Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|pomorska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2017, 21:42   #1
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Zamienniki elementy nadwozia Focus MK2 przedlift

Panowie,
prośba o poradę. Rdza łapie nadkola, szczególnie przy połączeniu błotnika przedniego lewego ze zderzakiem. Z tym że dotknięty jest bardzo błotnik, zaś zderzak na krawędziach tylko na rantach. Byłem na rozeznaniu u lakiernika, zaśpiewał 1300 zł za zakup lewego błotnika przedniego (jego zdaniem nie ma co ratować, tylko kupić nowy) oraz lakierowanie/cieniowanie dwóch elementów (zderzak i lewy błotnik).
Jaką alternatywę byście polecali? Czy sensowne wydaje się skompletowanie zamienników zderzak+błotnik lewy przedni i danie ich do lakierowania? Jeśli nie uda się znaleźć pod kolor (u mnie jest lakier moondust silver).
Jak to jest z jakością i spasowaniem tych zamienników? Oryginał zderzaka widzę kosztuje 799 zł w necie, a zamiennik od 75 zł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Błotnik lewy widzę jest do dostania za 135 zł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czytałem głosy, że z zamiennikami może być problem ze spasowaniem, że nie mają jakiś tam jednych mocowań itp. głosy. Ktoś może montował zamienniki zderzak ew. błotnik lewy przedni i może potwierdzić, że nie było problemów i niespodzianek?

dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2017, 06:49   #2
flower91
ford::amateur
 
Avatar flower91
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 29-11-2014
Skąd: 3 City
Model: Focus II ST
Silnik: 2.5 turbo 235KM
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zamienniki elementy nadwozia Focus MK2 przedlift

Po co ci nowy zderzak? Stary jest pęknięty? Wystarczy wylakierować przecież. No chyba, że na prawdę się uparłeś to zamiast zamiennika kup jakiś oryginalny używany.

Co do błotników to dwa razy miałem okazje zakupić raz nówka zamiennik był dobrej jakości a drugi raz przypominał kartkę papieru. Więc rożnie to bywa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda.... A moja TAK
flower91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2017, 07:35   #3
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Odp: Zamienniki elementy nadwozia Focus MK2 przedlift

Zderzak nie jest pęknięty, więc w teorii tylko do lakierowania.

Cytat:
Napisał flower91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do błotników to dwa razy miałem okazje zakupić raz nówka zamiennik był dobrej jakości a drugi raz przypominał kartkę papieru
Możesz coś więcej napisać, jak z montażem błotników, czy oba pasowały wymiarowo, tak jak oryginały? Czy nie musiałeś coś tam dodatkowego robić (ewentualnie dokupować) przy zakładaniu ich? Może kojarzysz firmę/producenta tych błotników, przynajmniej tego drugiego z "kartki papieru" jak napisałeś. No i pytanie najważniejsze, czy po zamontowaniu tych błotników-zamienników, rzucają się one w oczy, w sensie odróżniają jakoś od reszty blachy/konstrukcji?
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2017, 10:03   #4
flower91
ford::amateur
 
Avatar flower91
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 29-11-2014
Skąd: 3 City
Model: Focus II ST
Silnik: 2.5 turbo 235KM
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zamienniki elementy nadwozia Focus MK2 przedlift

Ja ich nie montowałem wiec ciężko mi cokolwiek powiedzieć, poza tym to było do Fabii. No ale osoba która mi to robiła dobrze zamontowała bo spasowanie było okey Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szukałem na allegro, tam był największy wybór.
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda.... A moja TAK
flower91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2017, 09:37   #5
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Zamienniki elementy nadwozia Focus MK2 przedlift

Cytat:
Napisał dorsiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rdza łapie nadkola, szczególnie przy połączeniu błotnika przedniego lewego ze zderzakiem. Z tym że dotknięty jest bardzo błotnik, zaś zderzak na krawędziach tylko na rantach.
Może pokaż zdjęcie, zobaczymy czy rzeczywiście tak źle to wygląda.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2017, 21:27   #6
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Odp: Zamienniki elementy nadwozia Focus MK2 przedlift

