Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2016, 01:12   #1
fires9559
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: Lębork
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Dym spod maski

Witam ostatnio wybrałem się na małą wycieczkę moim focusem mk1 1.8 TDDi.
Stojąc na światłach coś zaszorowało z prawej strony silnika. Nie byłem pewny czy to coś poważnego gdyż nic się nie działo. Wjechałem na drogę ekspresową i po ok 70km poczułem zapach "tuszu do drukarki" a później spaleniznę. (klima wyłączona) Stanąłem na zatoczce dla autobusów i zobaczyłem dym wydobywający się spod maski. A dokładnie z okolic paska klinowego. (Jestem zielony w nazwach części itp więc przepraszam.) Nie kontynuowałem jazdy gdyż myślałem że jak pasek pęknie to będę mógł oddać focusa na żyletki.
Holowanie. Mechanik powiedział że przewód intercoolera puszczał olej na rozgrzane elementy i stąd ten dym. Zrobił, skasował 50zł i koniec. Po jakimś czasie problem powrócił (dokładnie po 3 godzinach). Sprawa wygląda tak że dymi przy wyłączonej klimie a z włączoną rzadziej. Dymienie 'uruchamia' się gdy zbyt długo jadę na zbyt niskich obrotach. Nie wiem jak to wszystko wytłumaczyć. Może gdy dodam ten film będziecie bardziej w temacie i nie będziecie czytać dalej mojej opowieści życiowej. Pozdrawiam. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

fires9559 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2016, 06:52   #2
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Dym spod maski

Kolego,do sprawdzenia wszystkie koła od paska napędu osprzętu.
szczególnie klima, alternator...
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2016, 12:34   #3
fires9559
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: Lębork
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dym spod maski

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego,do sprawdzenia wszystkie koła od paska napędu osprzętu.
szczególnie klima, alternator...
Co do klimy mechanik sprawdził i mówił że jest ok . Wydaje mi się że z alternatorem też wszystko jest ok gdyż ładowanie sprawne nic się nie dzieje. Wydaje mi się że w tym miejscu nie powinno być takiej temperatury(może jakieś łożyska) ?
Myślę że jakiś wpływ może mieć na to jakaś ciecz gdyż zawsze mam nie zaparowane lecz tłuste szyby.
fires9559 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dym , maska , nawiew , pasek rozrządu



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.