Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2017, 23:47   #1
goralsim
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2006
Model: Fiesta MK7 ST
Silnik: 1.6 Ecoboost 182
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie ST 1.6 ciśnienie doładowania P132B

Witam,
Panowie mam taki problem z moją ST 1.6 Ecooboost z 2013 roku. Przy jeźdżie na wyższym biegu, np. na 4 biegu przy około 140km/h odcina turbo i auto traci moc. Po zgaszeniu auta i odpaleniu moc jest. Jazda z krótkotrwałym wciśnięciem gazu do 5-8 sek na niższych biegach nie powoduje problemu. Po podłączeniu pod komputer wyskakuje taki błąd: Ciśnienie doładowania turbosprężarki - jakość sygnału P132B. Zmieniałem już czujnik ciśnienia doładowania ale nic nie pomaga. Sztanga od zaworu upustowego też normalnie pracuje. Pytanie czy ktoś z czymś takim się spotkał i wie jak rozwiązać ten problem?

goralsim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 09:12   #2
impresja
ford::average
 
Avatar impresja
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-04-2016
Skąd: Cieszyn
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 PS
Rocznik: 2014
Postów: 129
Domyślnie Odp: ST 2013 Problem z ładowaniem turbo

Miałem tak samo w dieslu, uszkodzone turbo - do regeneracji, wirnik wpadał w drgania i odłączało turbo. W Twoim przypadku samochód odłącza turbo żeby czegoś bardziej nie uszkodzić, obstawiałbym turbo ewentualnie.... ale nie wiem jak jeździsz, ale PSJ (p****** styl jazdy - nie ja to wymyśliłem ;-) ) może spowodować zapiekanie łopatek w turbo (ale czy jest w fiestach zmienna geometria łopatek?) może wystarczy przegonić samochód (turbo będzie odcinało, zgasić samochód odpalić i od nowa).

Ostatnio edytowane przez impresja ; 20-03-2017 o 09:17
impresja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 09:25   #3
goralsim
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2006
Model: Fiesta MK7 ST
Silnik: 1.6 Ecoboost 182
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: ST 2013 Problem z ładowaniem turbo

Z tego co widziałem (bo mam drugie turbo ze starego silnika) tu jest tylko zawór upustowy wastgate i nie ma zmiennej geometrii łopatek. Silnik wsadziłem cały kompletny z osprzętem i turbiną drugi bo mój był uszkodzony. Nowy silnik ma podobno przebiegu około 5000 km więc tematy z zapiekaniem się czegokolwiek bym odrzucił, zresztą wyglądało wszystko jak nowe. Jedyną rzeczą jaką robiłem było spawanie jednego króćca od wężyka pomiędzy elektrozaworem a gruszką. Ale z tym chyba jest ok bo sztanga chodziło normalnie. Podmieniałem już czujnik doładowania który jest na dolocie do przepustnicy od intercoolera ale dalej to samo. Mogę jeszcze podmienić 1 czujnik (taki dosyć duży na 3 śruby imbusowe przykręcany do turbiny -sorry nie wiem jak się on nazywa) i spróbować.
goralsim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 12:55   #4
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: ST 1.6 ciśnienie doładowania P132B

Wprawdzie nie w fordzie, ale miałem tak samo. Winowajcą był przepływomierz powietrza.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 14:53   #5
impresja
ford::average
 
Avatar impresja
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-04-2016
Skąd: Cieszyn
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 PS
Rocznik: 2014
Postów: 129
Domyślnie Odp: ST 1.6 ciśnienie doładowania P132B

Może podjedź do jakiegoś magika z komputerem sprawdzi jak turbo ładuje itp. bo tak można szukać i szukać, ja z moją turbiną w diesla podjechałem do speca od diesli, powoziłem go trochę on w między czasie patrzył w komputer i po 5 minutach powiedział co jest nie tak, a inni mechanicy chcieli sprawdzać, wymieniać wszystko po kolei. Myślę, że dobry spec od diesli ogarnie doładowaną benzynę.
impresja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 16:02   #6
bballfreaker
ford::average
 
