Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2015, 13:19   #1
dario3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-10-2011
Skąd: Paczków
Model: Focus II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 8
Question 2.0 TDCI po odpaleniu wskazówki licznika opadają, nierówna praca silnika

Witam,
Mam Focusa MK2 z 2006 roku, przez trzy lata było wszystko ok, aż się zaczęło.
Zaczęło się od braku płynu do DPF, postanowiłem jak większość radziła wyciąć całe ustrojstwo. Przez kilka miesięcy było ok. Później silnik zaczął dziwnie pracować. Okazało się, że poziom oleju wzrósł dwukrotnie. Mechanik stwierdził, że to wina wtrysków. Wymieniłem wtryski (na używane) oraz pompę wtryskową (bardzo duża ilość opiłków w filtrze paliwa, również na używaną). Po wymianie silnik bardzo nie równo pracował, szczególnie na zimno po odpaleniu. Okazało się że nadmierna ilość oleju spowodował że pokrzywiło korbowody, które również wymieniłem.
Teraz mam problem tego typu, że rano przekręcam kluczyk, wskazówki ustawiają się na swoim miejscu a po odpaleniu opadają całkowicie na dół na około 2-5 sek. Dzieje się to tylko wtedy gdy silnik długo postoi i jest zimny. Rownież jego praca jest dość głośna i nie równa ale po chwili (10-30 sek) stabilizuje się. W aucie również czuć dziwny zapach jak by przypalanego oleju albo ropy.
Mechanik rozkłada ręce nie wiedząc co dalej, zwala na wtryski i mam jechać z nimi do sprawdzenia, ale czy to coś da?
Co gorsza zauważyłem, że znów podnosi mi się poziom oleju. Po rozmowie z kilkoma osobami stwierdzam, że rośnie przez nie umiejętne przeprogramowanie komputera po usunięciu DPF. Co gorsza ich błąd kosztuje mnie teraz sporo pieniędzy i w dalszym ciągu mam problemy z autem.

Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć gdzie mam szukać problemów z nierówną pracą silnika po odpaleniu i opadającymi wskazówkami?

dario3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 15:58   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI po odpaleniu wskazówki licznika opadają, nierówna praca silnika

Mógłbyś doprecyzować, które wskazówki licznika opadają, czy wszystkie, czy tylko niektóre, i czy po przekręceniu kluczyka w celu uruchomienia silnika przypadkiem wskazówki nie idą w prawo do końca, a po odpaleniu wskazówka szybkościomierza opada w lewo do samego dołu, a wskazówka obrotomierza zatrzymuje sie na wysokosci obrotów silnika.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 16:48   #3
MichalST
ford::beginner
 
Avatar MichalST
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-07-2013
Skąd: SBI
Model: Focus II
Silnik: 2,0TDCi 220/480
Rocznik: 2004
Postów: 40
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI po odpaleniu wskazówki licznika opadają, nierówna praca silnika

Problem z silnikiem po stronie softu.
Wtryski wymienił na dobre? Są 3 rodzaje klas, wszystkie 4szt. mają być w jednej klasie i jeśli nowy komplet jest innej klasy niż stare do przeprogramowania PCM (nowy ELMConfig ustawia klasy). Inaczej są cuda z jałowymi.
__________________
FF2 2.0TDCI, GTB20, parę gratów, Heko i 220 kunia
Lotus 7 Zetec 1.8T 150/300Nm
MichalST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
filtr dpf , licznik , nie równo pracuje , wskazniki , wskazówka licznika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.