Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2015, 15:04   #1
author
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-11-2012
Skąd: Gorlice
Model: s-max
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 50
Domyślnie Ktoś chciał zamontować hak i teraz nie działają czujniki parkowania

Witam !!!

Kupiłem s-maxa jakieś 2 lata temu. Czujniki nie działają, sprzedający powiedział iż ktoś chciał w nim zamontować hak. Hak zamontowany, zamontowany również moduł haka w bagażniku w prawym boczku. Do tego modułu mają wchodzić 3 wtyczki, zielona, jakaś niżej pod zieloną, u mnie jej nie ma w ogóle noi ta od spodu z przewodami wychodzącymi na hak.

Dwa pytania, czy ta wtyczka która u mnie jest nie podpięta (nie mam jej w instalacji) to tak ma być i co to za wtyczka?? Domyślam się że zasilanie modułu...

I drugie pytanie, w zielonej wtyczce idą 4 przewody, przewód czarny z dwoma niebieskimi paskami jest wycięty zaraz za wtyczką i nie ma go w wiązce, co to za przewód???

Odszukałem go również w 3 wtyczce do modułu parkowania (pin nr8, brązowa wtyczka z kraja)...

Co to za przewód i jaki może mieć to wpływ na działanie parktronika?

Hak mnie nie interesuje, chciałbym by parktronik znów ożył, zanosze się z zamiarem wymiany modułu ponieważ podejżewam że ktoś przy zabawie z hakiem poprostu go upalił robiąc operacje z przecinaniem kabelków itp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy można podejżewać upalenie modułu?? Po włączeniu wstecznego czasami pojawi się długi sygnał błędu parktronika i zamruga kontrolka na przycisku deski...

Proszę o możliwe sugestie...

Z góry dzięki


Ostatnio edytowane przez author ; 02-11-2015 o 15:15
author jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2015, 07:16   #2
jerry73
ford::advanced
 
Avatar jerry73
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Piaseczno
Model: S-Max Mk2, Fiesta mk7 Silver X
Silnik: 2.0 TDCi 150KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 313
Domyślnie Odp: Ktoś chciał zamontować hak i teraz nie działają czujniki parkowania

Niestety nie wiem jaki wpływ na działanie czujników parkowania ma brak tej wtyczki i przewodu. Z opisu wywnioskowałem, że posiadasz oryginalny moduł i być może oryginalną wiązkę ( ale nie kompletną). S-maxy wyjeżdzały z fabryki z instalacjami przygotowanymi do montażu haka na dwa sposoby (choć mogły zdażyć się przypadki że nie posiadały żadnych wtyczek):
1. Z jedną zieloną wtyczką w prawym schowku bagażnika.
2. Z dwiema wtyczkami ( szarą i zieloną) w schowku.
Oba przypadki pokazałem na załączonych zdjęciach (wyciąg z instrukcji montażu oryginalnej wiązki).
W jednym i drugim przypadku 4 pin na zielonej wtyczce to uziemienie.
Ty zapewne masz tylko zieloną wtyczkę.
Na pierwszym zdjęciu możesz zobaczyć jak i gdzie powinna być podłączona ta brakująca wtyczka. Z tego co się orientuję (ale nie jestem pewien) to jest tam podłączony stały (+ ) idący również na pin 9 w 13 pinowej wtyczce haka.
Ktoś kto montował hak kupił nie kompetną wiązkę (źle wymontoaną) i z tąd te braki.
Gdy ja montowałem hak miałem u siebie oryginalnie 2 wtyczki a na zielonej miałem też uziemienie.
Mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Wiazka 1 wtyczka.jpg (96.1 KB, 303 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Wiazka 2 wtyczki.jpg (51.8 KB, 260 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jerry73 ; 04-11-2015 o 07:19
jerry73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 17:52   #3
trops30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2012
Model: s-max
Silnik: 2.2 TDCI 235Km 550Nm by TuneForce
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Ktoś chciał zamontować hak i teraz nie działają czujniki parkowania

Podłączam się pod wątek - u mnie też zamontowany hak i nie działają czujniki z przodu i z tyłu - niestety serwis Boscha nie potrafił zdiagnozować usterki - twierdzi że fizycznie wszystkie czujniki dzialają
trops30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 20:18   #4
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Ktoś chciał zamontować hak i teraz nie działają czujniki parkowania

Cytat:
Napisał trops30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
serwis Boscha nie potrafił zdiagnozować usterki - twierdzi że fizycznie wszystkie czujniki dzialają
skąd jesteś?
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2015, 21:14   #5
max tdci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Łaiska
Model: s-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Ktoś chciał zamontować hak i teraz nie działają czujniki parkowania

Miałem montowany hak Westfalia + wiązka dedykowana. Po montażu wymagane było programowanie. Teraz po podłączeniu wtyczki działają tylko przednie czujniki parkowania.
max tdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2015, 07:33   #6
trops30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2012
Model: s-max
Silnik: 2.2 TDCI 235Km 550Nm by TuneForce
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Ktoś chciał zamontować hak i teraz nie działają czujniki parkowania

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skąd jesteś?
Poznań
trops30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2015, 14:57   #7
tomaszcrazylive
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 18-10-2015
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ktoś chciał zamontować hak i teraz nie działają czujniki parkowania

Witam serdecznie.Mam taki sam problem.Mianowicie u mnie po wlaczeniu wstecznego czujniki dzialaja przez chwile pozniej przechodza jakby w stan awaryjny. Warsztaty w Wałbrzychu rozkladaja rece bo czujniki wszystkie przod i tyl dzialaja.Ostatnio jeden gosc odczytal blad modułu kontroli przyczepy.Mowi ze to moze miec zwiazek.Problem w tym ze w moim aucie nie ma tego modulu.Mam wersje z dwoma wtyczkami.Nie wiem juz co mam robić.Pomóżcie prosze. Pozdrawiam
tomaszcrazylive jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2015, 08:58   #8
Tomasz4000
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 22-04-2013
Skąd: Poznań
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ktoś chciał zamontować hak i teraz nie działają czujniki parkowania

Witam
u mnie podobny problem. Mam wiązkę pod hak (prawdopodobnie) i czujniki nie działają. Tzn. przez chwilę się odzywają a później już milczą. Obawiam się że warsztat do którego niedługo mam odstawić auto sobie z tym nie poradzi...Co to może być za przyczyna..??
__________________
Mondeo MK3, 2,0 benzyna
Tomasz4000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2015, 11:04   #9
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Ktoś chciał zamontować hak i teraz nie działają czujniki parkowania

a programowali ci co montowali hak moduł w aucie że jest zamontowany hak?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2017, 18:32   #10
janikof
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-06-2008
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 2.0 16
Rocznik: 1999
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ktoś chciał zamontować hak i teraz nie działają czujniki parkowania

odświeżę temat gdyż zastanawiam się nad kupnem S-maxa bez czujników parkowania. Z tego względu mam kilka pytań
Czy jeden moduł obsługuje hak i czujniki parkowania?
Czy do przodu w okolice zderzaka i do tyłu doprowadzona jest instalacja pozwalająca na wpięcie oryginalnych czujników?
Jeśli tak to czy trzeba zmieniać oprogramowanie modułu?
janikof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.