Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2018, 08:34   #261
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Może i ja wtrące swoje 3 grosze. Jeśli ktoś jest zadowolony z jakiegokolwiek ASO i wg niego pracujący tam ludzie mają pełną więdze i udzielą rzetelnej wyczerpującej informacji to muszą być (przepraszam jesli kogos obrażam)-laikami albo patrzącymi na świat przez ,,różowe okulary" optymistami.

Od dziecka moją pasją jest mechanika i motoryzacja.Zaczynałem od rowerów poprzez motorowery i motocyle do aut.W wieku 17lat złożyłem i wyremontowałem swoje 1auto.Fiat 125p.Też na ,,F"☺

Miałem okazje 2 razy kupować nowe auto z salonu.I za każdym razem próbowano mi wciskać bajki i pewnie po części wciśnięto.Bo to emocje jednak itd.Ale brak pełnych kompetencji sprzedawców, niekiedy chamskich kierowników i różnych innych panów serwisantów - ,,cwaniaków" widać gołym okiem.Jedyne co im dobrze wychodzi to wciskanie bajek i ciemnoty.Na ten przykład podam parę:
-auto ściąga od nowości(lekko w lewo) a oni mówią że droga krzywa - pochylona(chyba w prawo?).A kierownicę to trzeba trzymać a nie puszczać☺(troche pomogła korekta ciśnienia w oponach i zmiana opon).
- inne auto ma zagniecioną wadliwą oponę prawdopodobnie przez kant krawężnika na którym stało mięsiącami ,a oni że to po 10tys.km przejdzie,nie przeszło.
-klapke wlewu podmieniono w benz.na taką z naklejką diesel,mówi się sprzedawcy w dniu odbioru, a on niereaguje.Nawet nie chce się mu jej zerwać.
Pytam sprzedawcy czemu te kołpaki są tak założone, że wszystkie 4 wentyle sa nimi dociśnięte i nie znajdują się w wycięciach.A on na to,że tak ma być i nie widzi nieprawidłowości.
Jedyne co im ,,wychodzi" to mycie i pucowanie auta przed odbiorem.
Choć tak polerowali ,że lakier na lusterku przypalili i jest ciemniejszy miejscami albo coś wtarli np.paste koloryzującą.Lakier na aucie tak cieniutki,że miejscami ok.70mikronów.

I najważniejsze dopóki nie kupisz auta to odpisują na maile,(nawet całą dobę),telefonują przysyłają listy i zaproszenia,podziękowania,sms-y.A jak im zgłaszasz usterk,i czy o coś pytasz , już po zakupie - to cie nie znają i zbywają jak najdłużej.

Z pół roku temu próbowałem sìę czegoś dowiedzieć o akcji serwisowej związanej z poduszkami(dostałem wezwanie).Ford Polska w Wa-wie w ogóle nie odbiera tel. przez kilka dni.A serwis odebrał ,ale jakaś p.Krysia nic nie wie i odsyła do jakiegoś p.Czesia- kierownika serwisu
tamten nie potrafi powiedziec na czym polega ta akcja? co beda sprawdzać,wgrywac czy wymieniac? Ile to potrwa?(akcja była już jakiś czas i mógł się zainteresować przez pół roku) jakby sie ,,urwał z choinki" - zielony.Na koniec już chce się umówić ,a tu nagle urywa się połączenie.Dzwonie drugi raz to samo.
Dzwonię, pyt.pana który sprzedawał auto (tzw.opiekuna wg.mnie ma mieć dobrą ,,bajerę",prezencję i opchnąć jak najwięcej aut) i obiecał 5-letnią gwarancję ,ale tylko u nich w ASO.Przypominam o akcji.Mówi że zadzwoni jutro ze szczegółami i już nie dzwoni.Zaznaczam że zawsze rozmawiałem grzecznie i nie ,,mądrowałem się" ani nie przeciągałem na siłę rozmowy. A tu każdy cie ,,dy.ma".
Nawet gdyby mnie przeprosili,zaprosili i poprawili błędy to i tak nie wierzę ,że by nie spieprzyli czegoś innego.

Czyli tak gwarancja jest do bramy dalej się nie znamy.
Najlepiej całą historię kontaktów mieć w mailach lub na papierze.
A i tak ASO mają conajmniej 2prawników i nawet interwencja u Rzecznika Praw Konsumenta nie pomaga.(wiem na swoim przykładzie - nieprawidłowości sprzedawcy - źle dobrana prowizja do kredytu)

Tylko raz w życiu spotkałem człowieka oddanego i w porządku.Ale to był wulkanizator, który robił czysto,dokładnie czyścił od wew.z zalęgającego suchego piasku moje prawie nowe felgi przed montażem opon,pracował na nowych urządzeniach,nowe nie używane opony i odważniki i wszelka dokumemtacja,prasa,porady.Ale konkurencja go ,,zjadła " i musiał zamknąc zakład.Bo był za dokładny i oddany motoryzacji.

