Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2018, 09:22   #101
tobi99
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-12-2017
Skąd: Kraków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie jakie koło dojazdowe do S-MAX (oryginalne koła 235/45/18)

Witam,
na początku zaznaczę iż szukałem odpowiedzi na moje pytanie jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Jako iż w swoim S-MAXIE mam tylko zestaw naprawczy któremu nie ufam, chciałbym przed dłuższą drogą na Chorwację zaopatrzyć się w koło dojazdowe - niestety zajmie część bagażnika, ale zniosę tą niedogodność na rzecz spokojnej głowy.
Oryginalnie mam letnie koła 235/45/18. Na allegro znalazłem oferty dwóch rozmiarów kół dojazdowych z oponami, w zasadzie różnica jest w oponach:
1. 125/80/17
2. 135/90/17

Które z powyższych nadaje się najlepiej jako koło dojazdowe do mojego auta?
Dodam iż tych pierwszych na tym portalu jest zdecydowanie więcej.

Ktoś może jeszcze podesłać info jakim lewarkiem się posługuje? Ewentualnie czy ktoś miał już jakieś doświadczenia z wymianą kół w S-maxie.
Ja osobiście tylko 2 razy wymieniałem koło w Zafirze.

pozdrawiam
Tomek

tobi99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 10:42   #102
markiz323
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: Lublin
Model: S-Max, Grand C-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010/11, 2013
Postów: 147
Domyślnie Odp: jakie koło dojazdowe ?

235/45R18 - średnica koła 66,87 cm
125/80R17 - średnica koła 63,18 cm
135/90R17 - średnica koła 67,48 cm

Wybór należy do Ciebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też chcę kupić koło dojazdoweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a podnośnik biorę z sharana I generacji.

Ostatnio edytowane przez markiz323 ; 16-07-2018 o 10:45
markiz323 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 10:46   #103
tobi99
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-12-2017
Skąd: Kraków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: jakie koło dojazdowe ?

A szczęśliwi posiadacze dojazdówek przy oryginalnych oponach 235/45/18 to jakie w powyższych kół mają?
Wiadomo że na dojazdówce nie robi się setek kilometrów tylko do wulkanizatora, ale czy różnica 3 cm mniej na dojazdówce robi odczuwalną różnicę?
tobi99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2018, 10:51   #104
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: jakie koło dojazdowe ?

Cytat:
Napisał tobi99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale czy różnica 3 cm mniej na dojazdówce robi odczuwalną różnicę
pewnie nie robi, ale jakby co to "esp off" i te wskazane 80kmh/h na godzinę dojedziesz do wulkanizacji czy gdzie tam
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 22:09   #105
Kubixx
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 12-09-2018
Skąd: UK
Model: S max Titanium 07'
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Jakie dokupić koło dojazdowe

Witam wszystkich.
Tydzień temu stałem się posiadaczem forda S-maxa.

Po dłuższym namyśle jak rozwiązać sprawę braku koła zapasowego, zdecydowałem by kupić jednak właśnie koło, a nie jakieś spraye itp.

W archiwum tego forum wygrzebałem że średnica otworu centrującego to dla Smaxow 63.3. Na eBay znalazłem coś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ale średnica to 65.1. zadziała to, czy niezbyt?
Kubixx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 05:51   #106
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Zaneusa średnica otworu centrującego

Szukasz dojazdówki od Volvo na rozstaw 5x108.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 16:29   #107
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Jakie dokupić koło dojazdowe

Najprosciej chyba znalezc z mondeo mk4. Ja takie wlasnie mam
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2018, 17:43   #108
Kubixx
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 12-09-2018
Skąd: UK
Model: S max Titanium 07'
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zaneusa średnica otworu centrującego

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukasz dojazdówki od Volvo na rozstaw 5x108.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak znajduje dla volvo jakieś zapasówki to też podane jest, że średnica wynosi 65.1, czyli wniosek, że to co znalazłem będzie pasować.

Nie wiem jak realnie wygląda te "tylko" i "aż" niecałe 2mm rozbieżności.

Jest ktoś na tyle uprzejmy, kto miał okazje urzyć swojej dojazdów, wie, że jest dobra i zmierzyłby średnice?
Kubixx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2019, 08:08   #109
gruniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-10-2006
Skąd: Kostrzyn
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 413
Domyślnie Odp: jakie koło dojazdowe ?

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. dlatego bagażnik powinien być pusty.
Sent from my E6853 using Tapatalk
Cytat:
Napisał bukox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To po co on jest? Zawsze można mieć pusty bagażnik i mieć boksa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Genialne - nie wpadlem na to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

----------------------------
Moja sytuacja: jestem nad morzem. Rano mam odebrac rodzinke z dworca w Swinoujsciu. I flak - opona pekla, na postoju, bo nie czulem jak dojezdzalem do mety. Mam kolo zapasowe (mondeo mk3), ale nasadka ze sruby spadla, a jedyny klucz jaki posiadam, to nasadka 17 i 19 do nakretek. A ta jedna (bez nasadki) to 18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat dzien roboczy, ale to 7 rano i szukaj igly w stogu siana. Nikt w okolicy (z tych co juz sie obudzili) nie ma. Szukalem po miescie i znalazlem. Pan z warsztatu nie chcial sprzedac, ale pozyczyl na slowo honoru (oddalem oczywiscie z duzym piwem).
Teraz wiem, ze trzeba przewidziec rozne rzeczy i moje dalekie trasy, robie z kompletem grzechotek i kolo zapasowe musi byc. A takze dwa lewarki, bo jeden mi juz pekl, podczas podnoszenia auta. I jezeli jest miejsce, a w s-maxie duzo schowkow, to jak najbardziej.
Wszystko oczywiscie zabezpieczone linkami.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cztery osoby w Octavii. Nikomu nic sie nie stalo (dzieci wstrzasienie mozgu), bo wszystko w bagazniku bylo zabezpieczone.

-----------------------------
taki zestaw: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - moze byc?

Ostatnio edytowane przez gruniu ; 21-03-2019 o 08:39
gruniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2019, 09:14   #110
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: jakie koło dojazdowe ?

Przy stłuczce z prędkości 50 km/h (jazda w mieście) twoje luźne koło "waży" chyba z 60x więcej. Nie wiem czy przy wypadku dwóch aut energia jest taka sama więc założę "tylko" 30x, czyli 10 kilogramowe koło przy wypadku będzie "naciskało" na fotel "masa" ok 300kg.
Fotel w smaxie nie ma wsparcia oparcia więc to się ugnie, no chyba że jest przypięty pasem w którym jest na przykład twoje dziecko. Znaczy się zostanie zmiażdżone

Już wolę chyba poczekać na wulkanizację.

A ktoś powie że to tylko na wakacje tak jak pełny bagaznik. Wypakowywanie toreb i wstawianie do auta ubloconego koła 235 R18 między walizki... Jak kto lubi.


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.