Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2012, 11:34   #261
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

chyba nie do końca polift pasuje do przedlifta, separator oleju czy coś jeszcze trzeba wymieniać ale nie jestem pewien.

__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2012, 12:53   #262
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Trzeba wymienic [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] do tego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nastepnie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] no i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2012, 00:49   #263
szuja3
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1595, 160kunia
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Przecież ja nie napisałem, że przedlift będzie pasował do polifta i na odwrót Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

A tak poza tym to niech mi jakaś mądra głowa powie czy z tym problemowym odpalaniem do już tak do końca z tym mdo będę tak miał bo mnie krew zalewa jak coś nie bangla i to właśnie jedyne mnie wk.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Wszystko porobione powymieniane a on dalej swoje widzimisię pokazuje (raz mnie odpalisz na strzał a raz nie).

Pozdrawiam mondomaniaków

Ostatnio edytowane przez szuja3 ; 10-09-2012 o 00:52
szuja3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2012, 07:42   #264
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

a to czytales: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 19:07   #265
domenicos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2008
Skąd: Kraków
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1,4 Pb
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Witam Was.
Opiszę Wam swój problem.
Od dłuższego czasu słyszę w silniku stukanie (teraz już wiem, że to klapki, wcześniej myślałem, że zawory, ale okazało się, że luz jest idealny). Nie przejmowałem się tym aż do momentu, kiedy zimny samochód zaczął łapać wysokie obroty. Po nagrzaniu było ok. Dodatkowo jak był zimny było słychać syczenie z komory silnika.
Problemem okazał się pęknięty przewód odmy. Jednak aby to zlokalizować konieczne było zdjęcie kolektora. No i po całej robocie mechanik powiedział mi, iż to stukanie jest winą właśnie tych przepustniczek. Było to jakieś 3 tygodnie temu. Teraz od tego czasu czuję na wolnych obrotach nierówną pracę silnika, lekkie poszarpywanie (jednocześnie przygasanie świateł i podświetlenia deski rozdzielczej). Jak samochód jest zimny to dodatkowo przy przyspieszaniu poszarpuje delikatnie.
Jeśli chodzi o stukanie (jakby zawory, albo delikatnie diesel) oraz problemy z odpaleniem (tzw. drugi start - kiedy auto jest ciepłe trzeba czasem potrzymać dłużej rozrusznik lub/i dodać gazu) - to objawy te mam od dłuższego czasu (w zasadzie od kiedy kupiłem auto - czyli 15tys. km temu).
Samochód jest z początku 2004r. Czy powinienem wyrzucić klapki, wymienić same klapki, czy może cały kolektor?
Skontaktowałem się z serwisem nieautoryzowanym Forda (Kraków S&S), mają też części zamienne. I dowiedziałem się, iż w aucie z 2004 nie da się wymienić klapek. Możliwe to było (wg nich) w samochodach przed liftem. Kolektor mają za 1271zł brutto ;/

Ostatnio edytowane przez domenicos ; 27-09-2012 o 19:35
domenicos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 21:25   #266
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Wywal te klapki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja już bez nich zrobiłem 20 tys. km. Zero problemu, wogóle o nich zapomniałem.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 22:11   #267
domenicos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2008
Skąd: Kraków
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1,4 Pb
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Ale wszystkie wymienione problemy mogą być związane z klapkami?
domenicos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 22:57   #268
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał domenicos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skontaktowałem się z serwisem nieautoryzowanym Forda (Kraków S&S), mają też części zamienne. I dowiedziałem się, iż w aucie z 2004 nie da się wymienić klapek. Możliwe to było (wg nich) w samochodach przed liftem. Kolektor mają za 1271zł brutto ;/
cos pomieszali, klapek wedlug Forda nie da sie wymienic w przedlifcie co oczywiscie jest bzdura, mozliwsc wymiany jest w aucie poliftowym.

Tu masz opisane ktora srubke podkrecic zeby nie miec problemow z odpalaniem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do problemow z poszrpywaniem to bardziej obstawiam uszkodzenie cewki, bo swiece i przewody chyba masz nowe ? Cewke mozesz na probe na jakims zlomie nawet z MKII przelozyc.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2012, 14:19   #269
domenicos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2008
Skąd: Kraków
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1,4 Pb
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Świece mają przebieg około 5tys. Oryginalne Ford platyny.
Przewody i cewka wymieniane były w grudniu. Przebieg 15tys. Oryginalne Ford (oczywiście nowe).\
Przymierzyć mogę (cewkę na złomie), ale wiele mi to nie da, bo szarpie tylko jak jest zimny. Natomiast na wolnych obrotach poszarpuje też jakoś nie zawsze. Raz tak, raz tak (chociaż częściej jednak poszarpuje ostatnio). Musiałbym zmienić cewkę i pojeździć chwilę.

Ostatnio edytowane przez domenicos ; 30-09-2012 o 14:28
domenicos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2012, 20:03   #270
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

jak cewka nowa to raczej jest ok, takie objawy moze dawac jeszcze walniety przeplywomierz, odepnij go i zobacz czy cos sie zmieni
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.