Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2020, 11:58   #301
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost LPG

Ja mam staga i mam podobnie, tąpnięcie obrotów przy zatrzymywaniu. Gazownik razem z technikiem że staga nie mogą sobie z tym poradzić niestety. Dla mnie to wygląda jakby silnik był zalewany i zamula na chwilę.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2020, 11:59   #302
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Trzeba było KME montować.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2020, 12:16   #303
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost LPG

Jak widać w kme też występuje ten problem.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2020, 12:25   #304
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Kwestia które dokładnie KME, to nowe ( v2 ) ma tyle możliwości, że przynajmniej jest czym wojować, no ale to też trzeba mieć niemałą wiedzę.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2020, 14:48   #305
bartek2504
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 11-02-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 83
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

u mnie stuknelo wlasnie 40tys km na lpg (przebieg auta 90 tys). poza zmiana oleju, filtrow lpg i podpieciem pod kompa co 10 tys km nic sie nie dzieje, (przed zalozeniem instalacji wymienilem świece) spalanie w miescie ok 13 L lpg i benzyny ponizej litra. instalacje kme nevo, zalozona przez Arka w Auto dakar na mechanikow w Warszawie.
bartek2504 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2020, 14:51   #306
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost LPG

Cytat:
Napisał rysiula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam staga i mam podobnie, tąpnięcie obrotów przy zatrzymywaniu. Gazownik razem z technikiem że staga nie mogą sobie z tym poradzić niestety. Dla mnie to wygląda jakby silnik był zalewany i zamula na chwilę.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dokładnie mam to samo. Ale na KME v.2. Technik z KmE wymiękł. Generalnie po wymianie wtryskiwaczy występuje to dużo mniej więc pogodziłem się z tym narazie, może z czasem coś się zmieni w wiedzy lub sofcie i to poprawią�� Myślę, że to występuje w niektórych wersjach softu kompa benzynowego, których jest 4 albo 5.
Spalanie mieszane, bardziej autostrada: LPG 11,5-12 czyli troszkę mniej ok 0,5l niż na kompie benzynowym. Oraz 1,6-2,0l benzyny.

Ostatnio edytowane przez Zaderek ; 21-07-2020 o 14:56
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2020, 14:56   #307
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Skąd jesteś? może będę mógł polecić kogoś faktycznie kumatego...
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2020, 16:14   #308
votermat
ford::beginner
 
Imię: Piter
Zarejestrowany: 29-01-2013
Skąd: Tarnów
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Cytat:
Napisał bartek2504 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie stuknelo wlasnie 40tys km na lpg (przebieg auta 90 tys). poza zmiana oleju, filtrow lpg i podpieciem pod kompa co 10 tys km nic sie nie dzieje, (przed zalozeniem instalacji wymienilem świece) spalanie w miescie ok 13 L lpg i benzyny ponizej litra. instalacje kme nevo, zalozona przez Arka w Auto dakar na mechanikow w Warszawie.
Witaj.
Strasznie małe masz spalanie benzyny poniżej litra w mieście? czy to nie jest złe dla wtrysków , silnika itd...
votermat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2020, 18:33   #309
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Cytat:
Napisał Struna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skąd jesteś? może będę mógł polecić kogoś faktycznie kumatego...
Centralna Polska, instalacja jest na gwarancji więc do jej końca trzymam się mojego instalatora tym bardziej, że mimo problemów mu ufam, znam wielu kolegów, którzy od niego wyjechali zadowoleni. Licze, że KME dopasuje z czasem instalacje do mojej wersji i uda się w 100% to wyeliminować.

Bump:
Cytat:
Napisał votermat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj.
Strasznie małe masz spalanie benzyny poniżej litra w mieście? czy to nie jest złe dla wtrysków , silnika itd...
Niektórzy instalatorzy zakładają EZP i schodzą ze spalania ale ja się boję tego rozwiązania ze względu na wtryskiwacze benzyny i właśnie osiadanie zaworów ze względu na wyższą temp. spalania. U mnie specjalnie podnieśliśmy o ok. 0,5l spalanie benzyny dla bezpieczeństwa.
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2020, 19:14   #310
votermat
ford::beginner
 
Imię: Piter
Zarejestrowany: 29-01-2013
Skąd: Tarnów
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Cytat:
Napisał Zaderek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Centralna Polska, instalacja jest na gwarancji więc do jej końca trzymam się mojego instalatora tym bardziej, że mimo problemów mu ufam, znam wielu kolegów, którzy od niego wyjechali zadowoleni. Licze, że KME dopasuje z czasem instalacje do mojej wersji i uda się w 100% to wyeliminować.

Bump:

Niektórzy instalatorzy zakładają EZP i schodzą ze spalania ale ja się boję tego rozwiązania ze względu na wtryskiwacze benzyny i właśnie osiadanie zaworów ze względu na wyższą temp. spalania. U mnie specjalnie podnieśliśmy o ok. 0,5l spalanie benzyny dla bezpieczeństwa.
no właśnie jestem tego samego zdania i tak mi też mówił mój gazownik, mam podobne spalanie benzyny jak Ty.
votermat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.