Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2020, 16:31   #1
kaszkasz1
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Zgorzelec
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Wtryski pracują pięknie ale po chwili silnik zaczyna kołysać tak jak by EGR zaczął mi

Witam
Od początku....
Nadszedł czas w moim aucie na regenerację wtryskiwaczy ponieważ zaczęły kuleć na zimnym silniku. Po oddaniu wtrychów do specjalisty okazało się że moje przypuszczenia co do ich stanu były jak najbardziej trafione. Wtryski zostały poddane kompleksowej regeneracji razem z odnową i kodowaniem cewek. Pomyślałem sobie że jak już mam zdemontowane wtryski to zdemontuje kolektor dolotowy do czyszczenia i zawór EGR ( Nobla bym dał temu inżynierowi który wymyślił tą dolną śrubkę mocująca ten zawór). Kolektor wyczyszczony a zawór wymieniony na nowy ponieważ stary uszkodzony był mechanicznie i czyszczenie nie dało rezultatów. Motor poskładałem do kupy i się zaczęło. Wtryski pracują pięknie ale po chwili silnik zaczyna kołysać tak jak by EGR zaczął mieszać spalinami. Podłączyłem kompa i błąd P1335:77-64C " Działanie układu EGR przy czujniku położenia przepustnicy w położeniu na biegu jałowym" . Objawy są taki że po skasowaniu błędu silnik pracuje trochę równiej i jak ruszę do momentu przekroczenia 2000 tyś obrotów auto jedzie normalnie ale jak już się przekroczy zakres tych obrotów nagle wywala checka na desce awaria silnika zapala się kontrolka ESP i jazda wygląda tak jakby za autem ciągnął statek. Sprawdziłem podciśnienia do przepustnicy i zauważyłem że jak odłączyłem przewód podciśnienia z przepustnicy to elektrozawór zaczyna głośno pierdziel przez 2 sek i się wyłącza. Jak nim potelepie to zaczyna znowu chwilę pierdzieć i tak co chwilę. Jak zaczyna pierdzieć to silnik zaczyna równo pracować. Panowie pytanie czy ten zawór pietburga ma cały czas pracować czy załącza się co chwilę bo przypuszczam że wina leży po stronie podciśnienia i przypadek losowy że zawór szlak trafił jak złożyłem motor do kupy i odpaliłem go. Co o tym sądzicie , gdzie jeszcze poszukać przyczyny powracającego błędu.
Z góry dziękuję za sugestie i podpowiedzi...

kaszkasz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2020, 16:42   #2
AlfredMAX
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 09-09-2018
Model: S-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 98
Domyślnie Odp: Wymiana EGR-a i same problemy.....

Ja zapytam z innej beczki ile dałeś za regeneracje wtrysków i gdzie ?

Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka
AlfredMAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2020, 18:19   #3
kaszkasz1
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Zgorzelec
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wymiana EGR-a i same problemy.....

Za całość wyszło mię 2100 zł. Wtryski Siemens VDO
kaszkasz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2020, 20:00   #4
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Wtryski pracują pięknie ale po chwili silnik zaczyna kołysać tak jak by EGR zacz

Taki tip ode mnie - zaworem EGR steruje ECU, a on dobrał sobie nastawy do wcześniejszego, uszkodzonego zaworu.
Ty po wymianie na nowy oczywiście tych nastaw nie skasowałeś i teraz szukasz dziury w całym.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2020, 22:12   #5
kaszkasz1
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Zgorzelec
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wtryski pracują pięknie ale po chwili silnik zaczyna kołysać tak jak by EGR zacz

Cały myk w tym że nastawy w PCM wyzerowane ,adaptacja przebiegła pomyślnie i po tym wszystkim dalej klops. Nawet przepustnice podmieniłem z drugiego jeżdżącego. Z tego co mi wiadomo przepustnica daje sygnał do EGR kiedy i ile ma się uchylić. No chyba że się mylę. Jutro kupię pietburga i podmienie, zobaczę czy coś to poprawi sytuację.
kaszkasz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2020, 00:21   #6
piterek45
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: WAWA
Model: S-MAX
Silnik: 2.2 tdci 200hp
Rocznik: 2011
Postów: 108
Domyślnie Odp: Wtryski pracują pięknie ale po chwili silnik zaczyna kołysać tak jak by EGR zacz

Siemka a skąd pomysł na regeneracje wtrysków ?
Jaki masz przebieg ? 500-600tys ?
te wtryski są tak pancerne że nie wiem co musi być żeby je regenerować wcześniej
Ja mam ponad 300 kumpel ponad 400 i nic nie trzeba regenerować
Co do twoich objawów obstawiam właśnie pierburga
Sprawdź czy po uruchomieniu sztanga od turbo robi pełny ruch .powinna pójść na max i wrócić na swoje miejsce
Niech ktoś kręci a ty patrz z prawej strony przez nadkole (trzeba skręcić kołami w lewo)
piterek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2020, 07:31   #7
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Wtryski pracują pięknie ale po chwili silnik zaczyna kołysać tak jak by EGR zacz

Cytat:
Napisał kaszkasz1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co mi wiadomo przepustnica daje sygnał do EGR kiedy i ile ma się uchylić.
Bzdura.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2020, 07:50   #8
kaszkasz1
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Zgorzelec
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wtryski pracują pięknie ale po chwili silnik zaczyna kołysać tak jak by EGR zacz

Wtryski poszły do regeneracji ponieważ cewki na dwóch wytryskach niedomagały i ponad to korekty były nieodpowiednie. Prawdopodobnie ktoś kiedyś już przy nich grzebał. A co do przebiegów na tych wytryskach to tak są one pancerne do czasu jak się nimi nie zaczną bawić domorośli pseudo mechanicy co było w moim przypadku przed kup en tego auta. Sprawdzę faktycznie jeszcze sztangę na turbinie czy pracuje w pełnym zakresie.
Jak coś się uda ustalić dam cynka 💪👍
kaszkasz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2020, 14:49   #9
kaszkasz1
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Zgorzelec
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wtryski pracują pięknie ale po chwili silnik zaczyna kołysać tak jak by EGR zacz

Temat rozwiązany.
Po kilku metodach prób i błędów wyszło zewi bym tego zamieszania jest sam zawór EGR. Pojechałem do zaprzyjaźnionej HM i wziąłem drugi zawór. Po zdemontowaniu tego który mi tyle krwi napsół i założeniu drugiego okazało się że silnik cyka jak nowy. Winnym wszystkiego był pierwszym nowy kupiony zawór. Po odpaleniu silnika dostawał sygnał i pracowal jak tłok. Otwierał się i zamykał i tak na okrągło. Okazuje się że w większości katalogów z częściami występują dwa zawory z firmy Delphi różniące się jednym końcowym numerem katalogowym. Jeden jest opisany że pasuje do silników 2.0 HDI citroen ,Peugeot i inne francuzy a drugi że pasuje do silników 2.0 TDCi ford , Volvo itd. gdzie te silniki PSA są identyczne montowane tu i tu , ale różnią się sterowaniem ich. I dał tego mój zawór kupiony po nr Vin i zamontowany zaczął tak fiksować bo owsem widziałem opisy tych dwóch zaworów i wzięłam ten opisany że jest do Citroenów i innych Francuzów to okazało się że jednak różnica jest. Zawór wymieniony tamten pierwszy zwrócony i auto lata aż miło. Dziękuję wszystkim za pomoc i checi...
kaszkasz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.