacji Focusa już się bardziej postarali. Mechata uszczelka jest "dwuwarstwowa" poza tym ta zewnętrzna jest jakby lepiej wyprofilowana, na okrągło, poza tym wydaje się sztywniejsza.
Cena tej uszczelki do Maxa kładzie na ziemię. 780PLN za drzwi przednie jedne, tylko na zamówienie czas oczekiwania 3tygodnie.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com

Ostatnio edytowane przez wrzoch ; 19-07-2011 o 22:26 Powód: aktualizacja
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2011, 20:43   #84
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Cytat:
Napisał sebapl01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak to wszystko już zrobisz nagle okaże się że świszczą uszczelki drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na to niestety jeszcze nie znalazłem patentu, ale jakość oryginalnego rozwiązania jest bardzo niska. Gdyby udało mi się to rozwiązać, moje mondeo byłoby z pewnością najcichszym autem w porównaniu do segmentu E.
Zastanawiam się nad jedną rzeczą, chociaż nie wiem czy to nie za wielki hardcore będzie. Może by tak dozbroić oryginalną uszczelkę (tą/te puste w środku takim "sznurem". Problem byłby z przeciągnięciem pewnie i drugi potencjalny - jak to się zachowa zimą, czy nie będzie za twarde wtedy. Chyba, że udało by się znaleźć coś takiego ale o przekroju rurki.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2011, 20:04   #85
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Ja myślę nad dołożeniem dodatkowej uszczelki do każdych drzwi i oprócz tego udoskonalić bądź całkiem wymienić uszczelki które są na zewnątrz drzwi.
Przyglądałem się uszczelkom od mercedesa e klasy i chyba powinny pasować(w każdym razie te co są montowane na drzwiach).
Strasznie mnie wkurza szum dochodzący spod uszczelek, tym bardziej, że jest to ostatni zbędny hałas który muszę ograniczyć w tym aucie.
W każdym razie obecnie nie mam problemu z rozmowa bez podnoszenia głosu przy około 160km/h. Gdy poprawie uszczelki będę mógł mówić nawet szeptem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2011, 07:34   #86
merchel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2009
Skąd: Mrągowo
Model: c-max
Silnik: 1,6 tdci 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 263
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się nad jedną rzeczą, chociaż nie wiem czy to nie za wielki hardcore będzie. Może by tak dozbroić oryginalną uszczelkę (tą/te puste w środku takim "sznurem". Problem byłby z przeciągnięciem pewnie i drugi potencjalny - jak to się zachowa zimą, czy nie będzie za twarde wtedy. Chyba, że udało by się znaleźć coś takiego ale o przekroju rurki.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wyadaje mi się ,że to może być dobry pomysł kolego Wrzoch.... chyba również poczynię tuning uszczelek w ten sposób Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
merchel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2011, 19:45   #87
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

No i co z tymi uszczelkami z M E-Classe?
Pasują?

Cytat:
Napisał sebapl01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja myślę nad dołożeniem dodatkowej uszczelki do każdych drzwi i oprócz tego udoskonalić bądź całkiem wymienić uszczelki które są na zewnątrz drzwi.
Przyglądałem się uszczelkom od mercedesa e klasy i chyba powinny pasować(w każdym razie te co są montowane na drzwiach).
Strasznie mnie wkurza szum dochodzący spod uszczelek, tym bardziej, że jest to ostatni zbędny hałas który muszę ograniczyć w tym aucie.
W każdym razie obecnie nie mam problemu z rozmowa bez podnoszenia głosu przy około 160km/h. Gdy poprawie uszczelki będę mógł mówić nawet szeptem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2011, 20:35   #88
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i co z tymi uszczelkami z M E-Classe?
Pasują?
Jeszcze nie sprawdzałem, jakoś nie mam czasu ani ochoty.
Pewnie jak się ochłodzi, to zacznę przy tym grzebać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2011, 20:56   #89
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Cytat:
Napisał sebapl01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze nie sprawdzałem, jakoś nie mam czasu ani ochoty.
Pewnie jak się ochłodzi, to zacznę przy tym grzebać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radzę nie przedobrzyć z uszczelkami, bo pojawić się może problem z zamykaniem drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W nowych Maxach i Focusach uszczelka drzwi (ta na rancie) wygląda zdecydowanie lepiej niż ta z I generacji (nie wiem jak jest w drugiej, jeszcze się nie przyglądałem). Gdyby nie ta chora cena i gdyby te od II pasowały do I, to może pokusiłbym się o nowe chociaż dla przednich drzwi, ale ponad 500 złotych za kawałem mechatej gumy na jedne drzwi to grube przegięcie.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 15:16   #90
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Odp: Wygłuszanie wnętrza.

Witam, odświeżę trochę. Natknąłem się na ten temat, oczywiście z powodu głośnego wnętrza, u mnie w FFII. Już myślałem że tylko ja zmagam się z tym problemem, a tu proszę... Co trzeba z tym zrobić jest w temacie, ale mam pytanie do osób, które "przeleciały" parę marek samochodów z silnikami diesla, chociaż w Fordzie to nie tylko silnik powoduje hałas. Jak jest z innymi popularnymi markami, czy też tak kiepsko są wyciszone. Np Ople Astra H, Vectra C? Wiem że w Audi jest na pewno ciszej, bo miałem okazję pojeździć. Proszę o opinię.
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.