Staram się sam dbać i radzić ze swoimi autami.I choć nie jestem ,,alfą i omegą" na razie mi to wychodzi (30lat) i nie narzekam.Dlatego kupowałem nowe bo już miałem dość grzebania (starość☺)przy używanych i poprawiania po kimś lub po handlarzu.Czasem zdarza się jeszcze pogrzebać - taka pasja.Ale przyjemniej zatankować, umyć i pojeździć.Ew.wymienić olej i filtry i koła na zimę.

Nie bedę pisał gdzie znajdują się te 2 polskie salony F.rda bo pewnie wszedzie jest tak samo.Choć wydawało by się ,że od str.zachodu jest większa świadomość i kultura a może pasja i uczciwość?
Życzę dużo optymizmu przy zakupie i obsłudze tylko nowych aut!


Ostatnio edytowane przez stadar ; 25-12-2018 o 03:42
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2019, 15:49   #262
kub4
ford::beginner
 
Avatar kub4
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 22-01-2019
Model: S-Max
Silnik: 2.0 (140KM)
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Jak mielibyście wybrać, gdzie serwisować auto (z poniższych):
- Germaz,
- Pol-Motors,
- Chwaliński Opole,
- Bustan Nysa,
- DFS Motors Świdnica.

To który na który z nich by padło?
kub4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2019, 17:04   #263
mack_dev
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Model: Focus
Silnik: 16. TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 64
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Ja serwisuje od początku w Germaz i do tej pory nie mam uwag. No, może poza cenami części... Mają też słabą poczekalnie, więc nigdy tam nie czekam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dla porównania w Toyota była gratis kawa, ciasto, a nawet pyszne śniadanko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mack_dev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 10:08   #264
kub4
ford::beginner
 
Avatar kub4
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 22-01-2019
Model: S-Max
Silnik: 2.0 (140KM)
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Byłem po razie w PolMotorsie i Germazie i chyba nie pojadę już ani tu, ani tu.
Może dlatego, że mam porównanie z ASO innej marki...

Chyba będę szukał czegoś poza Wrocławiem. Myślałem o Chwalińskim, bo ma bardzo dobre opinie, ale u nich chyba nie można robić na "swoich" częściach.
kub4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 21:35   #265
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Na śląsku i zagłębiu możecie coś polecić? Bo jak w niedzielę pojadę na wycieczkę, to już będę miał pierwszego tysiaka, więc dość szybko trzeba będzie na pierwszą wymianę oleju podjechać.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 21:40   #266
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 03-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Ford Sławek w Katowicach
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 22:20   #267
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

To nie jest ASO
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 22:28   #268
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Akurat do F. Sławek nie pojadę, mam średnie odczucia, byłem raz z mondeo.
Ewentualnie olej zamierzam wymieniać tam gdzie jvc, bo dotychczas mondeo serwisowałem u M.B. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , niestety muszę od jakiegoś czasu objeżdżać serwis klimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale pierwszy olej wymienię w ASO. Auto kupione w Chorzowie, kolega kupował i serwisował w Katowicach.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2019, 18:24   #269
TerMar
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-03-2019
Skąd: Białystok
Model: Ford Kuga II
Silnik: 1.5l, EcoBoost 150kM
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Witam!!
Dwukrotnie, po zakupie auta, miałem doczynienie z ASO Biacomex Białystok, raz przy przeglądzie po 1500km, a następnie przy wymianie kompletnych kół na letnie. Nie było to zbyt skomplikowane ale odczucia wobec serwisu mam pozytywne. Mam nadzieję, że będzie tak dalej.
TerMar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 07:39   #270
Tetryk
ford::average
 
Avatar Tetryk
 
Imię: Tetryk
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: OKR
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0TDCi 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 92
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Serwis w Chorzowie raczej odradzam, byłem tam 3 razy, za każdym razem porażka.
Ustalać cenę PISEMNIE przed przyjazdem, oglądać auto i wykonaną robotę 15 minut. Z doradcą ustalać szczegóły, żeby się nie okazało, że przyjedziecie na 5 godzin żeby się dowiedzieć, że faktycznie zepsute.
__________________
Było: PF126p, PF125p, H Accord Vgen, Peugeot 407, 607, 508, Mazda CX-7 i BMW E38 750 (nigdy więcej niemieckich rzeczy)
Tetryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.