Avatar bballfreaker
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2017
Skąd: 51.429251, 21.128661
Model: Hyundai Grand Santa Fe, Ford Kuga
Silnik: 2.2 CRDi 197KM, 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2014, 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: ST 1.6 ciśnienie doładowania P132B

Swego czasu miałem podobne objawy, ale nie w Fordzie. Okazało się, że z turbiną jest ok, a za odcięcie mocy odpowiedzialny był... dziurawy intercooler. Też warto sprawdzić.
bballfreaker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 22:24   #7
goralsim
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2006
Model: Fiesta MK7 ST
Silnik: 1.6 Ecoboost 182
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: ST 1.6 ciśnienie doładowania P132B

Panowie dziś wziąłem się za ogarnięcie tematu pozdejmowałem rury od turbiny i wydała mi się jedna podejrzana sprawa. Mianowicie wężyk dochodzący do kolanka przykręcanego do turbo po stronie dolotu powietrza z filtra po dotknięciu ręką odpadł z ułamanym króćcem. I teraz pytanie czy ja on był już nadłamany czy ja go jakimś niefortunnym ruchem ręki oderwałem w co wątpię szczerze i czy to mogło mieć jakiś wpływ na zaistniałą sytuację. Zamówiłem nowy zawór podciśnień ( ten do którego dochodzą 3 wężyki) i zamówiłem nowe kolanko. Poskładam to wszystko dam nowe wężyki, podmienię jeszcze ostatni czujnik/zawór przy turbinie i sprawdzę. Jak dalej będzie lipa to sprawdzam IC i ciśnienie doładowania. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to chętnie skorzystam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
goralsim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2017, 23:15   #8
goralsim
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2006
Model: Fiesta MK7 ST
Silnik: 1.6 Ecoboost 182
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: ST 1.6 ciśnienie doładowania P132B

Podmienione wszystkie czujniki, nowe wężyki założone i dalej to samo. Mało mocy na niskich biegach i rozłączanie turbo przy 140km/h na 4 biegu. Musze jakoś sprawdzić ciśnienie doładowania. Czy przy podłączonym kompie podczas jazdy mi to pokaże ?
goralsim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2017, 22:29   #9
goralsim
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2006
Model: Fiesta MK7 ST
Silnik: 1.6 Ecoboost 182
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: ST 1.6 ciśnienie doładowania P132B

Panowie chyba problem rozwiązany. Wymieniłem zawór regulujący podciśnieniami turbiny i auto zapierdziela aż miło. Bez problemu wkręca się w obroty i ma potężną moc przy wysokich prędkościach. Mam nadzieję, że tylko to było problemem. ale potestuję kilka dni i wtedy zamknę temat ostatecznie. Pozdrawiam
goralsim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 22:14   #10
goralsim
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2006
Model: Fiesta MK7 ST
Silnik: 1.6 Ecoboost 182
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: ST 1.6 ciśnienie doładowania P132B

Pojeżdżone kilka dni. Auto ogólnie ma niezłą moc i już komputer nie wywala żadnego błędu, ale czasami mam wrażenie, że auto łapie laga i pomimo wysokich obrotów i niskiego biegu muszę czekać na turbo. Nie dzieję się to ciągle ale sporadycznie. Dajmy na to startuję z 1 biegu i dojeżdżam do 6 tys. obrotów przepinam na 2 bieg i nagle lag, muszę odczekać ze 2 sek zanim auto zacznie jechać dochodzę do 6 tys i przepinam na 3 bieg i już jedzie pełnym butem. Albo to moja fanaberia albo "ten typ tak ma". Chciałbym, żeby wypowiedział się ktoś z użytkowników jak to wygląda u Was.
goralsim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.