Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2017, 19:10   #1
Rastaman123
ford::beginner
 
Imię: JACEK
Zarejestrowany: 13-08-2016
Skąd: bp
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2014
Postów: 21
Domyślnie Podświetlenie Tablicy rejestracyjnej - jakie żarówki ??

Witam Serdecznie

Chciałbym zmienić w swoim fordzie mk7 (2014) żarówki od podświetlenia tablicy rejestracyjnej, obecne jakie się znajdują świecą ciemną i żółtą barwą, chciałbym zamienić na jasne diody Led bądź też żarówki Led, które dają intensywną białą barwę

Znalazłem na alledrogo gotowy zestaw "plug & play" (zdjęcie poniżej), czyli wyjmujesz stare i wkładasz nowe, czyli całe moduły podświetlenia. Jednakże cena tych całych zestawów to koszta 60-80 zł, i tak rozważam zakup samych żarówek, których koszt jest znacznie mniejszy, i mam pytanie jakie dokładnie żarówki są zamontowane w tym samochodzie ??

Za pomocną dłoń będę wdzięczny

Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DIODY led.jpg (87.6 KB, 42 wyświetleń)

Rastaman123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 19:23   #2
pucek7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2013
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1,25
Rocznik: 2010
Postów: 22
Domyślnie Odp: Podświetlenie Tablicy rejestracyjnej - jakie żarówki ??

W5W - masz w instrukcji. Warto pamiętać, że oświetlenie powinno mieć homologację ;-)
pucek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2017, 19:31   #3
Rastaman123
ford::beginner
 
Imię: JACEK
Zarejestrowany: 13-08-2016
Skąd: bp
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2014
Postów: 21
Domyślnie Odp: Podświetlenie Tablicy rejestracyjnej - jakie żarówki ??

Cytat:
Napisał pucek7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W5W - masz w instrukcji. Warto pamiętać, że oświetlenie powinno mieć homologację ;-)
Dzięki kolego, a ta homologacja to musi być pisemna czy na oprawkach musi być napisane ?? rozumiem że to konieczność przed "dżentelmenami" w niebieskich mundurkach ??

a i jeszcze zapytam o podświetlenie wnętrza samochodu, szczegolnie chodzi mi o ta żarówkę która przy otworzeniu samochodu z pilota automatycznie się zapala i świeci do czasu aż się nie otworzy drzwi, bodajże jest to panel podsufitki przód, również chciałbym zamienić na żarówkę LED w kolorze białym
Rastaman123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2017, 22:02   #4
pucek7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2013
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1,25
Rocznik: 2010
Postów: 22
Domyślnie Odp: Podświetlenie Tablicy rejestracyjnej - jakie żarówki ??

Cytat:
Napisał Rastaman123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki kolego, a ta homologacja to musi być pisemna czy na oprawkach musi być napisane ?? rozumiem że to konieczność przed "dżentelmenami" w niebieskich mundurkach ??
Jak masz coś niehomologowane to możesz mieć problemy, np. przy przeglądzie albo ewentualnej wypłacie ubezpieczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Różnie bywa.

Cytat:
Napisał Rastaman123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a i jeszcze zapytam o podświetlenie wnętrza samochodu, szczegolnie chodzi mi o ta żarówkę która przy otworzeniu samochodu z pilota automatycznie się zapala i świeci do czasu aż się nie otworzy drzwi, bodajże jest to panel podsufitki przód, również chciałbym zamienić na żarówkę LED w kolorze białym
Tam jest W6W. Tutaj chyba możesz wsadzić wszystko, byle nie spaliło instalacji.
pucek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2017, 09:22   #5
impresja
ford::average
 
Avatar impresja
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-04-2016
Skąd: Cieszyn
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 PS
Rocznik: 2014
Postów: 129
Domyślnie Odp: Podświetlenie Tablicy rejestracyjnej - jakie żarówki ??

w środku w po lifcie wszędzie mam w5w , wszystkie wymieniłem na led, tablicę rejestracyjną podświetlam tym co pokazałeś w załączeniu a nawet żarówki wsteczne wymieniłem na led z soczewką.
Jeśli będziesz w środku wymieniał to najlepiej zabrać ze sobą lampkę i dobrać najmocniejszą i odpowiedniej długości - nie wszystkie da się zamknąć.
impresja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.