Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2021, 01:05   #11
PiotrekJDC
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 10-01-2021
Skąd: Częstochowa
Model: Transit Connect
Silnik: 1,5 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 3
Domyślnie Odp: Automatyczna vs Manualna

Pojeździłem trochę dzisiaj.
Zrobione 450 km (Częstochowa - Kielce - Skarżysko Kamienna i powrót), w tym trzy zjazdy na miasto (około 80 km), raz na jakiś czas wyprzedzanie, na koniec chwilę pokręciłem się po Czestochowie. Prędkości przelotowe między 90 a 110. Spalanie mierzone z tankowania pod korek wyszło 4,5 (według komputera 4,3)

Później trochę miasto i 90 km po pustej autostradzie ze stałą prędkością licznikową 140 na tempomacie dało wynik 8,5 l (8,1 według komputera). Dla mnie mało istotne bo bardzo rzadko będę osiągał takie prędkości, ale sprawdziłem żeby się z Wami podzielić wynikiem.
Pod koniec tego przejazdu sprawdzona licznikowa prędkość maksymalna wyniosła 185. Prowadzenie pewne jak na tego typu samochód, ale to nie jest auto do takiej jazdy. Potrzebuję czegoś do prędkości przelotowych między 100 a 120 i do tego świetnie się sprawdza ta skrzynia.

Przy 110 km/h jeśli dobrze pamiętam miałem 2000 rpm na 8 biegu. Pokonane z taką stałą prędkością 60 km i dało to wynik faktyczny 5,5l i 5,2 według komputera.

Temperatura średnia na zewnątrz -2

Obstawiałem w trasie 5,5 do 6,5l a na autostradzie 9 do 10l więc dla mnie może nie jakieś wielkie, ale jednak pozytywne zaskoczenie.

Nie znam zasady działania sterownika tej skrzyni, ale moim zdaniem ewidentnie jest adaptacyjny. Po ruszeniu spod salonu przekładnia przeciągała trochę biegi. Po krótkim czasie efekty ustąpiły. Po zjechaniu z autostrady, krótko po sprawdzeniu prędkości maksymalnej znow kręciła trochę za wysoko. Według moich obserwacji pojawia się to po ostrzejszej jeździe.
Przy wciśnięciu gazu do oporu można bezpiecznie wyprzedzać, ale pod warunkiem że robimy to z głową. Zwolennicy siedzenia metr od zderzaka i przyspieszania po zmianie pasa będą musieli moment poczekać na redukcję. Ja wolę zostawić trochę miejsca i zmieniać pas mając już prędkość większą niż wyprzedzany samochód. Przy takim stylu wyprzedzania jestem zadowolony z pracy skrzyni. Potrzebuje co prawda krótką chwilę na redukcję, ale jak to zrobi to ładnie kręci do końca na każdym biegu.
Test przekonał mnie do zamówienia Connecta z automatem. Pod moje potrzeby pasuje idealnie.

Z mojego doświadczenia radzę rozważając wybór automatu zwrócić się do dealera o wypożyczenie lub udostępnienie samochodu na test, przynajmniej na jeden dzień. Ocena pracy manuala jest bardzo prosta, ale automat wymaga przejechania odpowiedniej ilości kilometrów żeby wyrobić sobie o nim opinię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Skrzynia którą jedna osoba znienawidzi, dla drugiej może być strzałem w dziesiątkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez PiotrekJDC ; 12-01-2021 o 01:50
PiotrekJDC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.