Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2012, 15:55   #1
Zac
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-03-2009
Skąd: Środa Śląska
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 122
Domyślnie Nie odpala Focus 1.8 TDCi

Witam, od wczoraj mam problem z odpaleniem Foki, otoz auto nie odpala w ogole tylko zapala sie i mruga kontrolka swiec zarowych. Czasem tylko szarpnie silnikiem tak jakby juz mial zalapac ale jest brzek i gasnie. Raz zauwazylem ze wskazoka obrotow wskoczyla na maxa i spadla. Przygody zaczely sie 2 dni temu na starym aku, Otoz auto zgaslo po paru sec od odpalenia, zaczela mrugac kontrolka swiec i juzx nie odpalilem, wzialem podladowalem aku, odpalilem pojechal normlanie, po paru godzinach , znow odpalilem pojechalem do sklepu i to samo, kontrolka swiec i w trybie serwisowym blad 9318. Mysle weic koniec aku, wiec znow naladowalem odpalilem i dojechalem do domu, dzis zamontowalem nowe aku Boscha 750A , ale juz w ogole nie odpala, tylko swieci sie kontrolka swiec zarowych, po kilku probach odpalania, z dec none zrobilo sie znowu 9318. Nie wiem co jest, dam go do mechanika, ale boje sie ze ten mi wszystko powymienia , a auto palilo normlanie spalanie male, nie kopcilo i itd. Czy moze cos sie dziac z elektryka??? dziekuje za pomoc,

PS. OD rana przeczytalem prawie cale forum, znam regulamin i wiem, zeby o pierdoly nie pytac, ale podobnego problemu do mojego nie znalazlem, dlatego pozwolilem sobie zalozyc nowy temat.


Ostatnio edytowane przez Marek ; 09-12-2012 o 16:47 Powód: dodanie prefiksu
Zac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 16:18   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem Focusa 1.8 TDCi

Jak może ci mechanik z własnej woli cokolwiek wymieniać, ty jesteś płatnikiem i decydujesz, co ma ci wymienić co nie. Powinieneś mechanikowi powiedzieć że chcesz sprawdzić dlaczego nie odpala, bez zadnej wymiany czegokolwiek, zapłacisz 200zł nie więcej.
A tak wogóle to zacząłbym od sprawdzenia rozrusznika, i sprawdzenie sprężania w cylindrach. Od tego trzeba zacząć, a potem dalej szukać przyczyny. Według mnie, problem chyba jest w elektryce, ogólnie powiedzianej,.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 19:26   #3
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Nie odpala Focus 1.8 TDCi

Sprężynka sygnalizuje kilka błędów - m.in. pedał gazu (nie ma wpływu na odpalanie), czujnik położenia wałka rozrządu, niewłaściwe ciśnienie w układzie wtryskowym.
Jeśli masz możliwość to wstaw auto do ciepłego (10st C wystarczy) garażu - wyeliminujesz zamarznięte paliwo. Jeśli nie pomoże to pozostaje mechanik z komputem do odczytania błędów.
Kod DCT 9318 oznacza zbyt niskie napięcie akumulatora.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2012, 19:37   #4
Zac
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-03-2009
Skąd: Środa Śląska
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 122
Domyślnie Odp: Nie odpala Focus 1.8 TDCi

to wiem dalem nowe aku i nie pomaga, auta w garazu tez nie odpala, skonczy sie mechanikiem chyba.
Zac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2012, 11:24   #5
Zac
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-03-2009
Skąd: Środa Śląska
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 122
Domyślnie Odp: Nie odpala Focus 1.8 TDCi

WItam , a wiec w koncu odpalilem samochod, pojechalem do mechanika, po drodze raz zgasl, w czasie gdy jechalem na 2 i puszczalem noge z gazu delikatnie, bo gadalem przez tel, meczylem sie z 5 minut zeby go znow odpalic, dojechalem do mechanika i oczywiscie na miejscu palil jak zawsze od razu... PO podlaczeniu do kompa wyszly bledy zwiazane z zasilaniem, i jeden blad czujnika cisneinia na listwie common rail, kody bledu on nie pamieta..... Auto teraz pali normlanie, swiece sprawne, rozrucznik kreci, pompa daje wzorcowe cisnienienie, prad rozruchu normlany. Czy moze padac jakis czujnik??? moze elektrozawor na pompie po malu nie domaga??pozdr
Zac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2021, 00:08   #6
Grzenia99
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 06-01-2021
Skąd: Rybnik
Model: Focus
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nie odpala Focus 1.8 TDCi

Cytat:
WItam , a wiec w koncu odpalilem samochod, pojechalem do mechanika, po drodze raz zgasl, w czasie gdy jechalem na 2 i puszczalem noge z gazu delikatnie, bo gadalem przez tel, meczylem sie z 5 minut zeby go znow odpalic, dojechalem do mechanika i oczywiscie na miejscu palil jak zawsze od razu... PO podlaczeniu do kompa wyszly bledy zwiazane z zasilaniem, i jeden blad czujnika cisneinia na listwie common rail, kody bledu on nie pamieta..... Auto teraz pali normlanie, swiece sprawne, rozrucznik kreci, pompa daje wzorcowe cisnienienie, prad rozruchu normlany. Czy moze padac jakis czujnik??? moze elektrozawor na pompie po malu nie domaga??pozdr
Witam , juz widomo co było przyczyna bo mam dosłownie identyczna sytuacje z moim fordem i juz nie mam sił co jest przyczyna. jest nowa pompa wtryski pedał gazu i dalej to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grzenia99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.