Lewy błotnik przedni wygląda tak:
https://zapodaj.net/26a875eef112f.jpg.html
Byłem u dwóch lakierników i stwierdzili, że nie ma co ratować i lakierować, tylko wstawić nowy błotnik. Oczywiście mówią to z tego powodu, że boją się, że oni polakierują i za kilka miesięcy znowu wyjdzie rdza i że będę miał pretensje do nich. Czyli bronią swojego tyłka.
Mam 3 opcje:
1. Nowy zamiennik od 100 do 250 zł, ale jak poczytałem, to opinie raczej negatywne o zamiennikach. Że nie pasują dokładnie do karoserii, że chuda blacha, że niezabezpieczone przed korozją dobrze. Oczywiście, zamiennik zamiennikowi nierówny,zależy od producenta i od oznaczenia literowego części (Q, PJ, PT itp.). Sprzedający w necie w większości przypadków nie wiedzą nawet kto jest producentem takiego zamiennika, a większość ofert to produkty no-name z Chin. A już kompletnie nie do sprawdzenia są oznaczenia literowe tych cześci. W teorii litera Q oznacza oryginalny element zgodny z wytycznymi producenta auta, ale bez logo np. Forda. Pytam sprzedającego jaki to producent błotnika, to mówi, że nie ma podanej takiej danej, ale w katalogu jest napisane, że to część oznaczona "Q" i najbliższa oryginałowi.
2. Kupno oryginalnej używki, np. tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Co sądzicie o tym błotniku? I tak go dam do lakierowania, chociaż jest pod kolor mojego auta. Pytanie, czy ta rdza na dole tego błotnika co jest na zdjęciu jakoś jest niepokojąca? Przy tej opcji mam obawy, czy ta rdza się rozwinie i za kilka miesięcy wyjdzie.
3. Walka z obecną rdzą na własną rękę, czyli zeszlifowanie rdzy do blachy, zabezpieczenie jakimś App R-stop czy Brunoxem, szpachla i lakierowanie tej części błotnika tylko. Opcja najtańsza, ale obawiam się, że za 3-4 miesiące zacznie się rdza od nowa. Bez ściągania błotnika i tak tylko z zewnątrz zabezpieczę, a pod spodem i na rantach przy połączeniu błotnika ze zderzakiem przecież nic nie zrobię, bo tam nie ma dojścia.

Co byście zrobili, ewentualnie polecili?
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2017, 18:12   #7
wojtekcichy
ford::advanced
 
Avatar wojtekcichy
 
Zarejestrowany: 11-09-2007
Skąd: Rumia
Model: C-Max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 457
Domyślnie Odp: Zamienniki elementy nadwozia Focus MK2 przedlift

Serio? Ta powierzchowna rdza wg nich nie ma co ratować? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli nie chcą się podjąć to szukaj dalej bo ci to żadni lakiernicy.

Z zamiennikami to loteria, nawet jak kupisz jakości Q, poza tym ten czarny podkład którym są pokryte zamienniki najczęściej słaaaaabo się trzyma blachy i trzeba go drapać.

Ta używka jak na moje oko jest w takim samym stanie jak Twój.

3 opcja -jak dla mnie- najlepsza. Szczotką drucianą na szlifierkę jedziesz tą rdzę do gołego, na to nakładasz APP R-Stop czekasz wg instrukcji 30-60minut, ja wtedy szlifuję jeszcze raz ten R-Stop, chociaż instrukcja tego już nie przewiduje, zwłaszcza tam gdzie widać że związał się z rdzą. Na to nakładasz podkład epoksydowy, na to jeżeli potrzeba szpachlówkę, na to podkład akrylowy 2K, tak przygotowany element możesz oddać lakiernikowi albo próbować samemu, ale srebro dobrze polakierować to sztuka. Sprayem tego nie zrobisz.
Lakiernik też zapewne nie będzie demontował elementu tylko zrobi to z wierzchu. Więc ja bym zdemontował i robił sam.
wojtekcichy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.