Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2007, 15:14   #1
elek55
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2007
Postów: 4
Domyślnie woda na przednich dywanikach

Problem jak w temacie. Po myciu i po deszczu pojawia się woda na przednich dywanikach ściekająca po wykładzinie przednich słupków. Przy skrętach po dłuższym postoju wręcz słychać ją jak się przelewa ze strony na stronę, gdzieś pod kokpitem. Czy macie jakieś pomysły? Czy istnieją jak w mercedesie jakieś rury spustowe w narożnikach błotników które mogły się pozatykać?


Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 14:00
elek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 16:04   #2
wojtek60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: UE
Postów: 334
Domyślnie Re: galaxy, sharan- woda na przednich dywanikach

Cytat:
Napisał elek55
Czy macie jakieś pomysły?
lektura
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
POZDRAWIAM - WOJTEK60 - wyborca PiS
wojtek60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 16:30   #3
jagacek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2007
Skąd: Lubuskie
Postów: 8
Domyślnie

Miałem podobny problem.Pod maską na podszybiu w rogach są kanaliki spustowe które u pana są napewno zapchane. ja przepchałem je śrubokrętem można też pancarzem od linki np.rowerowej potem przepłukałem wężem ogrodowym Pozdrawiam. :fcp4
jagacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 17:42   #4
elek55
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2007
Postów: 4
Domyślnie

Biorę "druta" i jadę na działkę wiercić. Może się uda. Na razie dzięki.
elek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 19:53   #5
mirosław siedla
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2006
Skąd: Rzeszów
Model: mondeo/mk4/galaxy/mk3
Silnik: 1,6/ /2
Rocznik: /2009/2009
Postów: 127
Domyślnie

Miałem identyczny problem i wyczaiłem ze woda dostaje się poprzez nieszczelne kołki rozporowe mocujące maskownicę szyby w jej dolnych rogach. Aby to naprawić musisz ściągnąć wycieraczki posługując się lusterkiem wcisnąć od dołu takie małe kołeczki i zdemontować te małe w kształcie kija do hokeja maskownice.Jeden z kołków rozporowych ma przejście bezpośrednio do kabiny na wskutek lat drgań silikon traci szczelność i przepuszcza wodę.Nawal tam silikonu i po kłopocie.Cierpliwości przy demontażu.Pozdrawiam Mirek.
mirosław siedla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2007, 20:33   #6
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie

miałem ten sam problem, dywanik pasażera mokry , wykładzina również , najpierw odkurzacz w ruch na podszybiu aby wyciągnąc wszlekie liście i brudy a pózniej drutem przepchałem kanaliki i na razie spokój !!! więc do dzieła !!!! na razie spokój
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2007, 20:22   #7
elek55
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2007
Postów: 4
Domyślnie

Otwory odpływowe posiadam (niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) drożne, a po kolejnym myciu znów mam wodę, pod krawędzią kokpitu i szyby ( wpadła mi mapka i patrzę a jest mokra). Sugestia mirosław siedla - jest całkiem realna. Te maskowania były zdejmowane przez fachowca przy naprawie napędu wycieraczek rok temu. I na bank nie zakładał ich na silikon bo bym to zauważył stojąc obok. Rozbiorę i sprawdzę. Będzie okazja nasmarować sworznie bo chyba już tęsknią za smarem. Kocham tą urlopową robotę :fcp29
elek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2007, 19:39   #8
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie

I co było przyczyną , nie napisałęś ???
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2007, 13:30   #9
KUSY
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2007
Postów: 92
Domyślnie

popatrz na podklejenie szyby jak zdejmiesz plastipi z przodu doskonale widać
KUSY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2007, 14:25   #10
elek55
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2007
Postów: 4
Domyślnie

Dopadam net gdy jestem w domu a na działce go nie mam. Niestety jeszcze cieknie mimo uszczelnienia kołków j.w. Jednak wody jest mniej mimo 2-krotnej ulewy. Mocowanie hokejowatej osłonki szyby było w ewidentnie zbyt dużej dziurce /nie uszczelnionej/. Dodatkowo było spychane w koniec otworu źle ściętą /fabrycznie/ uszczelką boczną szyby. Zrobiłem smarowanie sworzni wycieraczek i jest to też niezła bajka. Spróbuję jeszcze dobrać się do osłonek przednich kokpitu. Osłonki przednie zewnętrzne po zdjęciu nie odkryły żadnych konkretnych dziur lub śladów, zresztą ten fragment podszybia odprowadza wodę na wsuwaną półkę i nią na boki. Jeśli będzie sukces -napiszę.
elek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.