Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2008, 22:57   #1
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Dziwny dźwięk

Witam,
Dzisiaj pojechałem sobię w trasę, pierwszy raz od wymiany pasków napinacz i koła pasowego (te ementy odrzucam). Po rozgrzaniu się silnika i osiągnięciu przez niego ok 1800 obrotów nadal pojawia się dziwny dźwięk, jakby coś wpadało w rezonans, zanika on po przekroczeniu tej magicznej liczby (1800). Pojawia się on przy przyśpieszaniu jak i hamowaniu silnikiem na 3,4,5,6 biegu na pierwszych dwóch nie słszę bo szybkko wkręca się na obroty. Nie jestem pewny ale temu dziwnemu dźwiękowi towarzyszy wibracja pod stopami kierowcy. Ktoś ma jakieś koncepcje?

Dwumasowe koło, odpalam na sprzęgle w podłodze, gaszę, żadnych podejrzanych dźwięków. Pod pedałem sprzęgła żadnego bicia ani wibracji, nie wydaje też, żadnych dziwnych odgłosów.

Kiedyś ktoś się wpowiadał, też (TDCI 2004), miał identyczny problem, pojechał do warsztatu, koleś podniósł samochód, założył jakiś dodatkowy uchwyt na wydech i cisza, stwierdził, że producent niedopatrzył tego i przeważnie w kombi z tego rocznika takie kwiatki się pojawiają. Mechanior mój zajrzał od samochód poruszał wydechem i powiedział iz chodzi luźno i nie obija o nic, tylko ma jakies zastrzeżenia co do tej elastycznej rury z siatki (nie wiem jak to nazwać) w układzie wydechowym, jego zdaniem za luźno ona chodzi, powinna być sztywniejsza.

Może ma ktoś jakies pomysły co to może brzęczeć?

kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2008, 09:43   #2
djrabbit
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Model: mk3
Silnik: tdci
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Re: Dziwny dźwięk

Mam dokładnie ten sam problem co ty. 1800 do 2000obr. i rezonans. Byłem wczoraj u mechanika i powiedział że jego zdaniem to gdzieś na wydechu. Mam na tygodniu podjechać i jak będzie miał wolny kanał to ma to obejrzeć. Uspokoił mnie tylko że to nic poważnego i że napewno nie dwumasówka. Jak wrócę to dam znać co stwierdził.
djrabbit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2008, 10:58   #3
jaco_k
ford::average
 
Avatar jaco_k
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: podkarpackie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 101
Domyślnie Re: Dziwny dźwięk

Cytat:
Napisał kreeecik
Witam,

Mechanior mój zajrzał od samochód poruszał wydechem i powiedział iz chodzi luźno i nie obija o nic, tylko ma jakies zastrzeżenia co do tej elastycznej rury z siatki (nie wiem jak to nazwać) w układzie wydechowym, jego zdaniem za luźno ona chodzi, powinna być sztywniejsza.

Może ma ktoś jakies pomysły co to może brzęczeć?
Jest to łącznik elastyczny. U mnie było coś podobnego, po wymianie cisza. Koszt łącznika ok 70PLN /nietypowy rozmiar/
__________________
Mondeo kombi 2.0 TDCi Ghia
jaco_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2008, 11:18   #4
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Re: Dziwny dźwięk

Cytat:
Napisał jaco_k
Cytat:
Napisał kreeecik
Jest to łącznik elastyczny. U mnie było coś podobnego, po wymianie cisza. Koszt łącznika ok 70PLN /nietypowy rozmiar/
Też myślę, że to sprawka łącznika elastycznego. A na postoju też słychać te wibracje czy tylko podczas jazdy?
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2008, 12:32   #5
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: Dziwny dźwięk

Tylko podczas jazdy, ktos mi jeszcze powiedział, że to moż ebyć łożysko wałka napęrdowego, czy podtrzymującego półoś, ale w tym wypadku nie hałasuje przez cały czas tylko do 2tyś obrotów, więc to raczej wykluczam.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2008, 19:04   #6
tuptuszw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Postów: 7
Domyślnie Re: Dziwny dźwięk

Mam podobny problem, przy wolnym rozpedzaniu tak do 2000 slysze dziwny "furkot", czy brzeczenie, ale wydaje mi sie ze jest to z lewej strony. Jak daje troche wiecej gazu to sie uspokaja. Myslalem ze kolo dwumasowe, ale mechanik powiedzial ze wtedy trzesla by calym autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. powiedzial ze w tych modelach jakas rurka wpada w drgania i dlatego jest taki dzwiek. Juz nie mam, sily, wszystko ladnie chodzi a tu nagle glosne brzeczenie, eh... mowicie ze to wydech??
tuptuszw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2008, 08:26   #7
jaco_k
ford::average
 
Avatar jaco_k
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: podkarpackie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 101
Domyślnie Re: Dziwny dźwięk

Można jeszcze sprawdzić aluminiową osłonę cieplną wydechu oraz rurę przy wyjściu z kolektora /stan sprężyn i śrub połączeniowych/.
__________________
Mondeo kombi 2.0 TDCi Ghia
jaco_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2008, 09:31   #8
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [MKIII]Dziwny dźwięk

Ktoś juz coś robił?
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2008, 13:41   #9
djrabbit
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Model: mk3
Silnik: tdci
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Re: [MKIII]Dziwny dźwięk

Byłem u Mechanika i kazał mi kupić poduszę pod skrzynię. Zmienię ją w poniedziałek i dam znać.
djrabbit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2008, 18:07   #10
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [MK3]Dziwny dźwięk

Byłem u mechanika, wziął breszkę nagiął poduszkę i poduszka popękana. Problem zdiagnozowany.
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.