Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2019, 18:29   #1
lepki
ford::average
 
Avatar lepki
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 96
Domyślnie Mgiełka paliwa pod wtryskiem, jak to ogarnąć?

Witajcie. Wczoraj dopadła mnie sprawa wtrysku, początkowo myślałem że standardowo puścił któryś oring na przewodzie powrotnym. Dzisiaj wymieniłem a tu zonk. Na wolnych obrotach nic się nie sączy lecz przy wyższych obrotach widać delikatną mgiełkę z paliwa pod 2 wtryskiwaczem, zbiera się ropa pod zabezpieczeniem od trójnika przelewu i kapie sobie. Najpierw myślałem że oring puścił, wymieniłem, zamieniłem trójnik od przelewu z innego wtrysku i dalej leje. Teraz pytanie, czy sam wtrysk (Siemens) mógł się rozszczelnić gdzieś u góry i dawać takie objawy, czy nie ma takiej opcji? Czy może puściła miedziana uszczelka ta na dole wtrysku i ciśnie gdzieś do góry? Czy dam radę samemu zdemontować wtrysk (podobno czasami nie da się wyciągnąć)? Jeżeli by się okazało że to wtrysk to rozumiem że mam szukać o takim samym numerze i kategorii 4,5 lub 6? Tych wtrysków z tego co się orientuję to chyba się nie koduje? Jak najprościej znaleźć usterkę? Czy do montażu wtrysku będę potrzebował coś w stylu "ustalacz, prowadnica" bo czytając forum coś takiego mi się przewinęło. Silnik to 2,0tdci 140km 2008

lepki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2019, 18:56   #2
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Mgiełka paliwa pod wtryskiem, jak to ogarnąć?

Przedewszystkim to trzeba ustalic dokladnie zrodlo wycieku. Jesli chodzi o sprawdzenie szczelnosci miedzy wtryskiem a glowica to najlepiej spryskac to miejsce woda z mydlem. Tylko, ze w tym przypadku smierdzialoby spalinami. Wymiana wtryskiwaczy w tym silniku jest latwa. Pierscien centrujacy jesli nie jest uszkodzony mozesz smialo zalozyc stary
Uszczelka miedziana oczywiscie nowa. Jesli wymieniasz wtryskiwacz to trzeba zwrocic uwage jedynie na klase. Zadnych numerow sie nie koduje. Po zmianie wtrysku wystarczy skasowac pamiec KAM
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2019, 19:33   #3
lepki
ford::average
 
Avatar lepki
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 96
Domyślnie Odp: Mgiełka paliwa pod wtryskiem, jak to ogarnąć?

Tylko teraz jeszcze pytanie, czy jest fizyczna możliwość uszkodzenia wtryskiwacza w ten sposób że będzie puszczał mgiełkę gdzieś u góry po niżej trójnika od przelewu? Widać mgiełkę w okolicach trójnika od przelewu a skrapla się na dole spinki zabezpieczającej trójnik od przelewu przed wypadnięciem.

Ostatnio edytowane przez lepki ; 22-05-2019 o 19:56
lepki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2019, 04:34   #4
Seb0l
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: SMY ....
Model: Fiesta / Mondeo MKII
Silnik: 1,8D / 1,8TD
Rocznik: 1991 / 2000
Postów: 131
Domyślnie Odp: Mgiełka paliwa pod wtryskiem, jak to ogarnąć?

A przewód / rurka wysokiego ciśnienia jest dobrze dokręcona?
Seb0l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2019, 06:10   #5
lepki
ford::average
 
Avatar lepki
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 96
Domyślnie Odp: Mgiełka paliwa pod wtryskiem, jak to ogarnąć?

Tak, dobrze dokręcona, ewidentnie jest gdzieś wyciek poniżej króćca od przelewu.
lepki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2019, 15:53   #6
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Mgiełka paliwa pod wtryskiem, jak to ogarnąć?

Teoretycznie jest mozliwy wyciek spod glowiczki piezo.
Ale jeszcze sie z tym nie spotkalem. Natomiast zadne opisywanie teoretycznych wersji wyciekow nie zastapia fizycznego wyczyszczenia wtryskiwacza i jego okolic w celu identyfikacji zrodla wycieku
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.